Jeździ po domach i pyta o szczury. Burmistrz ostrzega mieszkańców

25

Mieszkańcy Czerniejewa w Wielkopolsce są poważnie zaniepokojeni. W ostatnim czasie pod ich domy podjeżdża kobieta, która wypytuje o występowanie gryzoni i kotów. Burmistrz miasta zaapelował do mieszkańców o czujność.

Jeździ po domach i pyta o szczury. Burmistrz ostrzega mieszkańców
Kobieta jeździ samochodem osobowym na poznańskich rejestracjach (Pexels)

Kobieta ma podjeżdżać pod domy osobówką na poznańskich rejestracjach.

Osoba podchodzi do posesji pytając o występowanie gryzoni oraz kotów. Nie jest znany cel zbierania informacji przez tę osobę, ponieważ Urząd Miasta i Gminy Czerniejewo, jak i inne znane instytucje, nie prowadzą tego typu wywiadów w terenie. Proszę o zachowanie wszelkiej ostrożności. Gdyby ktoś zauważył coś niepokojącego wokół swoich posesji, proszę o kontakt z policją - zwrócił się do mieszkańców Czerniejewa burmistrz Tadeusz Szymanek.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Plaga szczurów na placu zabaw. Szokujące nagranie mieszkańca Lublina

Miejsce, w którym pojawia się anonimowa kobieta nie jest przypadkowe. To właśnie w tej okolicy kilka tygodni wcześniej miała pojawić się plaga szczurów.

Gryzonie w natarciu

Mieszkańcy Czerniejewa, Niechanowa i okolic skarżyli się pod koniec ubiegłego roku, że tysiące szczurów biega po polach i wchodzi na ich posesję. Znaleźć je też można było pod maskami samochodów. Widok setek szczurów przebiegających przez drogę zauważono na krajówce nr 15 w Czeluścinie. Gryzonie miały nawet zagryźć kota, o czym donosił portal epoznan.pl.

Zdaniem mieszkańców szczury nocą wychodziły z okolicznej fermy norek. Jej właściciel wzbraniał się przed dziennikarzami, mówiąc że nie wiadomo czyje są szczury, bo nikt ich nie chipuje. Ironicznie dodawał też, że prowadzi fermę norek, a nie szczurów.

Dziennikarze portalu moje-gniezno.pl postanowili podjąć własne śledztwo i spędzili kilka godzin w nocy w okolicach fermy. Skargi mieszkańców się potwierdziły - obserwacje ujawniły setki gryzoni, które aktywne były głównie nocą.

Władze gmin Niechanowo i Czerniejewo zapewnili, że są w kontakcie z sanepidem. Mieszkańców natomiast poproszono, aby zgłaszać wszelkie niepokojące sytuacje. Niemniej wspomniana kobieta, która przyjeżdża do mieszkańców, nie jest wysłanniczką urzędników.

Autor: EWS
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić