Marcin Lewicki| 
aktualizacja 

Internauci nie mają wątpliwości: "Ten policjant to prawdziwy bohater"

26
Podziel się:

Wyłącznie natychmiastowa reakcja sierż. Tomasza Grądzkiego pozwoliła uratować 11-dniowe dziecko! Gdyby nie podjęcie błyskawicznych działań ratowniczych, noworodek najpewniej by się udusił. Komentarze w sieci są jednoznaczne: "ten policjant to prawdziwy bohater"!

Internauci nie mają wątpliwości: "Ten policjant to prawdziwy bohater"
Sierż. Tomasza Grądzkiego (OSP Prostyń- Jednostka KSRG)

Do zdarzenia doszło 23 maja (we wtorek) na ulicach Warszawy. Policjant z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Stołecznej Policji zobaczył, że zgromadzone na drodze osoby zachowują się dziwnie i nerwowo. Postanowił sprawdzić, co się stało.

Podczas dojazdu służbowego do siedziby KSP zauważyłem, że coś niepokojącego dzieje się na drodze. Jak się później okazało u 11-dniowego dziecka doszło do niedrożności dróg oddechowych - przekazał sierż. Grądzki.

Funkcjonariusz podjął akcję ratowniczą wobec niemogącego złapać powietrza dziecka.

Trwa ładowanie wpisu:facebook

Noworodek miał ogromne problemy z oddychaniem, a z każdą chwilą szansa na uratowanie 11-dniowego malucha malała. Sierż. Tomasz Grądzki natychmiast podjął działania resuscytacyjne i udrożnił drogi oddechowe dziecka.

Wdrożone przeze mnie czynności ratownicze skutkowały przywróceniem funkcji życiowych i powrotem oddechu. Dźwięk ten zostanie mi w uszach na pewno przez całe życie - dodaje policjant.

Dzięki jego działaniom udało się na stałe przywrócić niemowlęciu oddech, a maluch cały i zdrowy wrócił pod opiekę szczęśliwych rodziców.

Sam sierż. Grądzki nie czuje się bohaterem. Uważa, że jego działania to obowiązek każdego funkcjonariusza.

Zawsze powtarzam, aby każdy funkcjonariusz dbał o swoje wykształcenie i wyszkolenie. Ważne, aby się szkolił i obowiązkowo odpowiednio wyposażał się do służby, bo to wszystko może kiedyś uratować komuś życie. Dlatego właśnie wstąpiłem do policji. Dla takich chwil jak ta — kończy relację ze zdarzenia na profilu OSP Prostyń-Jednostka KSRG.

Jak podkreśla profil Polska Policja, funkcjonariusze są kompleksowo przeszkoleni z zasad udzielania pierwszej pomocy medycznej.

Internauci są zgodni - to bohater!

Post na profilu Polska Policja informujący o zdarzeniu spotkał się z jednoznacznie pozytywnym odbiorem internautów. Komentujący podkreślają, że takiego zachowania oczekują od funkcjonariuszy. Gratulują też sierżantowi zachowania zimnej krwi.

Trwa ładowanie wpisu:facebook
Wielki szacunek dla Pana policjanta brawo
Pełen szacun. Dużo. Zdrowia szczęścia pomyślności życzę!
Taka pewność i opanowanie! Klasa!
Odpowiedni gość w odpowiednim miejscu! Szacun za opanowanie i trzeźwość umysłu w takiej sytuacji

Dodajmy, że sierż. Tomasz Grądzki jest również strażakiem-ochotnikiem w OSP Stara Miłosna i OSP KSRG Jabłonna Lacka.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Wróć na
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić