Marcin Lewicki
Marcin Lewicki| 

Kaczyński zlekceważył Szczerbę? Oto jak się zachował

412

7 czerwca Jarosław Kaczyński stanął przed komisją śledczą ds. afery wizowej. Prezes PiS już od początku pokazał stosunek do sejmowego organu. Po zajęciu miejsca zlekceważył przewodniczącego komisji Michała Szczerbę i zaczął rozmawiać z mediami.

Kaczyński zlekceważył Szczerbę? Oto jak się zachował
Jarosław Kaczyński pokazał swój stosunek do komisji śledczej (PAP, Leszek Szyma�ski)

Komisja śledcza ds. afery wizowej zajmuje się wyjaśnieniem sprawy wiz, które za czasów rządów Prawa i Sprawiedliwości miało wydawać Ministerstwo Spraw Zagranicznych. Według wstępnych ustaleń, podczas wydawania pozwoleń na pobyt na terenie Unii Europejskiej, miało dojść do domniemanej korupcji.

Jednym ze świadków w aferze jest Jarosław Kaczyński. Prezes PiS, który był w 2023 roku wicepremierem został przesłuchany 7 czerwca. Komisja uważa, że polityk może mieć "znaczącą wiedzę na temat działalności MSZ w sprawie procederu nielegalnego wydawania wiz".

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Obajtek na "krótkiej liście" prezesa. "Człowiek wybitny"

Jarosław Kaczyński uważa, że "afera wizowa to nie jest nawet aferka".

Zlekceważył Szczerbę. Zaczął rozmawiać z mediami

Po zajęciu miejsca w sali obradowania komisji śledczej, Jarosław Kaczyński zaczął rozmawiać z mediami. W tym samym momencie przewodniczący komisji Michał Szczerba (KO) omawiał porządek dzisiejszych obrad.

Prezes Prawa i Sprawiedliwości lekceważył apele Szczerby o zaprzestanie odpowiedzi na pytania od dziennikarzy. W tle słychać było, że unikający zwykle rozmów z mediami Kaczyński jest niezwykle wylewny. Nieoficjalny briefing prasowy Kaczyńskiego przerwały dopiero służby sejmowe, które poprosiły dziennikarzy bezpośrednio o zajęcie miejsc.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić