aktualizacja 

Groza w Pile. Przyszedł do kantoru z karteczką. Szuka go policja

82

Sporo strachu pracownikom galerii handlowej w Pile napędził mężczyzna, który chciał obrabować kantor. Przestępca zagroził kasjerce, że zdetonuje w centrum handlowym ładunki wybuchowe. Policja prowadzi jego poszukiwania.

Groza w Pile. Przyszedł do kantoru z karteczką. Szuka go policja
Policja pokazała zdjęcie sprawcy zamieszania (Policja)

Do zdarzenia doszło 10 stycznia, jednak dopiero teraz policja opublikowała wizerunek mężczyzny. Ten podjął próbę obrabowania kantoru znajdującego się w galerii handlowej w Pile. Świadek postanowił zrobić to w iście hollywoodzki sposób.

Ubrany na czarno mężczyzna miał zamaskowaną twarz. W galerii handlowej udał się do kantoru wymiany walut, gdzie przekazał pracownicy kartkę z mrożącą krew w żyłach wiadomością. Zażądał od kobiety wypłaty gotówki w różnych walutach. Zagroził, że jeżeli ta tego nie zrobi to ma zamiar zdetonować ładunki wybuchowe umieszczone w plecaku.

Pracownica kantoru zachowała w kryzysowej sytuacji zimną krew. Nie dość, że nie spełniła żądań przestępcy to jeszcze niezwłocznie powiadomiła ochronę, na której widok mężczyzna zbiegł z terenu centrum handlowego. Konieczna była ewakuacja całego budynku. Wizerunek domniemanego sprawcy napadu zarejestrowała kamera monitoringu. Ponad 3 miesiące po zdarzeniu policjanci rozpoczęli jego poszukiwania. Osoby, które rozpoznają mężczyznę, proszone są o kontakt z oficerem dyżurnym pilskiej jednostki pod numerem telefonu 47 77 415 60 lub 47 77 414 44.

Zobacz także: Kaczyński o kryzysie gospodarczym. Dworczyk tłumaczy
Autor: GGG
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić