Już nie wierzą we własne siły. Rosjanin prosił wróżkę o pomoc

Służba Bezpieczeństwa Ukrainy przechwyciła rozmowę rosyjskiego żołnierza, który prosi swoją matkę, aby zwróciła się do wróżki. Ta miałaby przeprowadzić rytuał ochronny dla życia najeźdźcy. Matka zaleciła też synowi, aby dla własnego bezpieczeństwa "włożył do kieszeni wstążkę św. Jerzego", które są uznawane za symbol nacjonalizmu rosyjskiego.

Już nie wierzą we własne siły. Rosjanin prosił wróżkę o pomoc
Rosyjscy żołnierze na Krymie (Getty Images, Sergei Malgavko)

Fragment rozmowy rosyjskiego żołnierza ze swoją matką udostępniła Służba Bezpieczeństwa Ukrainy na Twitterze. Wynika z niej, że Rosjanie na tyle nie są pewni swoich sił w Ukrainie, że zwracają się po pomoc szamanów i wróżbitów.

Rosjanie proszą o pomoc wróżki i szamanów

Podczas rozmowy z matką żołnierz opowiada, że w okopie i są regularnie atakowani przez ukraińskich żołnierzy, którzy bronią swoich ziemi. Jak dodaje wojskowy, "tylko dziś dwukrotnie mógł zginąć".

W związku z tym prosi swoją mamę, aby skontaktowała się z ich znajomą wróżką, która "ma pomóc w tej sytuacji". Miałaby ona odprawić cały "rytuał ochronny" dla przebywającego w Ukrainie żołnierza. Według niego obrona wróżki musi go uratować przed ukraińskimi pociskami. Matka obiecuje synowi, że natychmiast po zakończeniu rozmowy z nim zwróci się do wróżki.

Trwa ładowanie wpisu:twitter

"Wszędzie już mam tę wstążkę"

Zaleciła też synowi, aby dla "własnego bezpieczeństwa" włożył do kieszeni wstążkę św. Jerzego - zakazany w Ukrainie symbol rosyjskiego nacjonalizmu, który mają na sobie wszyscy najeźdźcy. - Wszędzie już mam te wstążki, dosłownie się owinąłem w nie — odparł syn.

Rzecznik Służby Bezpieczeństwa Ukrainy Artem Dechtiarenko zwrócił się do każdego rosyjskiego najeźdźcy i jego krewnych. - Nie musisz wykonywać żadnych rytuałów. Lepiej wyjedź z Ukrainy i uratuj swoje życie. Ponieważ jeżeli zostaniesz na naszej ziemi, czeka na Ciebie tylko jeden obrzęd — pogrzeb - powiedział rzecznik.

Zobacz także: Jeżdżą w głąb Ukrainy, by ratować ludzi. Wśród nich jest Rosjanin i Polak z Norwegii
Autor: BA
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić