Pamiętacie mur Trumpa pomiędzy USA a Meksykiem? Biden już zdecydował

71

Nowy prezydent Stanów Zjednoczonych nigdy nie ukrywał, że nie zgadzał się z decyzjami swojego poprzednika. Już w pierwszych dniach po objęciu urzędu Joe Biden zaczął się z nich wycofywać. W tym z polityki Donalda Trumpa wobec Meksyku.

Pamiętacie mur Trumpa pomiędzy USA a Meksykiem? Biden już zdecydował
Joe Biden, prezydent Stanów Zjednoczonych (Getty Images, Drew Angerer , Staff)

Jak podaje The New Daily, Joe Biden odbył już rozmowę z prezydentem Meksyku – Andresem Manuelem Lopezem Obradorem. Obaj liderzy uzgadniali m.in., jaką politykę zagraniczną zamierzają prowadzić przez kolejne lata.

Relacje Meksyku i USA. Joe Biden zmienia politykę zagraniczną

Biden i Obrador mieli także omówić, w jaki sposób chcą rozwiązać kwestię nielegalnych imigrantów, którzy zostali zatrzymani w trakcie próby przekroczenia granicy dzielącej oba państwa. Nowy prezydent Stanów Zjednoczonych już wcześniej zapowiadał, że planuje zakończyć "drakońską" politykę imigracyjną Trumpa.

Należy odwrócić drakońską politykę imigracyjną poprzedniej administracji – podkreślał Joe Biden (The New Daily).

Obaj prezydenci mieli zgodzić się, że należy ukrócić problem nielegalnej imigracji. Ministerstwo Spraw Zagranicznych Meksyku potwierdziło, że trwają rozmowy z Waszyngtonem, dotyczące podpisania przez Bidena nowego zarządzenia. Jeśli wejdzie w życie, osoby wjeżdżające do USA będą musiały spełniać bardziej rygorystyczne wymagania w zakresie ochrony przed COVID-19.

Zobacz także: Zobacz też: USA. Joe Biden prezydentem. Witold Waszczykowski: może się zmienić klimat spotkań
Autor: EKO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić