Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
ABA
|

"Jeśli nie będę online to znaczy, że nie żyję". Influencerka zaginęła

21
Podziel się:

Zaginęła influencerka z Kataru, która przez ostatnie lata ukrywała się w Wielkiej Brytanii. Przed powrotem do ojczystego kraju nagrała serię filmików, w których powiedziała, że może zginać - "jeśli nie będę online, to znaczy, że nie żyję".

"Jeśli nie będę online to znaczy, że nie żyję". Influencerka zaginęła
Noof zaginęła w połowie października. (TikTok)

23-letnia Noof zaginęła w połowie października, zaraz po tym, jak wróciła do Kataru. Wcześniej przez dwa lata mieszkała w Wielkiej Brytanii, ukrywając się jednocześnie przed rodziną.

Uciekła przed przemocą domową

Przed samym wyjazdem do Kataru dziewczyna niemal codziennie publikowała posty na Twitterze i TikToku. Kiedy przestała to robić, jej obserwatorzy zaczęli się niepokoić. W mediach społecznościowych powstał specjalny tag, który ma zwrócić uwagę na zaginięcie 23-latki.

Powiedziała, że ​​jeśli nie opublikuje postów w mediach społecznościowych, oznacza to, że nie żyje. Więc działamy w oparciu o to, co kazała nam robić. Rząd Kataru może łatwo udowodnić społeczności międzynarodowej, że ona żyje. Nie robią tego, a to jest dla nas niepokojące -  powiedział dla The Guardian Khalid Ibrahim, szef Gulf Centre for Human Rights (GCHR), który zajmuje się naruszeniem praw człowieka na Bliskim Wschodzie.

Według doniesień otrzymanych przez GCHR władze Kataru przekazały Noof jej rodzinie. Jak mówi Khalid Ibrahim to oznacza, że 23-latka jest w bezpośrednim niebezpieczeństwie lub, że już nie żyje. W tej interpretacji prawa szariatu rodzina może zabić kobietę, jeśli ta przyniesie hańbę lub publicznie ośmieszy swoich bliskich.

Noof uciekła z Kataru w 2019 roku po tym, jak jej rodzina trzykrotnie próbowała ją zabić. Dziewczyna powiedziała, że jej ojciec i bracia wielokrotnie stosowali wobec niej przemoc, której nie mogła dłużej wytrzymać. W Wielkiej Brytanii Noof zajmowała się walką na rzecz praw kobiet.

Zobacz także: Brodacze Roku na liście dziedzictwa kulturowego. Niezwykły konkurs na Lubelszczyźnie.
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(21)
Inna
5 miesięcy temu
To pi cholerę tan wróciła? Pi ci ona tam z powrotem poleciała???
Malangsveien
5 miesięcy temu
Szkoda ale z drugiej strony robaki będa mialy uczte
Robin
5 miesięcy temu
Każdy Prawdziwy Bolszewik z Partii Ludowej walczy o zaprowadzenie Islamu i Szariatu w Unii. Likwidacja historii i tradycji hellenistyczno-chrześcijańskiej, zastąpienie kościołów meczetami a Nauki i Wikipedii Koranem!Każdy ma pracować na Dzieci Proroka Mahometa, bo Niewierni to goje- zwierzęta w ludzkiej skórze.
ffff
5 miesięcy temu
wlasny ojciec i brat to sie w glowie ie miesci... nienawidziec tylko dlatego ze nie ma miedzy nogami wydmuszek chore obrzydliwy swiat!!
!@#$
5 miesięcy temu
Po co wracała?????????????
Jac
5 miesięcy temu
Ładna mogła wrócić do mnie a nie do Kataru.
Buks
5 miesięcy temu
A ja bym pomagał każdej kobiecie, która by chciała uciec.I cyk nagle by im tylko kozy zostały ;P
umu
5 miesięcy temu
Widać jak u muzułmanów wyglądają więzi rodzinne i stosunki międzyludzkie. Jest to dzicz obca kulturowo i mentalnie. Takich ludzi nie należy wpuszczać do Europy, a tych co łamią normy i mieszkają w Europie deportować na stałe do kraju pochodzenia.
Donald
5 miesięcy temu
I bardzo dobrze !!! Tego chcemy w Europie !!!
Terron
5 miesięcy temu
Po co wróciła
Chrześcijanin
5 miesięcy temu
Dla wielu islam oznacza życie w nędzy i zacofaniu, tortury i straszną śmierć. Czy chcemy tego w Europie?
och
5 miesięcy temu
Wróciła do Kataru??? Znaczy się, że szanująca prawa człowieka Anglia deportowała ją na śmierć?
Kibitz
5 miesięcy temu
Wróciła po nagrodę Darwina
Czesio
5 miesięcy temu
Po co wracała mogła uzyskać azyl poltyczny w W B.
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić