Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
EKO
|

Pojechała na Hawaje. Po powrocie zobaczyła fioletowy pęcherz. Nie ma nóg

16
Podziel się:

W 2018 roku Katy Grainger wyjechała na wakacje do Kauai na Hawajach. Po powrocie do domu zauważyła, że ma na dłoni fioletowy pęcherz. Mimo że szybko zgłosiła się do lekarza, doszło do poważnej infekcji. Turystka straciła nogi oraz fragmenty palców.

Pojechała na Hawaje. Po powrocie zobaczyła fioletowy pęcherz. Nie ma nóg
Katy Grainger zauważyła po powrocie z wakacji, że ma na dłoni fioletowy pęcherz. To był dopiero początek jej koszmaru. (YouTube, Daniel Sims)

Kiedy tylko Katy Grainger zauważyła ranę, zgłosiła się do miejscowej przychodni. Obawiała się, że może dojść do infekcji i dlatego poprosiła lekarza o interwencję. Przepisano jej antybiotyki oraz polecono, aby w razie pogorszenia się zdrowia zgłosiła się prosto na ostry dyżur.

Po wakacjach na Hawajach dostała sepsy. Konieczna była amputacja

Z czasem stan Katy Grainger zaczął się pogarszać do tego stopnia, że konieczna była wizyta w szpitalu. Czuła się poważnie osłabiona, regularnie wymiotowała i nie zauważyła, że skręciła kostkę.

Lekarz zdiagnozował u pacjentki rozsiane wykrzepianie wewnątrznaczyniowe. W jej krwi powstały małe skrzepy krwi, w konsekwencji czego krew nie była w stanie dotrzeć do niektórych części ciała, w tym – kończyn. Katy Grainger była w tak złym stanie, że nie pamięta, co dokładnie działo się z nią w ciągu pierwszych dni po przyjęciu do szpitala.

Zobacz także: Zobacz też: Dostał sepsy, bo obgryzał paznokcie

Katy Grainger nie była w stanie samodzielnie oddychać, konieczne były przenosiny do bardziej wyspecjalizowanego szpitala. Mimo że z czasem zaczęła czuć się lepiej, konieczna okazała się amputacja jej nóg oraz fragmentów palców – lekarze starali się je uratować, jednak bezskutecznie. Mimo że pacjentka przeżywała koszmar, postanowiła nie poddawać się rozpaczy.

Często płakałam i byłam bardzo przygnębiona. Po prostu nie potrafiłam się z tym wszystkim pogodzić. Ale w końcu mój duch walki wziął górę. (...) Przegrałam bitwę, ale czekało na mnie o wiele więcej – wspominała Katy Grainger (Yahoo).

Katy Grainger mogła liczyć na wsparcie swoich bliskich. Pokazywali jej liczne przykłady kobiet, które również były zmuszone poddać się amputacji, a potem wiodły aktywne i szczęśliwe życie. Po wyjściu ze szpitala Grainger jeździła na wózku inwalidzkim, a później zaczęła używać protez nóg.

Mój wózek inwalidzki udał się na emeryturę i polegam głównie na protezach nóg. Nigdy nie wstaję z łóżka z przekonaniem, że wciąż mam nogi, ale tuż po przebudzeniu wydaje mi się, że nadal je posiadam – przyznała Katy Grainger (Yahoo).

Dziś Katy Grainger jest aktywna fizycznie oraz potrafi samodzielnie prowadzić samochód. Dzieli się swoją historią publicznie, aby uczulić inne osoby na zagrożenia związane z zakażeniami i uratować ich przed losem, który stał się udziałem jej samej.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(16)
Por. Borewicz
rok temu
I dlatego nie jeżdżę na Hawaje, tylko do Pcimia lub Kraśnika😎
zyta z malkin...
rok temu
wybrakowana teraz, po co taka żyje, niech sie cieszy, ze to nie był pęcherz...moczowy
Skuter
rok temu
Dzisiaj musiałaby dezynfekować ręce i byłaby gitara .
GajowyMarucha
rok temu
Z tytułu zrozumiałem , że na Hawajach dostaje się pęcherza , który nie ma nóg .
ekspert
rok temu
objaw KOWIDA
ip123
rok temu
Z artykułu wynikają conajmniej dwa wnioski: na Hawajach KTOŚ jej wszczepił coś i po powrocie do Stanów urosły jej pęcherze. Popełniła błąd, udając się do lekarza, ponieważ powinna zadzwonić na INFOLINIĘ do lekarza (np. do Min.Zdrowia w Polsce) i dowiedziałaby się, że mycie rąk, mycie nóg chroni przed pęcherzem, DDM-dezynfekcja, dystans, maska i wizyta gorąca u Proboszcza chroni Polaków od wszelkiej choroby. A właściwie największymi fachowcami są ci, co zasiada ją w Episkopacie Kościoła Rzymsko-Katolickiego w Polsce...utraciłaby pęcherze, nogi, pieniądze i rozum.
Mnie
rok temu
zastanawia, które palce straciła
Pilot latawca
rok temu
"Turystka straciła nogi oraz fragmenty palców". Palców u tych nóg, które straciła? Yhmmmm!!!
kikirata
rok temu
nasza polska służba zdrowia to tragedia. W dobie kowitu jest jeszcze gorzej. W kwietniu ub roku odwarstwiła mi się siatkówka pojechałam do okulistki dostałam skierowanie i zdanie " niech pani poszuka szpitala który pani zrobi operację szic"I tyle oczywiście zadzwoniłam do nfz z zapytaniem pani gdzie robią a pani do mnie proszę szukać ja nie wiem. Dopiero w pani ze szpitala Siedlcach do której zadzwoniliśmy powiedziała nam o dyżurze okulistycznym. I tym sposobem w czwartek pojechałam na dyżur w piątek badania a we wtorek operacja w środę do domu.
~MO
rok temu
No i skąd ten pęcherz? Przez hawajską kuchnię, czy przez tańce hula?
gnago
rok temu
A pomyśleć że we Wrocławiu mają fagi na sepsę i miałaby własne nogi
szok
rok temu
co oni gadają to na pewno nowy objaw kolejnej mutacji hawajskiej, przecież nie ma już innych chorób i niebezpieczeństw oprócz kowida
Przypadek
rok temu
Efekt szczepienia Astra zeneka
CNNNC
rok temu
Na sepse koktajl Marika . Marik to amerykanski profesor . Polscy lekarze sa wycofani . Jak tylko uslysza o witaminie C . Poszukajce , pomyslcie , warto sobie zapisac bo nie bedzie czasu ani glowy
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić