Głośno o piracie z Trójmiasta. Właśnie okazało się, kim jest

573

Mieszkańcy Trójmiasta ostrzegali się na forum internetowym przed piratem drogowym, który zwrócił ich uwagę niebezpieczną jazdą. Okazało się, że jest to policjant w nieoznakowanym aucie. Funkcjonariusz poniesie konsekwencje.

Głośno o piracie z Trójmiasta. Właśnie okazało się, kim jest
Kadr z nagrania kierowcy, który był świadkiem łamania przepisów przez funkcjonariusza kierującego nieoznakowanym radiowozem. (screen, trojmiasto.pl)

To, że radiowóz jest nieoznakowany, nie oznacza, że jest niewidzialny. Zapomniał o tym jednak funkcjonariusz kierujący mercedesem na trójmiejskich drogach. Poruszał się po jezdni według własnych zasad ruchu drogowego.

Mieszkańcy Trójmiasta poczuli się zaniepokojeni zachowaniem pirata drogowego. W końcu na lokalnym forum pojawiło się ostrzeżenie z numerami tablicy rejestracyjnej.

Trwa ładowanie wpisu:twitter
Jeżdżą jak szaleni, łamią wszelkie przepisy, porysowali mi prawie auto przy wyprzedzaniu - napisał pan Maciej.

Sprawę nagłośnił portal trójmiasto.pl. Udostępniono nagranie, na którym widać, jak kierowca gwałtownie zmienia pas ruchu i wciska się pomiędzy jadące auta. Pojawiły się doniesienia, że to nieoznakowany policyjny radiowóz. Portal potwierdził tę informację w rozmowie z policją.

Na szalonych "tajniaków" donoszono kilkukrotnie. W końcu komenda postanowiła podjąć kroki w tej sprawie. Nadkomisarz Magdalena Ciska przekazała trójmiejskiemu portalowi, że wobec funkcjonariusza kierowcy wszczęto już postępowanie dyscyplinarne.

Zobacz także: Wyjazd na majówkę? Zapomnij. Minister komentuje
Autor: MMC
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić