Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
MMC
|

Justyna Socha dostała pismo z sądu. Ma powody do radości?

138
Podziel się:

Justyna Socha, znana ze swojego sceptycznego spojrzenia na szalejącą od niemal dwóch lat pandemię koronawirusa, otrzymała pismo z sądu. Nie omieszkała się pochwalić tą informacją w sieci.

Justyna Socha dostała pismo z sądu. Ma powody do radości?
Justyna Socha (PAP, Jakub Kaczmarczyk)

Justyna Socha to antycovidowa (lub według niektórych: procovidowa) aktywistka. Choć pandemia przez niemal dwa lata zebrała ogromne żniwo na całym świecie, Justyna Socha nawołuje do nienoszenia maseczek, a podczas kwarantanny namawiała min. do wychodzenia z domu.

30 marca bieżącego roku (gdy jeszcze zakrywanie nosa i ust było obowiązkowe również na dworze) Justyna Socha miała nie zastosować się do obowiązujących zasad. Wtedy to aktywistka pojawiła się pod Sejmem RP. Sprawa dot. jej braku maseczki trafiła do sądu, zawiadomienie złożył Komendant KRP Warszawa. 12 października Sąd Rejonowy dla Warszawy Śródmieście w Warszawie podjął decyzję w tej sprawie, na mocy której Justyna Socha nie zostanie ukarana.

Otrzymanym postanowieniem aktywistka pochwaliła się na Facebooku. Nie ukrywa uciechy z wygranej. Dlaczego nie zostanie ukarana? W uzasadnieniu wyczytać możemy, że od 6 czerwca tego roku brak maseczki został zdekryminalizowany.

Zobacz także: Sankcje dla Białorusi? Znamy stanowisko prezydenta
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(138)
foliarz
7 miesięcy temu
Po której dawce się ockniecie ???
Artek
8 miesięcy temu
Socha pasuje do Skiby..
Drakon
8 miesięcy temu
To trochę śmieszne gdy człowiek się chwali pomyłką w sądzie która zakończy się odwołaniem zapewne...
Gabi
8 miesięcy temu
Brawo Pni Justyno zawsze jestem po stonie Pni
GUMA ARABSKA
8 miesięcy temu
do 6 DAWKI szczepienia bedą GRATIS do 9 10 bedzie płatność 80%. Ale na kolejne BEDZIESZ BRAŁ KREDYT
Polak
8 miesięcy temu
Brawo dla Pani Justyny za lata walki z big pharmą.
belfe
8 miesięcy temu
Przyjdzie COVID to ją wyjaśni.
Stop zaklinan...
8 miesięcy temu
Przestańcie siać ten ferment pseudopandemiczny. Ten niby obowiązek noszenia masoneczek: po pierwsze - nie ma umocowania w polskim porządku prawnym, po drugie - nie ma to żadnego i jakiegokolwiek uzasadnienia z medycznego pkt. widzenia (rzetelnej medycyny) i po trzecie wreszcie: jest to rodzaj tresury w wymiarze społecznym i wielu innych płaszczyznach życia.
ciekawska
8 miesięcy temu
Czy to siostra Anny Grodzkiej? Bardzo podobna...
zyg zag
8 miesięcy temu
Czy komendant KRP Warszawa będzie ukarany za bezpodstawne oskarżenie.
faktyNIEmity
8 miesięcy temu
"30 marca bieżącego roku (gdy jeszcze zakrywanie nosa i ust było obowiązkowe również na dworze) Justyna Socha miała nie zastosować się do obowiązujących zasad". A co teraz, qrwy dziennikarskie? Teraz już nie pomagają maski. Które? Wykonane z czegokolwiek, np. z kawałka bawełnianego podkoszulka,? Gdzie szczegółowy opis w przepisach jaka ma być maska i kto ma rocznie wydać 900 mld zł na te maski dla ludzi (2 razy tyle ile budżet Polski, kupno masek chirurgicznych to koszt 450 mld zł). Dziennikarzyny, czytaliście kiedykolwiek opis na opakowaniu z maseczkami chirurgicznymi? A co z odrzuceniami w sądach wniosków o ukaranie za brak zasłaniania ust i nosa? Kwarantanna nie miała podstaw prawnych, nakaz zasłaniania ust i nosa - podstaw prawnych, podstaw naukowych. I nadal nie ma. Dlaczego w pracy nie ma nakazu prawnego zasłaniania ust i nosa, choć 80 % OGNISK zakażeń jest właśnie w zakładach pracy? No, dziennikarzyny i na wpół debile internauci będący autorami krytykujących Sochę komentarzy. Otóż przepisy bhp ZAKAZUJĄ WYKONYWANIA PRACY Z ZASŁONIĘTYMI USTAMI I NOSEM, złamanie tego narażałoby właściciela zakładu pracy na konsekwencje karne a pracownika pozbawiało odszkodowania w razie gdyby zemdlał i coś mu się stało. Firmy ubezpieczeniowe nie wypłacają ani grosza nikomu u kogo wystąpiły negatywne skutki udziału w eksperymencie medycznym. Dziennikarzyny przeczytały treść normy jaką spełniają maski chirurgiczne? Zapoznały się z wnioskami wynikającymi z 200 badań naukowych przeprowadzonych w latach 2000 - 2020, mających na celu zbadanie pozytywnych i negatywnych skutków zasłaniania ust i nosa? A co z wyrokami wojewódzkich sądów administracyjnych wyśmiewających decyzje o zakazie prowadzenia działalności gospodarczej? Co z tym, ze powiatowe inspektoraty sanitarne muszą oddawać miliony złotych wraz z odsetkami przedsiębiorcom? Co z wyrokiem Sądu Najwyższego, który wyśmiał zakaz przemieszczania się po Polsce obowiązujący przez dużą część roku 2020? Ogłoszonego tuż przed Wielkanocą 2021, co spowodowało nagłą zmianę decyzji o 180 stopni związaną z zakazem przemieszczania się po Polsce w okresie świąt wielkanocnych. No, ile warte były i są nakazy?
Piotr
8 miesięcy temu
Covid to w dosłownym znaczeniu cov id znakowanie krów (bydła)...i jest jak płot ze szczebelkami waz sie przesliznie wilk przeskoczy a barany beda sie szczepic i stac pod płotem czekajac na strzyzenie....
fredi
8 miesięcy temu
takie niezaszczepione barany blokuja lozka szpitalne i przesuwaja operacje planowane...powinni byc odsylani na ulice...
marian
8 miesięcy temu
Widać siłą oderwana od pługa, a może radła, a może czy sochy?
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić