o2-logo
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
Aniela Siwek
|

Horror w samolocie. Pasażerka zmarła na COVID-19

0
Podziel się

Pasażerka samolotu Spirit Airlines zmarła na COVID-19. Nie poinformowano jednak o tym jej współpasażerów i zignorowano procedury, które powinny być wszczęte w tej sytuacji.

Horror w samolocie. Pasażerka zmarła na COVID-19
(Getty Images, AaronP, Bauer-Griffin)
bDAcqtVh

38-latka podróżowała do domu z Las Vegas do Dallas. Kobieta miała astmę i w trakcie lotu dostała ataku duszności. Wzmógł się także kaszel.

Trudności z oddychaniem zaczęły się wkrótce po starcie i ani inhalator, ani dodatkowy tlen nie były w stanie złagodzić objawów. Kobieta wkrótce straciła przytomność, a jeden z członków załogi samolotu zaczął wykonywać resuscytację.

bDAcqtVj

Samolot został przekierowany do Albuquerque w Nowym Meksyku, gdzie ratownicy medyczni już czekali na pasażerkę. Niestety kobiety nie udało się uratować - kilkanaście minut po wylądowaniu zmarła.

Zobacz także: Ponowne zakażenie koronawirusem. Eksperyment lekarza z Rosji

Ustalono, że kobieta miała koronawirusa. Jak donosi Washington Post, żaden z jej współpasażerów nie został o tym poinformowany. Departament zdrowia Nowego Meksyku został poinformowany o pozytywnym wyniku testu przez laboratorium, więc nie wiedział, że w chwili śmierci kobieta była na pokładzie samolotu.

bDAcqtVp

Oznacza to, że nie rozpoczęto normalnej procedury, zgodnej z wytycznymi Centrów Kontroli i Prewencji Chorób (CDC). Spirit Airlines twierdzi, że poinformowało CDC o pozytywnej diagnozie kobiety i otrzymało potwierdzenie, ale nigdy nie poproszono o przekazanie list pasażerów ani innych informacji.

Brak planu dotyczącego Covid-19 dla lotnictwa był problemem podczas całej pandemii. W wyniku bezczynności istnieje mozaika zasad i procedur, które nieuchronnie pozostawiają ogromne luki - poweiedział Taylor Garland, rzecznik Stowarzyszenia Stewardów.
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bDAcqtVq
bDAcqtVK
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(0)
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić