Instruktor jazdy molestował kursantki? Zgłosiło się 10 ofiar

19

Niepokojące wieści napływają z Wielkopolski. Instruktor jazdy z powiatu nowotomyskiego został oskarżony o molestowanie swoich kursantek. Na policję zgłosiło się aż dziesięć kobiet. Akt oskarżenia trafił już do sądu.

Instruktor jazdy molestował kursantki? Zgłosiło się 10 ofiar
Instruktor miał molestować kursantki. Zdj. ilustracyjne (Getty Images, GoodLifeStudio)

O sprawie pisze portal nowytomysl.naszemiasto.pl. Z redakcją skontaktowała się mieszkanka regionu, która poinformowała o rzekomo trwającym policyjnym postępowaniu. Policjanci mają przesłuchiwać świadków w sprawie przeciwko instruktorowi jazdy z jednej ze szkół działających na terenie powiatu nowotomyskiego.

Instruktor molestował kursantki? Zgłosiło się 10 ofiar

Dziennikarze lokalnego serwisu skontaktowali się z prokuraturą, która potwierdziła doniesienia czytelniczki. Pod koniec września Prokuratura Rejonowa w Nowym Tomyślu przesłała do sądu akt oskarżenia przeciwko mężczyźnie.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Figura o traumatycznej batalii sądowej z mężem: "Nie wolno poddać się oprawcy"
Instruktorowi zarzuca się, że miał dopuścić się przestępstw molestowania oraz naruszenia nietykalności cielesnej na szkodę 10 kobiet - kursantek - w szkole nauki jazdy. Miał on zmusić pokrzywdzone, wykorzystując stosunek zależności, do tzw. innych czynności seksualnych - przekazał w rozmowie z nowytomysl.naszemiasto.pl prok. Łukasz Wawrzyniak, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Poznaniu.

Proceder miał trwać od przez okres od 2021 roku do 2023 roku. Jeśli instruktorowi zostanie udowodniona wina, może on trafić do więzienia nawet na 12 lat. Mężczyzna nie przyznaje się do zarzucanych mu czynów, nie złożył też żadnych wyjaśnień.

Wobec oskarżonego zastosowano tymczasowy dozór policji. Mężczyzna ma oprócz tego zakaz kontaktowania się i zbliżania się do pokrzywdzonych. Decyzja o terminie rozprawy nie została jeszcze podjęta przez sąd.

Autor: SSŃ
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić