Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
KLS
|

Genialne odkrycie w Kanadzie. Zwierzęta były na Ziemi już dużo wcześniej

6
Podziel się:

Na górzystym terenie Kanady północno-zachodniej dokonano genialnego odkrycia. Skamieliny, które tam znaleziono, sugerują, że zwierzęta mogły pojawić się na Ziemi nawet 350 milionów lat wcześniej, niż do tej pory myśleliśmy.

Genialne odkrycie w Kanadzie. Zwierzęta były na Ziemi już dużo wcześniej
Kanadyjskie skały (YouTube)

Tak przełomowego odkrycia nie było dawno. Na górzystym terenie Kanady północno-zachodniej znaleziono skamieliny, które sugerują, że zwierzęta mogły pojawić się na Ziemi nawet 350 milionów lat wcześniej, niż do tej pory przypuszczano.

Są to prawdopodobnie prymitywne gąbki. Ich pozostałości odkryto w skałach sprzed 890 milionów lat. Zostały one opisane przez badaczkę z Laurentian University w Sudbury.

Ziemia uformowała się ponad 4,5 miliarda lat temu. Pierwszymi formami życia były bakterio-podobne jednokomórkowe organizmy żyjące w morzach. Za najstarsze zwierzę, jakie poznaliśmy uważany był prążkowany organizm Dickinsonia.

Aż do teraz. Ekspertka z Kanady uważa, że istnienie zwierząt 350 milionów wcześniej da się udowodnić. To zupełnie zmienia myślenie o początkach życia na Ziemi. Już nie wspominając o poprawkach, jakie trzeba będzie wprowadzić w podręcznikach szkolnych.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(6)
Pelotek
rok temu
'Genialne odkrycie'. Odkrycie nie moze byc genialne redachtorze.
peerelczyk
rok temu
Przełomowe przełomy ?!
Tom.
rok temu
Prawda jest taka, że my dopiero dzięki technice i nauce odkrywamy +/- setki milionów lat wstecz, kiedy i jak żyły te stworzenia. To jest piękne:) sam tym się interesuję od ponad 20 lat.
xaxa
rok temu
- a gdzie kościelna wersja o powstaniu życia przez bozię 6450 lat pne ? Kieckowi nie protestują, a przestali protestować już przy dinozaurach gdy stwórcę przestawiono na 237 milionów lat pne !
Jan
rok temu
Odkryto niesamowite skamieliny sprzed 1,000,000,000,000,000,000,000,000,000,000,000,000,000,000 lat ale sensacja !!!!!!!!!!!!!!!!!
Ewa
rok temu
Takich poprawek zapewne jeszcze ileś tam będzie z czasem.
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić