A.S.| 
aktualizacja 

Jacek Kurski pozwał Krzysztofa Skibę za jego słowa o TVP. Sąd podjął decyzję

12

Sąd Okręgowy w Warszawie wydało ostateczną decyzję w sprawie pozwu Jacka Kurskiego przeciw liderowi zespołu Big Cyc, który w styczniu 2019 roku stwierdził, że zabójstwo Pawła Adamowicza było skutkiem szczucia na niego przez dziennikarzy Telewizji Polskiej.

Jacek Kurski pozwał Krzysztofa Skibę za jego słowa o TVP. Sąd podjął decyzję
Krzysztof Skiba został oskarżony o zniesławinie. (ONS, Paweł Kibitlewski)

Słowa Krzyszofa Skiby padły kilka dni po zamordowaniu prezydenta Gdańska przez niepoczytalnego Stefana Wilmonta, w czasie finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Na antenie jednej ze stacji Skiba stwierdził, że "telewizja publiczna szczuła na Pawła Adamowicza i oto mamy efekty".

Czytaj także:

Umorzona sprawa o zniesławienie

Słowa te nie spodobały się prezesowi TVP, Jackowi Kurskiemu, który oskarżył muzyka o zniesławienie i twierdzenie, że jego telewizja jest odpowiedzialna za zabójstwo. Po prawie półtora roku Sąd Okręgowy w Warszawie podjął decyzje o umorzeniu sprawy.

Dobre wieści! Decyzją Sądu Okręgowego w Warszawie oskarżenie mnie o to, że pomówiłem prezesa TVP Jacka Kurskiego twierdząc, iż jest 'moralnie odpowiedzialny za mord na Pawle Adamowiczu' zostało umorzone" - napisał Skiba na Facebooku

Pochodzący z Gdańska artysta był prywatnym znajomym Pawła Adamowicza, z którym znali się od dzieciństwa, wspólnie chodząc do szkoły podstawowej i liceum. Dla Skiby więc śmierć prezydenta miasta miała wymiar tragedii nie tylko publicznej.

Zobacz także: Magdalena Adamowicz po decyzji Andrzeja Dudy. "Można chronić rodzinę i osoby LGBT"

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić