Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
ESO
|

Ebola zaatakuje świat?! Obawiają się wirusa

34
Podziel się:

Administracja Joe Bidena planuje kontrole pasażerów przybywających z Gwinei i Demokratycznej Republiki Konga do USA pod kątem wirusa Ebola. Takie badania będą się odbywały tylko na kilku lotniskach w kraju.

Ebola zaatakuje świat?! Obawiają się wirusa
Administracja Joe Bidena planuje kontrolę pasażerów przybywających z Gwinei i Demokratycznej Republiki Konga do USA pod kątem wirusa Ebola. (Getty Images)

Zgodnie z planem Departament Bezpieczeństwa Wewnętrznego miałby wysyłać pasażerów z Gwinei i Demokratycznej Republiki Konga na 5 lub 6 lotnisk, na których przejdą podstawowe badania zdrowotne pod kątem wirusa Ebola.

Dokładne szczegóły kontroli nadal są opracowywane i omawiane w Białym Domu i Radzie Bezpieczeństwa Narodowego. Jeśli zostaną zatwierdzone, powinny wejść w życie w ciągu najbliższych 24 godzin.

17 lutego Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) poinformowała o wykrytych przypadkach wirusa Ebola w Gwinei. Spośród siedmiu zgłoszonych przypadków pięć osób zmarło. Pozostałe dwie osoby przebywają w odosobnieniu w specjalnych ośrodkach opieki zdrowotnej. WHO podała wówczas, że konkretny szczep wirusa nie został jeszcze określony.

18 lutego WHO wysłała biuletyn do agencji rządowych USA z informacją, że ryzyko rozprzestrzenienia się choroby w kraju jest bardzo wysokie, biorąc pod uwagę nieznaną wielkość, czas trwania i pochodzenie ogniska wirusa.

Według WHO sześć krajów graniczących z Gwineą finalizuje swoje krajowe plany gotowości do walki z chorobą.

Wyciągnęliśmy ciężkie lekcje z historii i wiemy jak ważna jest gotowość w przypadku Eboli i innych sytuacji zagrożenia zdrowia. Działaj teraz albo zapłać później w postaci utraconych istnień ludzkich i zrujnowanych gospodarek. Systematyczny nadzór, kompleksowe przygotowania i silna, transgraniczna koordynacja mają kluczowe znaczenie dla wykrywania wszelkich przypadków i zapewnienia, że zostaną one szybko odizolowane, poddane leczeniu, a osoby z grupy wysokiego ryzyka zostaną jak najszybciej zaszczepione - powiedział dr Matshidiso Moeti, dyrektor regionalny WHO na Afrykę.

W osobnym alercie WHO, wysłanym 11 lutego, wyszczególniono doniesienia o wybuchach epidemii Eboli w Demokratycznej Republice Konga. Od 2017 r. w Kongo miało miejsce pięć ognisk choroby, w tym jedno trwało od 2018 do 2020 r. powodując śmierć prawie 2,3 tys. osób. Obecna epidemia występuje w tym samym regionie.

Zobacz także: Sytuacja jest dramatyczna. Przekroczony rekordowy próg
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(34)
sdfgh
rok temu
A u nas celebryci latają na wyspy afrykańskie i nikt ich na nic nie bada.
Jhggjj
rok temu
Po co tu się przejmować zamiast młodych zaszczepić najpierw to zaszczepili siebie , służbę zdrowia i emerytów następni będą ci co dostali 500+ a reszta poumiera i wtedy wezmą do pracy tych co dostali 500+ aby odrobili to co dostali i dodatkowo zabiorą emerytury i każą pracować emerytom do śmierci żeby odrobili te emerytury co dostali hi hi
Yrfh
rok temu
Duda gospodarkę otworzył na tydzień aby na narty w góry pojechać a nie żeby wszystko do normy wróciło
2check
rok temu
Oni nas wszystkich będą zabijać i się świetnie przy tym bawic...
Kgfgjkk
rok temu
Oni wszystkie te pandemie traktują jak biznes , wyłudzanie pieniędzy od podatników , wcześniej lekarze uzależniali pacjentów od leków, teraz brakuje miejsc w szpitalach,zakłady pogrzebowe cieszą się i zacierają ręce bo krocie zarabiają w Polsce nie brakuje lekarzy tylko lekarze zarabiają krocie na teleporadach i wizytach więcej to wielka mafia która czerpie korzyści majątkowe nie z leczenia ludzi tylko że sprzedaży leków które są zupełnie bezużyteczne , podsumowując wszyscy liczą na to aby umarło jak najwięcej ludzi bo to zysk dla państwa, ZUS, służby zdrowia, zakładów pogrzebowych a teraz zysk z samych maseczek bo zabronili ludziom przyłbic , cieszą się z tego że ludzie umierają i liczą na to że umrze ich jak najwięcej a to jeszcze gorsze jak hitleryzm Hitler bynajmniej nie kazał ludziom cierpieć !
Proro
rok temu
Nareszcie jakaś sensowna informacja i nie będzie podziału na grupy uprzywilejowane, wszyscy równi!!!!!
Marburg
rok temu
Ściema, nie jak info o sars czy mers, ebola za szybko zabija żeby to roznieść na glob (mikrobiologia się kłania + kilka ważnych inf. z patofizjologii). Przykład z życia (bo przecież to już było), wiron marburg :) powodzenia w lekturze.
Pozdrawiam
rok temu
Jak ma być epidemia eboli jak wszyscy siedzą na d...pie.. poza tym jak się obawiają epidemi na cały świat to ci turyści niech już tam pod palmą se leżą i nie wracają. Życie jednostki nie jest tyle samo ważne co miliardów. Czego nie pojmujecie w tym temacie? Nad czym tu się zastanawiać? Stwierdzono u turysty ebolę to go nie sprowadzaj samolotem z innymi pasażerami do Ameryki? Dziecko ci to nawet wytłumaczy....
N W O
rok temu
O "teorie spiskowe" znowu się sprawdzają, teraz wpuszczą ebolę jako ten wariant który ma zabijać, ale szcepioneczka będzie działać i na ten wariant
😠😠😠😠
rok temu
Kolejna broń biologiczna????
Trzeba
rok temu
Zlikwidować WHO !!!!!!!!!!!!!!
Antiglobal
rok temu
I tak wszyscy umrzemy więc o co tyle szumu.. lepiej żyć z podniesiona glowa tu i teraz niż zamartwiac się co będzie za chwilę... nieprawdaż?
Bbb
rok temu
Ebola śmiertelność 90%, covid 2-3% więc tutaj już nie ma przelewki
Bbb
rok temu
Ebola śmiertelność 90%, covid 2-3% więc tutaj już nie ma przelewki
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić