Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
SSŃ
|

Janusz Kowalski mówi, że mu grożono. "Horban powiedział, że nóż mu się w kieszeni otwiera"

287
Podziel się:

Poseł Janusz Kowalski na antenie Radia Zet oskarżył szefa Rady Medycznej prof. Andrzeja Horbana o to, że... groził mu nożem. Prawda okazała się zaskakująca. Dziennikarz i gość w studiu łapali się za głowę.

Janusz Kowalski mówi, że mu grożono. "Horban powiedział, że nóż mu się w kieszeni otwiera"
Janusz Kowalski zarzucił prof. Horbanowi "grożenie nożem" (Radio ZET, Twitter)

Poseł Solidarnej Polski Janusz Kowalski był jednym z gości programu "7. Dzień Tygodnia" Radia ZET. Polityk mówił m.in. o szczepieniach i wyraził nadzieję, że Polacy będą decydować się na przyjęcie swoich dawek. Wspomniał również, że jego zdaniem należy wyciągnąć odpowiedzialność wobec osób, przez które "akcja promocji szczepień nie idzie".

Kowalski chce rozwiązania Rady Medycznej

Kogo miał na myśli członek klubu PiS w Sejmie? Otóż w jego opinii złą "reklamę" szczepieniom robi Rada Medyczna działająca przy premierze oraz jej szef prof. Andrzej Horban. Według Kowalskiego rada ta powinna zostać rozwiązana.

Jeżeli widzę aktywność prof. Horbana, dla którego moja zdolność arogancji, buty, jest zerowa, i on w imieniu polskiego rządu zachęca niby do szczepień, szantażuje, ja jestem przekonany, że rozwiązanie Rady Medycznej i wyrzucenie tych wszystkich ludzi z mediów natychmiast spowodowałoby wzrost liczby zaszczepionych Polaków - Kowalski powiedział Radiu ZET.

"Grożenie nożem"

To jednak nie wszystko. Kowalski zarzucił pomysłodawcom ustawy pozwalającej pracodawcom na sprawdzanie, czy pracownicy są zaszczepieni, chęć odbierania Polakom praw obywatelskich. Oskarżył przy tym prof. Horbana o... grożenie mu nożem.

Chcemy odbierać milionom Polaków prawa obywatelskie, wyrzucać ich z pracy, wyrzucać pielęgniarki, lekarzy, temu służy ustawa, która miałaby dać pracodawcom pole do dyskryminacji pracowników, na to nie może być zgody. (...). Jeżeli takie osoby jak Horban nadal się będą wypowiadały, to nie ma gorszej antyreklamy dla szczepień niż właśnie buta i arogancja takich ludzi, którzy grożą posłom nożem – mówił Kowalski.

Zaskoczony takim wyznaniem prowadzący zaczął dopytywać, kiedy i w jakim kontekście szef Rady Medycznej groził politykowi nożem. - Nie przypominam sobie takiej sytuacji - stwierdził Andrzej Stankiewicz.

No przecież mi groził nożem i pani Siarkowskiej. Żadnej reakcji premiera w tej sprawie nie było. Cały czas żądam od pana premiera odwołania tego człowieka z Rady Medycznej.

O co chodziło? - Publiczna deklaracja pana profesora o tym, że otwiera mu się nóż i chętnie by tego noża w stosunku do posłów użył - wyjaśnił Kowalski. Dziennikarz i gość programu poseł KO Franciszek Sterczewski nie kryli zdziwienia.

"Grożenie nożem"

Janusz Kowalski nawiązał do sierpniowej rozmowy prof. Horbana z dziennikarką TVN. Szef Rady Medycznej został wówczas zapytany o  jedną z akcji Kowalskiego i posłanki z klubu PiS Anny Siarkowski, którzy interweniowali w jednym z domów dziecka, w którym dzieci były rzekomo być przymuszane do szczepień. Doniesienia te jednak nie zostały potwierdzone.

– Czy panu się otwiera nóż w kieszeni, jak pan widzi posłów, którzy jeżdżą do domu dziecka i tam uniemożliwiają zaszczepienie dzieci? - zapytała wtedy Horbana dziennikarka.

Jakbym umiał się posługiwać tym nożem, to pewnie bym się posłużył. Oczywiście, to jest... Nie ma szczepionki na głupotę niestety - odpowiedział Andrzej Horban.
Zobacz także: Brak restrykcji błędem rządu? Wirusolog odpowiada na słowa ministra zdrowia
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(287)
Kama
rok temu
Taki Janusz Kowalski został wybrany posłem przez niektórych Polaków. No cóż… jeśli pretensje, że on znajduje się w parlamencie, to tylko do tych właśnie obywateli. Natomiast to, że taki „ intelekt” zasiada w rządzie jako wiceminister, to już sprawa ziobry i premiera - czyli de facto kaczyńskiego. Wniosek jest prosty: jeśli ten facet nie straci swojego stanowiska, to znaczy, że dla kaczyńskiego, ziobry i morawieckiego im mniej rozwinięci umysłowo w rządzie ( a najlepiej wcale), tym lepiej. Pamiętajmy, że gra toczy się, a życie 38 milionów Polaków. Jak może im przysłużyć się Kowalski? No jak? TYLKO jak najgorzej❗️❗️❗️
4567
rok temu
Przecież mówiłem, co może potomek Rocha Kowalskiego
Addjet
rok temu
I chętnie by tego noża użył ... naruszenie regulaminu. Podżeganie i nawoływanie do nienawiści. Tego w tym frazeologiźmie w j. polskim raczej nie ma?
KALASANTY
rok temu
Dzisiaj w Internecie podano informację, że WOT (Wojska Obrony Terytorialnej) zamierzają utworzyć zespół do badania, analizy krytycznych wypowiedzi, komentarzy na ich (WOT) temat. Czyżby p. J. Kowalski miał spełnić rolę prekursora tej akcji? Robi się coraz mniej śmiesznie!!!
restor
rok temu
skąd on się wziął ? i tacy ludzie rządzą Polską
sopuch-1963
rok temu
przecież imie wszystko wyjaśnia !!!
***** *** (lu...
rok temu
Poseł Janusz Kowalski powoduje, że ogarnia mnie żałość i trwoga.
gamoń
rok temu
O ile sie nie myle to p.profesor Horban pelni jakąs funkcie przy p prezydencie . Mowiąc to p Kowalski zasugerowal że prezydent szkoli nożownikow .
Pinia
rok temu
Jeżeli ten pan żony nie ma to się nie dziwię. A jeżeli ma to, proszę pani, spokojnie, sąd stwierdzi winę tego pana.
MAM
rok temu
Pośle ośle , brak słów.
Andrzej
rok temu
Najgorsze, że takie niedouki i tumany jak Janusz Kowalski przyznały sobie od 40 do 60% podwyżek. Im inflacja jest niegroźna. No chyba, że imflacja nieuctwa.
Tadeusz Jedru...
rok temu
Rany boskie to są jakieś jaja skąd oni się biorą i za co my podatnicy płacimy im
Anty
rok temu
Ludzie, chodzicie na wybory, bezmyślnie głosujecie na ludzi, którzy są jacy są, a potem mamy to, co mamy! Proszę was, zastanówcie się trochę nad kartka wyborcza, to nie boli…
Jerzy Jesionk...
rok temu
Tacy Kowalscy mogą funkcjonować w Sejmie bo są bezkarni a wyborcy nie mogą ich odwołać.Dzieki Wałęsie.pi Kwaśniewskiemu. Jeden dekretem wyrzucił PRL owskie prawo do odwołania posła przez wyborców a potwierdził to w Konstytucji Kwaśniewski. I takie orły rządzą Polską.
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić