Gdynia. Namalowali nowe pasy. Nie wszystko poszło zgodnie z planem

90

Na jednej z gdyńskich skrzyżowań (woj. pomorskie) niedawno odbyło się malowanie pasów. Gdy prace już się zakończyły, zarówno przechodnie, jak i kierowcy przecierali oczy ze zdumienia. Okazało się, że droga... zaczęła się rozjeżdżać w różne kierunki.

Gdynia. Namalowali nowe pasy. Nie wszystko poszło zgodnie z planem
Uczestnicy ruchu drogowego przecierają oczy ze zdumienia. Po malowaniu ulica zaczęła się "rozjeżdżać" (internauta)

Nietypową sytuację nagłośnił jeden z czytelników portalu Trójmiasto.pl. Wysłał do redakcji zdjęcie wykonane na skrzyżowaniu ulic Warszawskiej z Nowogrodzką.

Mieszkańcy Gdyni skonsternowani. Ze skrzyżowaniem stało się coś dziwnego

Pracownicy, którzy namalowali na jezdni pasy, zrobili to krzywo. W rezultacie kierowcy muszą się mieć na baczności, ponieważ jeśli nie zachowają czujności, mogą wjechać na przeciwległy pas ruchu.

Szczególny problem mają kierowcy trolejbusów. Ponieważ pojazdy są szerokie, będzie im trudno utrzymać się na jednym pasie ruchu, co prawdopodobnie może w przyszłości prowadzić do kolizji i innych niebezpiecznych sytuacji.

Trolejbus trzeba rozcinać w pół, żeby była chociaż mała szansa jazdy zgodnie z przepisami prawa – oburza się jeden z czytelników portalu Trójmiasto.pl.
Zobacz także: Zobacz też: Potrącona 10-latka na przejściu dla pieszych. Nagranie olsztyńskiej policji

Jakub Furkal, rzecznik ZDiZ w Gdyni, uspokaja zaniepokojonych mieszkańców Gdyni. Przekonuje, że obecne oznakowanie nie stwarza zagrożenia dla uczestników ruchu drogowego, ale mimo tego niedługo zostanie poprawione.

Obecne oznakowanie nie stanowi zagrożenia dla ruchu drogowego, niemniej w ciągu paru dni zostanie poprawione – tłumaczył Jakub Furkal (Trójmiasto.pl).
Autor: EKO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić