o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
Ewelina Kolecka
|

Grecy są zdesperowani. "To ostatnia rzecz, jaką chcieliśmy zrobić"

3
Podziel się

Na terenie Grecji odnotowano gwałtowny wzrost liczby przypadków koronawirusa. Sytuacja jest na tyle poważna, że władze zdecydowały się na zamknięcie placówek edukacyjnych. Zapowiedziano, kiedy dzieci i nastolatki będą mogły wrócić do szkół, przedszkoli oraz żłobków.

Grecy są zdesperowani. "To ostatnia rzecz, jaką chcieliśmy zrobić"
Zdjęcie ilustracyjne (Getty Images, Milos Bicanski , Contributor)
bDYGZTFh

Decyzja o zamknięciu szkół podstawowych, przedszkoli oraz żłobków została ogłoszona w sobotę 14 listopada. Vassilis Kikilias, grecki minister zdrowia, przyznał, że chciał uniknąć tak poważnych kroków. Jednak liczba przypadków koronawirusa wzrosła na tyle, że rząd uznał to za konieczne.

Zamykanie szkół podstawowych było ostatnią rzeczą, jaką chcieliśmy zrobić. To miara tego, jak poważna jest sytuacja – wyjaśnił Vassilis Kikilias cytowany przez AFP.
bDYGZTFj

Koronawirus w Grecji. Kiedy dzieci wrócą do szkół, przedszkoli i żłobków?

Do tej pory władze Grecji zamknęły jedynie szkoły średnie. Od poniedziałku 9 listopada młodzież odbywa wszystkie zajęcia w trybie zdalnym.

Zobacz także: Zobacz też: Dyrektor szpitala: "Personel nie może być wymęczony"
bDYGZTFp

Wstępnie szkoły i inne placówki pozostaną zamknięte aż do 30 listopada. Jak podkreśla AFP, większość państw europejskich nie zdecydowała się jeszcze na ten krok. Takie postępowanie jest zgodne z zaleceniami Światowej Organizacji Zdrowia – eksperci WHO podkreślili, że należy zamykać szkoły tylko w ostateczności.

Od października liczba przypadków koronawirusa w Grecji wzrosła aż czterokrotnie. Zgodnie z danymi z piątku 13 listopada spośród 1143 łóżek na oddziałach intensywnej terapii już 830 jest zajętych przez pacjentów.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bDYGZTFK
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(3)
Arka
6 miesięcy temu
Wczasy się skończyły trzeba siedzieć we własnym kraju. Mamy piękny kraj więc jest gdzie jechać żaden problem.
Julcia
6 miesięcy temu
Grecja kontynentalna?Nic wyspach.
POKRZYWDZONY
6 miesięcy temu
No to w przyszłym roku wczasów nie będzie w Grecji i znów muszę jechać na Bałtyk i dostać przez lodowatą wodę, kolejną partię hemoroidów nie mówiąc o gęsiej skórce.
bDYGZTFL
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić