Horror trwa. Masakra w Afryce

326

Uzbrojeni mężczyźni zabili w niedzielę co najmniej 22 cywilów w południowo-zachodnim Nigrze. Do masakry doszło zaledwie kilka dni po tym, jak w tym samym regionie zabito 58 osób.

Horror trwa. Masakra w Afryce
Funkcjonariusz służb bezpieczeństwa w Nigrze. W kraju doszło do kolejnej masakry. (Getty Images)

W niedzielę doszło do kolejnej masakry na terenie południowo-zachodniego Nigru. Napastnicy zaatakowali trzy wioski w regionie Tillabery, który graniczy z Mali i Burkina Faso.

Agencja Rautera podaje, że w wyniku ataku uzbrojonych mężczyzn na cywilne wioski zginęły 22 osoby. Alfouzazi Issintag, burmistrz Tillia, wiejskiej gminy, do której należą te wsie, potwierdził informację o ataku, nie podał jednak liczby ofiar.

Nie wiadomo, kto stoi za atakami. Nieoficjalnie podaje się, że są to wojownicy Państwa Islamskiego, którzy od lat terroryzują miasta i wsie na tych terenach. Częstotliwość takich ataków niepokojąco zaczyna się zwiększać w porównaniu do ostatnich lat.

W zeszły poniedziałek uzbrojeni mężczyźni zabili co najmniej 58 cywilów w Tillabery, kiedy przechwycili konwój wracający z cotygodniowego targu i zaatakowali pobliską wioskę. Podejrzani bojownicy zabili także co najmniej 100 cywilów 2 stycznia w nalotach na dwie wioski w Tillabery, jednym z najbardziej śmiercionośnych epizodów w najnowszej historii kraju.

Zobacz także: Wróblewski to twardziel? Kandydat PiS na RPO krótko odpowiedział
Autor: MMC
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić