Dagmara Smykla| 

Gwałcił własną matkę? Koszmar w Potęgowie

102

Przerażająca sprawa z Potęgowa w województwie pomorskim. 40-latek usłyszał zarzuty o znęcanie się i wielokrotnie gwałty na osobie najbliższej. Ofiarą mężczyzny miała być jego własna matka. Podejrzany częściowo przyznał się do zarzutów.

Gwałcił własną matkę? Koszmar w Potęgowie
40-latek usłyszał zarzuty o znęcanie się i wielokrotnie gwałty na osobie najbliższej. Zdjęcie ilustracyjne (Policja)

Nie ujawniono, ile trwał koszmar mieszkanki Potęgowa. Kobieta miała być ofiarą znęcania się i wielokrotnych gwałtów ze strony własnego syna. 40-letni mężczyzna we wtorek usłyszał zarzuty.

Podejrzany przyznał się częściowo do zarzucanych mu czynów. Złożył obszerne wyjaśniania, które nie korespondują z ustalonym stanem faktycznym – powiedział PAP prokurator rejonowy w Lęborku Patryk Wegner.

40-latek został przesłuchany. Przedstawiono mu zarzuty gwałtów na osobie najbliższej i znęcania się nad nią. Prokuratura skierowała do sądu wniosek o trzymiesięczny areszt dla podejrzanego. Sąd podejmie decyzję w środę rano.

Ze względu na dobro pokrzywdzonej nie udzielam informacji na temat okoliczności sprawy i dokonanych już ustaleń w śledztwie - podkreślił prok. Wegner.

Za gwałt na osobie najbliższej - tzn. bracie, siostrze, wstępnym, zstępnym, przysposobionym lub przysposabiającym – grozi kara więzienia na czas nie krótszy niż 3 lata.

Zobacz także: Powrót do szkół. Profesor zareagował ironią na prognozy MEN
Źródło:PAP
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić