Facebook zdecydował na temat Trumpa. Były prezydent znalazł wyjście

3

Kiedy ważyły się losy Donalda Trumpa na portalach społecznościowych, były prezydent USA pokazał swoją niezależność. W środę zarząd Facebooka zdecydował o podtrzymaniu blokady kont Trumpa na Facebooku i Instagramie. Dzień przed decyzją polityk uruchomił swoją własną witrynę.

Facebook zdecydował na temat Trumpa. Były prezydent znalazł wyjście
Donald Trump uruchomił własną stronę internetową (Getty Images, Elijah Nouvelage)

Od czasu styczniowych zamieszek na Kapitolu, konta byłego prezydenta USA Donalda Trumpa w mediach społecznościowych milczały. Treść jego postów została uznana przez administratorów za podżeganie do przemocy, co skutkowało zablokowaniem jego kanałów na FB, Twitterze i Youtube.

W środę 5 maja Rada Nadzorcza Facebooka ogłosiła, że podtrzymuje ban kont Donalda Trumpa na Facebooku i Instagramie. Trump jednak potrafi odnaleźć sposoby, by obejść ograniczenia i dotrzeć do publiki

Trump uruchamia własny portal społecznościowy

W oczekiwaniu na "wyrok" Facebooka były prezydent USA uruchomił własną witrynę, na której zamieszcza krótkie posty w stylu tweetów. Platforma posiada nawet opcję udostępniania, dzięki czemu internauci mogą publikować jego wpisy na Twitterze i Facebooku.

W filmie ogłaszającym otwarcie witryny Trump mówi, że portal będzie "latarnią wolności" oraz "miejscem do swobodnego i bezpiecznego mówienia". Nie jest jasne, czy chodzi tylko samego Trumpa, czy też jest to pierwsze podejście do wdrożenia jego własnej sieci społecznościowej.

Facebook podtrzymuje blokadę Trumpa

Rada Nadzorcza Facebooka zdecydowała o podtrzymaniu decyzji o blokadzie kont polityka na portalu społecznościowym. Zarząd skrytykował jednak stały charakter zakazu jako wykraczający poza zakres standardowych kar Facebooka.

Prawidłowa reakcja powinna być "zgodna z zasadami, które mają zastosowanie do innych użytkowników jej platformy" - stwierdziła rada. Orzeczenie oznacza jednak, że ​​zawieszenie Trumpa pozostaje na razie w mocy. Zarząd powiedział, że Facebook musi odpowiedzieć w ciągu sześciu miesięcy.

Autor: SSŃ
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić