o2-logo
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
Aleksander Sławiński
|

Francja. Zamieszki w Dijon po zabójstwie chłopca przez gang narkotykowy

429
Podziel się

W ciągu minionego weekendu oraz w poniedziałek, francuskie miasto Dijon zostało opanowane przez grupę 150 Czeczenów, którzy szukali zemsty za śmierć swego rodaka, zabitego przez jednego z dilerów narkotykowych. W wyniku interwencji policji wywiązały się zamieszki

Francja. Zamieszki w Dijon po zabójstwie chłopca przez gang narkotykowy
W trakcie walk w poniedziałek tworzono barykady z płonących śmietników i podpalono samochód. (YouTube)
bDhjEmHV

Jak donosi agencja AFP, do walk dochodziło głównie między przedstawicielami mniejszości Czeczeńskiej a członkami innych narodowości. Chodzi głównie o Marokańczyków i Algierczyków, zamieszkujących dzielnicę, w której doszło do zabójstwa 16-latka przez członka jednego z gangów narkotykowych.

Według policji około 150 Czeczenów urządzało od piątku tzw. najazdy karne na ulicach, gdzie mogli zamieszkiwać członkowie gangu. Przy okazji mężczyźni podpalali śmietniki i niszczyli sklepy. Wielu z nich miało kije bejsbolowe, niektórzy także broń palną, którą strzelali w przypadkowych kierunkach.

Czytaj także:

bDhjEmHX

Dijon. Walki uliczne we Francji

W sobotę kilkudziesięciu z nich miało wkroczyć do nie cieszącej się najlepszą sławą dzielnicy Gresilles, gdzie między innymi zniszczyli pizzerię oraz postrzelili jej właściciela. Okolica ta, z której najprawdopodobniej pochodził zabójca chłopaka, stała się ofiarą jeszcze kilku napadów.

Apogeum zamieszek miało miejsce w poniedziałek, kiedy próbę zbiorowego samosądu ze strony społeczności czeczeńskiej postanowiła w zdecydowany sposób zatrzymać policja. W wyniku tego wywiązały się walki uliczne, spalono również samochód.

bDhjEmId

Jeden z uczestników walk w rozmowie z dziennikiem Le Bien Public, stwierdził, że do Dijon przyjechali i będą przyjeżdżać członkowie społeczności czeczeńskiej z całej Francji a nawet Belgii i Niemiec, aby pomścić śmierć rodaka. Dodał jednak, że ich zamiarem nie było wywołanie chaosu w mieście.

To kolejny przypadek konfliktów między członkami wspólnoty czeczeńskiej we Francji a lokalnymi mieszkańcami - powiedział prefekt departamentu Cote d'Or, w którym znajduje się Dijon, Bernard Schmeltz

Według miejskiego prokuratora, Erica Mathaisa, od piątku rannych zostało sześć osób. Jak dotychczas nie zatrzymano żadnego z uczestników rozruchów.

Zobacz także: Zburzyli pomnik Kolumba. Odkrywca Ameryki symbolem rasizmu

bDhjEmIe
bDhjEmIy
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(429)
sad
5 miesięcy temu
Ileż tam bogactwa. Równouprawnienia. Miłości. Pięknie się na to patrzy. A u nas taki zaścianek.
observer
5 miesięcy temu
Poczuli sie jak we wlasnym kraju... Ubogacania ciag dalszy,przemoc narkotyki , handel dziewczynami-wszystko to tylko nie praca...
Donek
5 miesięcy temu
Zwierzęta.. Francja na własne życzenie umiera
bDhjEmIz
Taka prawda
5 miesięcy temu
A unas cisza spokój. Ludzie sobie żyją mieszkają. Nikt nikomu nie pali samochodów ,dewastuje domów i rabuje sklepów. Każdy może znaleźć dla siebie miejsce i spokojnie żyć. Nie zamieniłbym tego miejsca na żadne inne.
mis
5 miesięcy temu
Niestety oni czują się jak w Czeczenii ... i przestaje się dziwić dlaczego mieszkańcy nie chcą uchodźców, wieża Babel
Najnowsze komentarze (429)
Babcia
3 miesiące temu
MULTI-KULTI...!!!!Ja tego nie chcę ,w moim kraju!
sami swoi
4 miesiące temu
Niemcy to już nie maja żadnych szans na opanowanie sytuacji z Czeczenami w Giermanii. To już jest plaga .
Goldengecko
4 miesiące temu
Może jeszcze Europa sprowadzi parę milionów uchodźców to potem za sam fakt że rodowity Francuz Niemiec czy Hiszpan źle spojrzy na takiego a będzie demolka połowy Miasta
polakmaly
4 miesiące temu
my za to lubimy Czeczenów, bo się ich boimy z Mohamedem i kuzynami na czele;) Polacy lubią tylko tych których się boja, tych którzy ich leja w klatkach i poza, reszta gardzimy.
Mietka
5 miesięcy temu
A w Biedronce bylam dzis rano. Mlode ziemniaki wykladali na sklep, to 10kg wzielam. Kazik bedzie zadowlolony, bo mu kotleta ubije i mizerie zrobie.
Lili
5 miesięcy temu
Wspaniała dzika Francja pięknie ubogacona kulturowo prawie jak Anglia ....
www
5 miesięcy temu
A może oni walczą o prawa mniejszości LGBT?
Kovalsky
5 miesięcy temu
tolerancja demokracja równość i praworządność na każdym kroku. gratulacje francjo
bDhjEmIr
Jacek
5 miesięcy temu
Wielokulturowość. Jakie to progresywne.
bnm
5 miesięcy temu
jak dla mnie,to moga wystrzelac wszystkich marokancõw i algierczykõw mieszkajacych we francji.
hm Dijon
5 miesięcy temu
a taką dobrą musztardę mieli
Oko
5 miesięcy temu
Trzaskowski nam tez tak zrobi. W koncu bedzie Europejsko...
Natalka
5 miesięcy temu
Najlepiej żeby napisać jak było naprawdę a po drugie czytelnicy nie potrafią czytać ze zrozumieniem. Czeczeni mszczą się na arabskiej mafii która rządzi Francją od lat. Jedynie Czeczenii którzy nie dają sobie w kaszy dmuchać to walczą. Ja bym to samo zrobił gdyby zabito członka mojej rodziny. Policja jak zwykle stoi po stronie morderców więc czego się dziwić. Można tylko liczyć na sobie.
stoik
5 miesięcy temu
To też muzułmanie Allach Akbar !
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić