Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
Dagmara Smykla
|

Jerzy Owsiak wzburzony aferą w Rzeszowie. "Korupcja polityczna"

442
Podziel się:

Jerzy Owsiak z niesmakiem skomentował aferę wokół szczepień w Rzeszowie, którą nazwał "ewidentną korupcją polityczną". Uważa, że kierowana przez niego fundacja WOŚP już dawno by się rozpadła, gdyby działała tak jak organy państwa.

Jerzy Owsiak wzburzony aferą w Rzeszowie. "Korupcja polityczna"
Jurek Owsiak o szczepieniu w Rzeszowie. Nie kryje niesmaku (AKPA)

Jerzy Owsiak na Facebooku skomentował aferę wokół szczepień w Rzeszowie. Podkreślił, że sam cierpliwie czekał na swoją kolej do szczepienia i nie miał żadnego wpływu na to, jakim preparatem i kiedy zostanie zaszczepiony.

- W Rzeszowie rzucono szczepionkę nagle, ni stąd, ni zowąd, szczepiąc totalnie nie te grupy wiekowe, które cierpliwie w kolejce czekały. Zrobiono to po prostu "po uważaniu", czyli złamano wszelkie zasady - napisał Owsiak.

Prezes Fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy porównał system szczepień w Rzeszowie do działania WOŚP. Podkreślił, że jednym z fundamentów sukcesu Orkiestry jest przemyślana i równa dystrybucja sprzętu medycznego po całej Polsce.

Wiele raz słyszeliśmy, że Fundacja skończy swoje działanie, bo nie będzie telewizji publicznej, bo nie będzie telewizji w ogóle, bo nie będzie imprez z udziałem miast i ich samorządowymi władzami to wszystko po prostu zdechnie w minutę osiem. Na pewno by zdechło gdybyśmy rozdzielali sprzęt medyczny "po uważaniu". W Rzeszowie mieliśmy moim zdaniem [do czynienia] z ewidentną korupcją polityczną. Brak słów - zakończył post Owsiak.

Na przełomie marca i kwietnia wybuchła afera wokół szczepień w Rzeszowie. W stolicy Podkarpacia szczepiły się osoby poniżej 40. roku życia, bez skierowań i rejestracji. Centrum Medyczne Medyk w Rzeszowie, gdzie odbywają się szczepienia, odcina się od spekulacji, jakoby akcja szczepień miała charakter polityczny.

Większość fanów Owsiaka zgadza się z jego opinią. Ale zdarzają się również komentujący, którzy są przekonani, że w Rzeszowie nie doszło do nieprawidłowości - a przynajmniej nie na dużą skalę. Inni uważają, że największym problemem jest marnowanie szczepionek, a szczepienie bez skierowań i rejestracji można w tej sytuacji uznać za mniejsze zło.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(442)
Wallenrod
rok temu
Jakość wiarygodności niemieckich mediów jak na talerzu !!! Od tygodnia na pierwszej stronie "wisi" kłamstwo wielokrotnie dementowane i powszechnie uznane za nieudolną manipulację ! A niemcy nic w myśl hasła że jak się kogoś obrzuci błotem to zawsze coś się przyklei !!! Taki Niemiecki zwyczaj ?
Marek1951
rok temu
Tak wspaniale w Rzeszowie? Ani chybi sprawą kieruje mistrz nad mistrze od wszystkiego Obajtek!
hmm,
rok temu
owSSik
ZŁOTY MELON
rok temu
Panie Owsiak, zachęcam do szczepień w ZŁOTYM MELONIE, ewentualnie w MRÓWCE lub PÓŁ-MRÓWCE. Nie ma żadnej korupcji, możemy zaszczepić Pana za free jeśli chociaż raz nie zastosował się Pan do wyroku sądu odnośnie oświadczeń finansowych :) :) :)
krys58
rok temu
A Owśik ile ma lat? ma dokładnie 67!!!! a jego żona 65 - więc jakim cudem ten cudak już się zaszczepił jak jeszcze starsi czekają??? A gdyby nie telewizje, samorządy i ostatnio mbank to ile by zebrał na ulicy, pod kościołami??? koleś skomercjalizował dobroczynność i żyje jak król z odsetek
Bana
rok temu
Niewątpliwie już niedługo będą prześcigać się w kolejce do szpitali po ratunek.
jot8
rok temu
Dziwny ten kraj Polska jak oszust i złodziej wypowiada się na temat innych ludzi.
miernota
rok temu
gdyby owsiak dostał 200miln . na respiratory to już by były i działały .zahandlowali z handlarzem i wpadły do kieszeni , udawają głupich i nie wiedzą czyich .
*****Owsiaka
rok temu
Rok temu wszyscy wolontariusze Owsiaka uciekli z DPSów az kurz się unosił. To luckie menty one lubią pieniazki.
ewa
rok temu
Raczej nic mądrego po nim się nie spodziewałam, ale sugerowanie, że u niego jest wszystko ok, to już niezłe jaja!!! Komu ten PIC ???
Toja
rok temu
Temu szefowi firmy z Rzeszowa to chyba język z tych kłamstw z czerniał!
Loki
rok temu
No to w tym roku dzieci ładnie na utrzymanie prezesa Owsiaka i jego organizacji uzbierały .Mądry pan Owsiak wie jak biznes się robi
Oj panie
rok temu
Owsik, szkoda słów na krokodyli łzy "moralisty".
Magik
rok temu
Każdy wie , że szpitale w tym kraju mamy dzięki Jurkowi a szczepionki na covida dzięki ofiarności Niemców !
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić