Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
WIP
|

Dramat w parku rozrywki pod Warszawą. Doszło do niedopuszczalnych scen

22
Podziel się:

Dramat zwierząt w Parku Rozrywki Pepeland w Dziekanowie Nowym pod Łomiankami został nagłośniony przez media w trwającym tygodniu. Policja weszła na teren placówki. Zabrano m.in. zaniedbane konie, kozy i osły.

Dramat w parku rozrywki pod Warszawą. Doszło do niedopuszczalnych scen
Dramat zwierząt w parku rozrywki pod Warszawą. Głodowe racje i fatalne warunki. Zdjęcie poglądowe (Pixabay)

Jak informuje "Radio Kolor", policja wkroczyła na teren Parku Rozrywki Pepeland w Dziekanowie Nowym. Przetrzymywane tam zwierzęta zostały odebrane właścicielom. Żyły one w tragicznych warunkach. Były bardzo zaniedbane i głodne. Dostawały nieadekwatne porcje pożywienia. Sprawę zgłosili anonimowi informatorzy, którym nie był obojętny los zwierząt.

Służby uratowały 24 konie, 2 osły, około 10 kóz, 2 lamy i małpę Makak. Pod nieobecność właścicieli parku rozrywki przeprowadzono kontrolę. Na miejscu było obecnych tylko dwóch pracowników, jak wynika z informacji podanych przez rozgłośnię.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo...

Zobacz także: Konie na służbie

Dramat zwierząt w parku rozrywki pod Warszawą. Głodowe racje i fatalne warunki

Decyzja o odebraniu zwierząt nieodpowiedzialnym właścicielom zapadła w środę 23 listopada. Policjanci z Łomianek asystowali powiatowemu lekarzowi weterynarii. Specjalista sprawdził stan zwierząt. Ich zdrowie było zagrożone.

Lekarz podjął decyzję o zabraniu tych zwierząt. Policjanci na miejscu przeprowadzili czynności procesowe, zebrali materiał dowodowy, zostało przyjęte zawiadomienie o znęcaniu się nad zwierzętami oraz funkcjonariusze przeprowadzili oględziny - powiedziała dla "Radia Kolor" rzeczniczka prasowa Komendy Powiatowej Policji w Starych Babicach podinsp. Ewelina Gromek-Oćwieja.

Lekarz weterynarii stwierdził poważne zaniedbanie zwierząt. Zwrócił uwagę na rażące błędy w ich odżywianiu i utrzymywaniu. - Po konsultacji z paniami z urzędu miasta w Łominakach, policją i strażą miejską, zdecydowaliśmy, że napiszemy jako inspekcja weterynaryjna wniosek do burmistrza o odebranie tych zwierząt - informuje lekarz weterynarii Dariusz Malewski.

Specjalista opisał stan zaniedbanych zwierząt. Stwierdził, że były bardzo wychudzone. Konie przebywały na pastwisku, a słoma, którą mogły jeść, jego zdaniem ledwo starczyłaby na zapełnienie głodnego brzucha chociaż jednego z rumaków. - Racje głodowe, poza tym zaniedbane pod względem higieny. Krótko mówiąc, nie wyglądało to dobrze - podsumował.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(22)
Justyna
1 tyg. temu
Boli mnie to, jak „fundacje” robią takie sceny pod przykryciem współczucia, tylko żeby zarobić na krzywdzie i głupocie innych. Potem nie ma się już zaufania do nikogo. Zabrali jednego konia. Gdzie on jest?
Pepelad.pl
2 tyg. temu
Odpowiedż jest też na opiniach publicznych na wizytówce Pepeland, podana jest nazwa Fundacji.
Maciek777
2 tyg. temu
Konie są na miejscu i wyglądają bardzo dobrze, byłem dzisiaj rano, komuś bardzo zależy na tych koniach i wcale się nie dziwie bo połowa to konie sportowe...
Bartek
2 tyg. temu
Jeżdżę tam od pół roku. Nie jest to najlepsza stajnia jaką można sobie wyobrazić ale zagłodzone czy zaniedbane konie to przesada. Nic takiego nie ma miejsca.
Ksienio65
2 tyg. temu
Czy ktoś z opisujących widział zagłodzonego konia na oczy? Ten na zdjęciu wygląda jak by go na wystawę wytypowali, jak można takie kłamstwa wypisywać.
Wiem prawdę �...
2 tyg. temu
Ta odebraliście zwierzęta dziwne bo one dalej tam są. Powielacje opowieści innych z gazet. Przykre to że nie napiszecie prawdy, właściciel wywiózł konie nikt nie wie gdzie. Potraficie tylko kłamstwa pisać. Gdzie macie zdj tych koni? Dać wam bo ja mam!!!
Adwo
2 tyg. temu
Pewnie popaprańcy z PO lub lewicy bo dla nich tyko kasa się liczy i władza nic więcej Od nich można usłyszeć tylko łgarstwa
Petycja
2 tyg. temu
"(...) Doszło do niedopuszczalnych scen" - do zarządzających portalem o2 - wzywamy aby zatrudniać osoby z podstawową znajomością j.polskiego ! jedyna słuszna - sześciokolorowa postawa ideologiczna nie może być jedynym kryterium przyjęcia redaktora do pracy !
benek
2 tyg. temu
PO KO ?
Kos
2 tyg. temu
A teraz wlasciciela niech pokryją wszystkie koszty interwencji, zakaz posiadania jakiegokolwiek zwierzaka, opłacenie kosztów utrzymania każdego zwierzaka do końca ich życia i pokazanie danych i wizerunku do publicznej wiadomości. Może to zaczęłowy skutkować w respektowaniu i szacunku dla istot od nas uzależnionych. Ale to zależy od rządzących.
WyrwaćChwasty
2 tyg. temu
Teraz w ramach zadośćuczynienia zamknąć tam właścicieli i podawać zgnile kępki trawy i wodę z roztopionego śniegu doprawioną solą drogową.
Matka Treisi
2 tyg. temu
Pewnie to katolicy i wyborcy obecnych
witek
2 tyg. temu
Tam wstęp jest dość drogi,niech teraz właściciele będą zmuszeni pokryć koszty związane z leczeniem zwierząt
Wiecze
2 tyg. temu
CIUPA I PRZYMUSOWA GLODOWKA. NIECH ZAZNAJA CIERPIENIA Z GLODU.
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić