Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
Aldona Brauła
|

Dramat w Odessie. Aresztowani podcięli sobie żyły na sali rozpraw

30
Podziel się

W Odessie na Ukrainie sześciu mężczyzn podcięło sobie żyły na sali rozpraw. Okaleczenie się był reakcją na decyzję sądu o przedłużeniu wobec nich aresztu. Sprawa dotyczy buntu w kolonii karnej.

Dramat w Odessie. Aresztowani podcięli sobie żyły na sali rozpraw
Aresztowani podcięli sobie żyły na sali rozpraw.
bEURFerV

Do dramatycznych zdarzeń doszło w piątek w Odessie na Ukrainie. Sześciu mężczyzn, którzy usłyszeli decyzję o przedłużeniu aresztu, okaleczyło się na sali sądowej - poinformowała Ukraińska Prawda.

Mężczyźni byli kontrolowani przed wejściem na salę rozpraw, ale jeden z nich wniósł do sądu ostrze w nosie, ukrywając je pod maseczką ochronną - powiedział Ukraińskiej Prawdzie przedstawiciel Narodowej Gwardii Ukrainy Mychajło Kondura.
bEURFerX

Rzeczniczka sądu rejonowego w Odessie Oryna Lebediuk poinformowała, że mężczyzn było siedmiu, a nie sześciu, jak wcześniej informowano. Mieli się także ranić w inne części ciała, nie tylko w ręce. Pomocy medycznej udzielono im od razu na miejscu.

Zobacz także: Danuta Martyniuk pod sądem

Lokalne media informują, że trzem z mężczyzn zakończyły się kary. Areszt przedłużano wobec nich już kilkukrotnie, odrzucano także wnioski ich obrońców. Prawdopodobnie przedłużenie aresztu o kolejne dwa miesiące było przyczyną samookaleczenia.

bEURFesd

Powodem aresztu mężczyzn jest bunt w kolonii karnej. Według żony jednego z nich, więźniów tam bito i dawano im zepsute jedzenie. Bunt miał miejsce w maju ubiegłego roku. W sprawie podejrzanych jest siedem osób.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEURFesy
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(30)
regan
11 miesięcy temu
więzień też człowiek a nic nie wiadomo o co chodzi ? . policja lubi się wyżywać jeśli ma okazję .
Patti
rok temu
W Odessie? przecież to Rosja, nie Ukraina.
scigany
rok temu
to sa więzienia to mi sie podoba
bEURFesz
asghh
rok temu
Na pewno bardzo się tym sąd i ukraińska policja przejęli
kol.Przem
rok temu
w tych wiezieniach ci ochroniarze to typy ktorzy lecza sie od lat psychiatrycznie i razem z wiezniami biora te panienki w czasie pracy...tak jest wnGdansku...ale nie ma tam kontroli rzadowej...tam pracownicy potem te panienki biora do swoich pustych mieszkan jak zona wyjedzie ....tak tam jest a sprawy sądowe..maja zawsze wygrane...i czy to rzad, Ziobro interesuje????..czemu nie ma tam kontroli???? zdziczenie.... a udaja ze nic zlego tam nie ma ....to nalezy solidnie sprawdzic i przebadac ale nie na swoim terenie bo ręka ...rękę myje ale na drugim koncu Polski i wyjdzie ze to psychopaci !!!!!
pol
rok temu
dzisiaj policja pacyfikowała ludzi na proteście wolności w Warszawie bez różnicy terror to terror Polska nie odstaje od ukrainy
Małolat
rok temu
Oglądałem ostatnio program o więzieniach w Polsce - w celi komputer, TV a więzień (po raz trzeci) zażądał zmiany...diety ! Miał już wegetariańską, nisko kaloryczną a teraz zażyczył sobie muzułmańską (chociaż to Polak), siłownia, wizyty "dziewczynek" itp. - już wiem jaki "zawód" wybiorę w Polsce !
kamieniolom
rok temu
Za przedstawienie powinni im dolozyc po roku zadumy.Szkoda ze u nas bandyci maja sanatoria a nie wiezienia.
PanPolak
rok temu
Powinno im sie zapewnić ostre brzytwy....
hmmm
rok temu
Co wy wiecie o demokracji - olgino? Krym to Ukraina.
hanys
rok temu
jeszcze tydzień dwa ,ustawa dwie i u nas w pislandii 49,8 % też tak zrobi !!!!!
Wolne sondy
rok temu
Oczywiście siedzą tam sami niewinni...
roben
rok temu
zyje i nie wiem jak moje zycie sie skonczy ale wiem jak sie skonczylo zycie moich kolegow bardzo tragicznie wiec moja ocena zycia jest obcesowa ze wzgledu na okolicznosci ludzie chca zyc kryminalnie isa ludzie ktorzy sa tam przez przypadek
bEURFesr
fuszerka
rok temu
to była sprawa o przedłużenie!!!! odosobnienia - to czym oni dokonali samookaleczenia, kto ich przeszukiwał/sprawdzał odzież jak opuszczali zakład karny/kolonię karną --- przed salą sądową .... nikt!
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić