Genialne odkrycie w Kanadzie. Zwierzęta były na Ziemi już dużo wcześniej

9

Na górzystym terenie Kanady północno-zachodniej dokonano genialnego odkrycia. Skamieliny, które tam znaleziono, sugerują, że zwierzęta mogły pojawić się na Ziemi nawet 350 milionów lat wcześniej, niż do tej pory myśleliśmy.

Genialne odkrycie w Kanadzie. Zwierzęta były na Ziemi już dużo wcześniej
Kanadyjskie skały (YouTube)

Tak przełomowego odkrycia nie było dawno. Na górzystym terenie Kanady północno-zachodniej znaleziono skamieliny, które sugerują, że zwierzęta mogły pojawić się na Ziemi nawet 350 milionów lat wcześniej, niż do tej pory przypuszczano.

Są to prawdopodobnie prymitywne gąbki. Ich pozostałości odkryto w skałach sprzed 890 milionów lat. Zostały one opisane przez badaczkę z Laurentian University w Sudbury.

Ziemia uformowała się ponad 4,5 miliarda lat temu. Pierwszymi formami życia były bakterio-podobne jednokomórkowe organizmy żyjące w morzach. Za najstarsze zwierzę, jakie poznaliśmy uważany był prążkowany organizm Dickinsonia.

Aż do teraz. Ekspertka z Kanady uważa, że istnienie zwierząt 350 milionów wcześniej da się udowodnić. To zupełnie zmienia myślenie o początkach życia na Ziemi. Już nie wspominając o poprawkach, jakie trzeba będzie wprowadzić w podręcznikach szkolnych.

Autor: KLS
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić