o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
Dagmara Smykla
|

Jerzy Owsiak wzburzony aferą w Rzeszowie. "Korupcja polityczna"

442
Podziel się

Jerzy Owsiak z niesmakiem skomentował aferę wokół szczepień w Rzeszowie, którą nazwał "ewidentną korupcją polityczną". Uważa, że kierowana przez niego fundacja WOŚP już dawno by się rozpadła, gdyby działała tak jak organy państwa.

Jerzy Owsiak wzburzony aferą w Rzeszowie. "Korupcja polityczna"
Jurek Owsiak o szczepieniu w Rzeszowie. Nie kryje niesmaku (AKPA)
bDSJYNAR

Jerzy Owsiak na Facebooku skomentował aferę wokół szczepień w Rzeszowie. Podkreślił, że sam cierpliwie czekał na swoją kolej do szczepienia i nie miał żadnego wpływu na to, jakim preparatem i kiedy zostanie zaszczepiony.

- W Rzeszowie rzucono szczepionkę nagle, ni stąd, ni zowąd, szczepiąc totalnie nie te grupy wiekowe, które cierpliwie w kolejce czekały. Zrobiono to po prostu "po uważaniu", czyli złamano wszelkie zasady - napisał Owsiak.

bDSJYNAT

Prezes Fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy porównał system szczepień w Rzeszowie do działania WOŚP. Podkreślił, że jednym z fundamentów sukcesu Orkiestry jest przemyślana i równa dystrybucja sprzętu medycznego po całej Polsce.

Wiele raz słyszeliśmy, że Fundacja skończy swoje działanie, bo nie będzie telewizji publicznej, bo nie będzie telewizji w ogóle, bo nie będzie imprez z udziałem miast i ich samorządowymi władzami to wszystko po prostu zdechnie w minutę osiem. Na pewno by zdechło gdybyśmy rozdzielali sprzęt medyczny "po uważaniu". W Rzeszowie mieliśmy moim zdaniem [do czynienia] z ewidentną korupcją polityczną. Brak słów - zakończył post Owsiak.

Na przełomie marca i kwietnia wybuchła afera wokół szczepień w Rzeszowie. W stolicy Podkarpacia szczepiły się osoby poniżej 40. roku życia, bez skierowań i rejestracji. Centrum Medyczne Medyk w Rzeszowie, gdzie odbywają się szczepienia, odcina się od spekulacji, jakoby akcja szczepień miała charakter polityczny.

bDSJYNAZ

Większość fanów Owsiaka zgadza się z jego opinią. Ale zdarzają się również komentujący, którzy są przekonani, że w Rzeszowie nie doszło do nieprawidłowości - a przynajmniej nie na dużą skalę. Inni uważają, że największym problemem jest marnowanie szczepionek, a szczepienie bez skierowań i rejestracji można w tej sytuacji uznać za mniejsze zło.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bDSJYNBu
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(442)
Jontek
1 tyg. temu
To jest wolna amerykanka. Rejestrują mnie na szczepienie ale wyznaczają punkty szczepień odległe od mojego miasta (w którym jest prężny szpital,wiele przychodni lekarskich)o 100, 150 km. Ludzie, gdzie tu logika? Nie mam samochodu a nie będę tłukł się publicznymi środkami transportu żeby zarazić się zanim zdążę się zaszczepić.
piotr
1 tyg. temu
korupcja to mało powiedziane. to przekupctwo ludzi.
Jola
1 tyg. temu
Jurek sprawniej działa jak Rząd.Powinniśmy dążyć do utworzenia Rządu z naszych aktualnie najwyższych autorytetów moralnych - Czarzasty, Margot, Jachira, Lempart i Biedroń, a Jurek Owsiak premierem. Mielibyśmy kraj miodem i mlekiem płynący.
bDSJYNBv
Robert
1 tyg. temu
Złoty melon najlepiej szczepi
zyga
1 tyg. temu
bo to jest kiełbasa wyborcza
Najnowsze komentarze (442)
Wallenrod
6 dni temu
Jakość wiarygodności niemieckich mediów jak na talerzu !!! Od tygodnia na pierwszej stronie "wisi" kłamstwo wielokrotnie dementowane i powszechnie uznane za nieudolną manipulację ! A niemcy nic w myśl hasła że jak się kogoś obrzuci błotem to zawsze coś się przyklei !!! Taki Niemiecki zwyczaj ?
Marek1951
7 dni temu
Tak wspaniale w Rzeszowie? Ani chybi sprawą kieruje mistrz nad mistrze od wszystkiego Obajtek!
hmm,
7 dni temu
owSSik
ZŁOTY MELON
7 dni temu
Panie Owsiak, zachęcam do szczepień w ZŁOTYM MELONIE, ewentualnie w MRÓWCE lub PÓŁ-MRÓWCE. Nie ma żadnej korupcji, możemy zaszczepić Pana za free jeśli chociaż raz nie zastosował się Pan do wyroku sądu odnośnie oświadczeń finansowych :) :) :)
krys58
7 dni temu
A Owśik ile ma lat? ma dokładnie 67!!!! a jego żona 65 - więc jakim cudem ten cudak już się zaszczepił jak jeszcze starsi czekają??? A gdyby nie telewizje, samorządy i ostatnio mbank to ile by zebrał na ulicy, pod kościołami??? koleś skomercjalizował dobroczynność i żyje jak król z odsetek
Bana
7 dni temu
Niewątpliwie już niedługo będą prześcigać się w kolejce do szpitali po ratunek.
jot8
7 dni temu
Dziwny ten kraj Polska jak oszust i złodziej wypowiada się na temat innych ludzi.
miernota
1 tyg. temu
gdyby owsiak dostał 200miln . na respiratory to już by były i działały .zahandlowali z handlarzem i wpadły do kieszeni , udawają głupich i nie wiedzą czyich .
bDSJYNBn
*****Owsiaka
1 tyg. temu
Rok temu wszyscy wolontariusze Owsiaka uciekli z DPSów az kurz się unosił. To luckie menty one lubią pieniazki.
ewa
1 tyg. temu
Raczej nic mądrego po nim się nie spodziewałam, ale sugerowanie, że u niego jest wszystko ok, to już niezłe jaja!!! Komu ten PIC ???
Toja
1 tyg. temu
Temu szefowi firmy z Rzeszowa to chyba język z tych kłamstw z czerniał!
Loki
1 tyg. temu
No to w tym roku dzieci ładnie na utrzymanie prezesa Owsiaka i jego organizacji uzbierały .Mądry pan Owsiak wie jak biznes się robi
Oj panie
1 tyg. temu
Owsik, szkoda słów na krokodyli łzy "moralisty".
Magik
1 tyg. temu
Każdy wie , że szpitale w tym kraju mamy dzięki Jurkowi a szczepionki na covida dzięki ofiarności Niemców !
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić