Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
EKO
|

Jest się czego bać. Niepokój w WHO

203
Podziel się

Maria Van Kerkhove przedstawiła najnowsze ustalenia odnośnie pandemii COVID-19 na świecie. Czołowa ekspert Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) nie ma pozytywnych wiadomości. Jak przyznała, na przestrzeni ostatniego tygodnia wzrosła liczba zgonów wśród zarażonych.

Jest się czego bać. Niepokój w WHO
Maria Van Kerkhove wyraziła swoje zaniepokojenie rosnącą liczbą zgonów wśród chorych na COVID-19 (Getty Images, Bloomberg / Contributor)
bETxUFDV

Maria Van Kerkhove przyznała, że na przestrzeni ostatnich sześciu tygodni aż przez pięć mieliśmy do czynienia ze spadkiem liczby zgonów. Jednak ostatnie siedem dni niespodziewanie przyniosło wzrost liczby ofiar śmiertelnych COVID-19, co stanowi dla ekspertów z WHO źródło niepokoju.

Koronawirus. Światowa Organizacja Zdrowia zaniepokojona wzrostem zgonów

Na całym świecie – poza Europą, gdzie zmarło o 12 proc. więcej chorych na COVID-19 – odnotowano 8-procentowy wzrost liczby zgonów. Według Van Kerkhove pandemia w Europie jest w głównej mierze napędzana przez Wielką Brytanię oraz państwa Europy Wschodniej.

bETxUFDX

Jak uzasadniła Van Kerkhove, tak znaczny wzrost przypadków w Europie wynika z rozprzestrzeniania się brytyjskiego wariantu SARS-CoV-2. Z kolei dr Michael Ryan, dyrektor WHO ds. Nagłych wypadków, ostrzega rządy państw przed zbyt szybkim wycofywaniem się z obostrzeń. Jak podkreślił, takie działania powinno poprzedzać ścisłe monitorowanie rozprzestrzeniania się wirusa oraz zapewnienie społeczeństwu dostatecznej liczby szczepionek.

bETxUFEd
Próbujemy znaleźć złoty środek: "Po prostu zdobądźmy wystarczającą liczbę szczepionek i rozdajmy ją ludziom, a problem rozwiążę się sam". Przepraszam, ale tak nie zadziała– podkreślił dr Michael Ryan (New York Post).
Zobacz także: Zobacz też: AstraZeneca prześwietlona. Szczepić się? Zdecydowana odpowiedź
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bETxUFEy
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(203)
Za specnaz
8 miesięcy temu
Po udanych akcjach propagandowych w Polsce wmawiania naiwnym: 1.maska zabija-nie covid 2. szczepienia są złe ale nie sputnikiem 3. Covid to zwykła grypa 4. śmierć nie jest taka zła. Kreml prawdę ci powie
Bubi
8 miesięcy temu
😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂🤦
pawel
8 miesięcy temu
gdzie byłaś Marysia pod koniec 2019 roku ?
bETxUFEz
Fakt
8 miesięcy temu
proponuje w walce z covidem, jako pierwsze dojechac b. brame.
piesWas....
8 miesięcy temu
Uwaga! who bije na alarm..... cos nowego!
Elzbieta
8 miesięcy temu
zacznijcie leczyc a nie szczepic Ale to sie nie oplaca
Jan
8 miesięcy temu
I strzelanie tych pozowanych masek do kamerki.....
antek
8 miesięcy temu
statystyki europy strona euro momo budzimy sie
Korona wirus ...
8 miesięcy temu
Jaja se z ludzi robią... cala ta pandemia jest jedną wielką ściema... co się dzieje na świecie.. Niemcy hollandia ..Belgia..żadna TV nie pokazuje jak zamieszki są...jakim prawem leją ludzi bo nie chcą się stosowa do obostrzeń.. nawet ..stanu wyjatlowego nie ogłoszono ..to już powinno nam oczy otworzyć.. obostrzenia tez nie są żadna ustawa ... rok czasu...juz tyłu zmarło...zachorowało.. a tu nagle 3 fala rekordy biję....hahahah kur...mac co takiego ostatnio zluzowali ..muzeum otworzyli... ??? I hotele .. a tu taki przyrost zachorowań.. zgonów.. .?? I z niby po tym taki skok ....I w każdym kraju identycznie.. rekordy....a najciekawsze ze każdy Rząd to przewidział... gdzie te szczepiaczki??? Już tyle mln ludzi zaszczepili ... może niech ..WUHAN. nam doradzi jak zakończyć pandemia...Bo tam chyba zdrowi wszyscy... bo już nikt nic nie mówi co się dzieje tam gdzie niby się zaczęło .
Mimi
8 miesięcy temu
Ufo leci to nas uratuje
Polka
8 miesięcy temu
Zamkniejcie wiecej szpitali i jeszcze bardziej ograniczcie kontakty z lekarzami ....to napewno poprawi sytuacje,brak slow na was nie....rzadzacych ,jakim trzeba byc czlowiekiem by tak sie sprzedac i rak robic....nie jestescie ludzmi,jestescie hieny
Taaaaaa
8 miesięcy temu
Jak ja im nie wierzę!!!!
To nie tak
8 miesięcy temu
Niestety przewidniczacy WTO to przedstawiciel państwa bardzo uzależnione od Chin. Chyba nic wuecej nie trzeba mówić
bETxUFEr
Zdrówko
8 miesięcy temu
A ja wziąłem amantadynę z Ukrainy i po 2 dobach przeszło,potem jeszcze 5 dni brałem na podtrzymanie. To jednak działa 100%. Jedno opakowanie mi zostało
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić