aktualizacja 

Dramat podczas cesarki. Doszło do niego na porodówce w Głogowie

269

Dramatyczna sytuacja miała miejsce na porodówce w Głogowie (woj. dolnośląskie). Podczas zabiegu cesarskiego cięcia lekarz odbierający poród przypadkowo zranił dziecko. Noworodek musiał zostać bezzwłocznie przewieziony do szpitala we Wrocławiu, gdzie poddano go "zabiegowi naprawczemu".

Dramat podczas cesarki. Doszło do niego na porodówce w Głogowie
Lekarz przypadkowo zranił dziecko podczas cesarskiego cięcia. Zdj. ilustracyjne (Getty Images, muratkoc)

Do niebezpiecznego zdarzenia doszło w piątek 14 października w Głogowskim Szpitalu Powiatowym. Tego dnia jeden z pracujących na porodówce lekarzy przeprowadzał na pacjentce zabieg cesarskiego cięcia, polegający na przecięciu powłok brzusznych, a następnie wyjęciu dziecka i łożyska z macicy.

Dramat na porodówce w Głogowie. Noworodek zraniony podczas porodu

Niestety podczas odbierania porodu doszło do poważnych komplikacji. Lekarz, nacinając brzuch kobiety, spowodował obrażenia u noworodka. Przypadkiem naciął skórę dziecka w okolicach krocza.

Na szczęście rana nie zagrażała życiu malucha, lecz wymagała pilnej interwencji chirurgicznej. Głogowski personel medyczny zdecydował o przetransportowaniu małego pacjenta do szpitala we Wrocławiu, gdzie nacięcie zostało zszyte.

Stan ogólny dziecka po porodzie był dobry. Obrażenia zostały zauważone przez lekarza neonatologa, badającego dziecko po porodzie. Po konsultacji z lekarzem Kliniki Chirurgii Dziecięcej, zdecydowano o przewiezieniu noworodka do kliniki przy ulicy Borowskiej we Wrocławiu, gdzie dokonano zabiegu naprawczego - przekazała Ewa Todorov, rzeczniczka głogowskiego szpitala, cytowana przez portal glogow.naszemiasto.pl.

Na szczęście zabieg przebiegł pomyślnie i dziecko wkrótce mogło zostać wypisane do domu. Matka noworodka nie zdecydowała się na wniesienie skargi na lekarza przeprowadzającego poród, ani na szpital, w którym doszło do zdarzenia, chociaż ma do tego prawo. Rzeczniczka głogowskiego szpitala zaznacza, że cesarskie cięcie to zabieg chirurgiczny, który może wiązać się z różnego rodzaju powikłaniami.

Zobacz także: Joanna Opozda zagrała matkę uciekającą przed wojną. Później poznała Ukrainkę w takiej samej sytuacji
Autor: SSŃ
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić