Kanclerz Niemiec w Polsce. Ostre spięcie Bąkiewicza z Sikorskim

756

W niedzielę z wizytą w Polsce gościł nowy kanclerz Niemiec Olaf Scholz. Narodowy przygotowali na jego przyjazd plakat, na którym zapytano o "upolitycznienie" sądownictwa w Niemczech. Działania stowarzyszenia kierowanego przez Roberta Bąkiewicza skrytykował w mediach społecznościowych europoseł Radosław Sikorski. Między panami wywiązała się ożywiona wymiana zdań na Twitterze.

Kanclerz Niemiec w Polsce. Ostre spięcie Bąkiewicza z Sikorskim
Radosław Sikorski starł się z Robertem Bąkiewiczem na Twitterze (PAP, Tytus Żmijewski)

Komisja Europejska zarzuca Polsce upolitycznienie sądów. Podnoszone są zarzuty, że nowi sędziowie zostali wybrani przez partię rządzącą. Na te oskarżenia w niecodzienny sposób postanowiło odpowiedzieć Stowarzyszenie Marsz Niepodległości Roberta Bąkiewicza.

W niedzielę do Polski z pierwszą wizytą przyjechał nowy kanclerz Niemiec Olaf Scholz. Polityk spotkał się m.in. z premierem Mateuszem Morawieckim. Na przyjazd gościa specjalny plakat przygotowali narodowcy.

Niemiecka KRS składa się w 100 proc. z polityków. Wy możecie więcej… Dlaczego? – zwrócili się do kanclerza po niemiecku autorzy przygotowanego baneru, na którym znalazły się także zdjęcia sędziów wraz z ich przynależnością partyjną.

Zdjęcia plakatu zamieścił w sieci Robert Bąkiewicz. Szef Stowarzyszenia Marsz Niepodległości dodał, że Niemcy nie powinni oskarżać Polski o upolitycznienie sądów.

Niemcy (TSUE) przy swoim skrajnie politycznym systemie oskarżają nas o łamanie praworządności... Od wieków ta sama germańska buta! – stwierdził lider narodowców.
Trwa ładowanie wpisu:twitter

"Zgadza się Pan na niemiecką supremację?". Sikorski odpowiedział Bąkiewiczowi

Nieoczekiwanie głos w sprawie zabrał poseł do Parlamentu Europejskiego Radosław Sikorski. Polityk PO odpisał Bąkiewiczowi w komentarzu, że niemieccy politycy wybierają swoich sędziów większością 2/3 głosów. Komentarz wyraźnie rozsierdził lidera narodowców.

A więc zgadza się Pan na niemiecką supremację? Oni mogą więcej? – zapytał.
Trwa ładowanie wpisu:twitter

Radosław Sikorski odparł, że nie o to mu chodziło. "Co ma piernik do wiatraka?" zapytał i zwrócił uwagę, że większość 2/3 głosów gwarantuje, że nie można zostać sędzią bez zgody opozycji.

A więc nie ma groźby upartyjnienia sądownictwa. Co jest jądrem sporu z Pańskimi sponsorami – zauważył.
Trwa ładowanie wpisu:twitter

Starcie Bąkiewicza i Sikorskiego na Twitterze. "Proszę o więcej patriotyzmu"

Na tym dyskusja mogłaby się zakończyć. Okazuje się jednak, że Robert Bąkiewicz nie chciał odpuścić.

Tak "wzór niemiecki" jest dla Pana niedościgłym wzorem... Mocodawcy zadowoleni z Pana "wiatraka"? – zwrócił się do Sikorskiego.

Polityk PO odpowiedział, że głosowanie większością 2/3 głosów pojawia się w wielu krajach na świecie. Taki zapis występuje również w polskiej konstytucji.

Informuję Pana, że Niemcy używają także kilometrów, kilogramów oraz stopni Celsjusza – dodał.
Trwa ładowanie wpisu:twitter

Robert Bąkiewicz nieoczekiwanie przyznał europosłowi rację. – Niemcy też są dobrzy w "wyrzynaniu watachy" choć faktycznie to nie tylko ich "specjalność" (pisownia oryginalna) – stwierdził. Radosław Sikorski wykorzystał tę okazję żeby wbić szpilę liderowi narodowców.

Proszę o więcej patriotyzmu wobec naszego języka ojczystego – podkreślił.
Trwa ładowanie wpisu:twitter
Jasne, będę nad tym pracował. Natomiast jak Pan mnie uczy ortografii – to ja Pana geografii: proszę zapamiętać, że polska stolica jest w Warszawie, a nie w Berlinie – odciął się Bąkiewicz.

Obejrzyj także: Robert Bąkiewicz opublikował film. Poseł Nowej Lewicy komentuje

Autor: JKM
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić