Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
JKM
|

Lek na COVID-19 nie dla nich! Poważne ostrzeżenie

54
Podziel się

Przeciwwirusowy lek remdesivir nie powinien być stosowany do leczenia COVID-19 u pacjentów na oddziałach intensywnej terapii. Ostrzega przed tym dużej europejskiej organizacji, który powołuje się na badania WHO.

Lek na COVID-19 nie dla nich! Poważne ostrzeżenie
(Getty Images)
bEUXacKt

Remdesivir oraz deksametazon to jedyne dwa zatwierdzone jak dotąd na świecie specyfiki do podawania pacjentom z koronawirusem. Badanie przeprowadzone przez WHO w październiku sugeruje jednak, że remdesivir nie pomaga wcale chorym. Lek ma mieć znikomy wpływ na przebieg choroby.

Remdesivir został zaklasyfikowany jako lek, którego nie należy rutynowo podawać pacjentom chorym na COVID-19 – powiedział prezes Europejskiego Towarzystwa Intensywnej Terapii Jozef Kesecioglu.
bEUXacKv

Remdesivir nie pomaga chorym? Do innych wniosków doszli polscy badacze

WHO nie uwzględnia także remdesiviru w swoich planach leczenia COVID-19 w najuboższych państwach. Jest to specyfik wytworzony przez amerykańską firmę farmaceutyczną Gilead Science. Lek ten był jak dotąd podawany pacjentom, którzy szczególnie ciężko przechodzili zakażenie koronawirusem.

Jako pierwsi w Europie obszerne badanie kliniczne nad remdesivirem przeprowadzili polscy naukowcy. Badania SARSTer Polskiego Towarzystwa Epidemiologów i Lekarzy Chorób Zakaźnych potwierdziły jego skuteczność w walce z COVID-19. Wcześniej do podobnych wniosków doszli amerykańscy badacze.

bEUXacKB

Remdesivir stosowany na szeroką skalę

Pomimo ustaleń WHO lek jest szeroko stosowany w leczeniu koronawirusa na całym świecie. Został zatwierdzony do użytku w ponad 50 krajach i był jednym z leków podawanych prezydentowi USA Donaldowi Trumpowi, kiedy w październiku uzyskał pozytywny wynik testu na koronawirusa.

Unia Europejska podpisała z Gilead kontrakt o wartości 1 mld euro (ok. 4,5 mld złotych) na 500 tys. dawek leku. Choć umowa nie zobowiązuje krajów europejskich do kupowania remdesiviru, rządy poszczególnych państw zdecydowały się na złożenie zamówień na lek, nawet po ogłoszeniu wyników nadzorowanych przez badań WHO. Niemcy kupili spory zapas remdesiviru w listopadzie, mówiąc, że lek jest przydatny, szczególnie we wczesnym stadium choroby.

bEUXacKC

Obejrzyj także: Pfizer. Szczepionka na COVID. Marcin Jędrychowski o zapowiedziach Mateusza Morawieckiego

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEUXacKW
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(54)
Pozytywny
7 miesięcy temu
To who lepiej niech zniknie, mówią co chcą bez żadnej odpowiedzialności i tylko powodują panikę u ludzi, bo wiedzą , że są słabych charakterów, a na dodatek znają techniki manipulacji. Nic nigdy pozytywnego , tylko czarnowidztwo.
Sisi
rok temu
Dlaczego ja nie wierzę WHO?
Jacek
rok temu
Nie zapłacili WHO i wszystko w temacie
bEUXacKX
bodek
rok temu
Coś mi tu Chinami jedzie. Opinia WHO uzależnionego od finansujących ją Chin przeciw Stanom zbuntowanym przez Tramp tej organizacji.
Grzegorz
rok temu
"Unia Europejska podpisała z Gilead kontrakt o wartości 1 mld euro (ok. 4,5 mld złotych) na 500 tys. dawek leku." Hmm.. to wychodzi 2000€ za jedną dawkę.. naprawdę??
Gytr
rok temu
Zapraszam lekarzy i felczerow do mnie na pierwszą szczepionkę. Będzie was boleć i to bardzo
Wojtas
rok temu
Ja się nie dam zaszczepie po moim trupie
Mario
rok temu
W radiu mówili że Bóg nam zesłał PIS i teraz będziemy mieli boska szczepionkę tylko ona pomaga !!!
Endriu
rok temu
Tylko szczepionka ta nasza najlepsza !!!
Abisyn
rok temu
WHO nic nie mówi aby poczekać na zakończenie badań klinicznych nad nową szczepionką. W tej materii jakoś milczy czyżby c......
Bebilo333
rok temu
Nie jestem Markiem ale dziekuje temu Panu bo nie dawno otworzylismy nasz oddzial na Podkarpaciu i wiem od Marka, ze pracujac przy chorych musze nosic pieluche bo zdarzalo mi popuczac bo potrzebowalem i nie moglem odejsc. Nasz oddzial jest na PODKARPACIU, Rymanow Zdroj zapraszam chetnych do pomocy i obiecuje,ze nie damy ani masek nosic ani rekawiczek skoro uwazacie,ze nie ma wirusa to nie bedziecie je potrzebowac. i prosze przywiesc Amantadyne ze soba wyprobujemy ja.
Funia
rok temu
Marihuana leczy wszystko po co szczepionka... zalegalizować i też by się wzbogacili
Marek 9000
rok temu
Zastanówcie się o co to w tym wszystkim chodzi.
bEUXacKP
Wwwwwwwwwwwww
rok temu
Mamy za 20zl szczepionka która działa a nasz banda kupi szczepionki za gruba kasę wiadomo o co chodzi biznes kasowy Tymi szczepionkami będą nas zarażać by powiedzieć że wirus atakuje dalej i trzeba będzie dziesięć dawek niż nasz lek w prowadzić do obrotu Tak w tym kraju Zakichanym i zgniły rząd rządzi kasa dla nich jest najważniejsza Dlaczego rządu nie testowali tymi testami no wiedzą co ta jest są zakażone i wyniki idą w świat bo wykrywalność się zwiększyła Dlaczego inni prywatnie płacą za testy by wiedzieć że nie są zarażeni Dlaczego piszą że zmarł na covid a nie na raka czy zawał czy inna chorobę za każdy stwierdzony covid dostają grubą kasę A ludzie wierzą we wszystko co każą pisać i propaganda sieją w wiadomościach zrobili psychozę strachu Jak by tak było to sklepy szpitale urzędy wszystkie były by puste bo ludzie by t po umierali a także drogi były by usłane zwłokami o co tu chodzi jak Hiszpanka ta 90milionow odeszło a tu milion na co na covid czy na inne choroby Teraz już nie ma raka zawału innych chorób tylko liczy się covid bo tu ginie wiele osób A gdzie którzy zginęli w pożarach wypadkach utonięcia już nie ma statysty też covid piszą nie rozumiem tego
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić