o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
GGG
|

Katastrofa na Dolnym Śląsku. Nie ma karetek pogotowia

18
Podziel się

Pandemia koronawirusa w Polsce nie daje za wygraną. Szczególnie trudna sytuacja panuje na Dolnym Śląsku, gdzie brakuje wolnych karetek pogotowia.

Katastrofa na Dolnym Śląsku. Nie ma karetek pogotowia
Zdjęcie poglądowe (Getty Images)
bDYWXfLp

Trzecia fala pandemii koronawirusa w Polsce zbiera ponure żniwa. Gigantyczne i zarazem rekordowe przyrosty dziennych zakażeń spowodowały wprowadzenie kolejnego lockdownu na terenie całego kraju. Z każdym dniem coraz cięższa staje się sytuacja w służbie zdrowia. Szpitale zaczynają być przepełnione pacjentami, a na karetkę pogotowia trzeba czekać nawet kilka godzin.

Wyjątkowo skomplikowana sytuacja z karetkami pogotowia zaistniała na Dolnym Śląsku. Jak donosi portal rmf24.pl jedynie osoby z zawałem lub zatrzymaniem krążenia mogą liczyć na przyjazd karetki w kilka minut. W przypadku oparzenia, nagłego pogorszenia stanu u osoby zakażonej koronawirusem, krwawienia, czy duszności czas ten wynosi od dwóch godzin do nawet sześciu i pół godziny.

bDYWXfLr

Wojewoda dolnośląski komentuje

Głos w sprawie trudnej sytuacji zabrał wojewoda dolnośląski. Jarosław Obremski przyznał na Facebooku, że system Państwowego Ratownictwa Medycznego w województwie dolnośląskim. Zaapelował do mieszkańców, aby wzywali karetki wyłącznie w sytuacji zagrożenia życia lub zdrowia.

Szanowni Państwo, mając na względzie trudną sytuację epidemiologiczną oraz z uwagi na bardzo duże obciążenie systemu Państwowego Ratownictwa Medycznego w województwie dolnośląskim, zwracam się do Państwa z apelem o wzywanie karetek wyłącznie w sytuacji zagrożenia życia lub zdrowia - napisał wojewoda.
bDYWXfLx
Zobacz także: Premier pyta, czy prywatna ochrona zdrowia ratuje. Lekarz: "Co jakiś czas trzeba znaleźć wroga"
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bDYWXfLS
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(18)
MISIO
miesiąc temu
Forsa idzie na Sasinów, Glapińskich, Obajtków
dziwne
miesiąc temu
Karetek nie ma, a na miotacze gazu pieprzowego dla milicjantów jest.
ip123
miesiąc temu
Może czteroletnie karetki zostały podarowane na Ukrainę, bo tam oligarchowie walczą o Krym i Zaporoże?
bDYWXfLT
Pytalski
miesiąc temu
Jak wszyscy czekają tak długo na karetkę, to gdzie są te karetki? Z kim one jeżdżą (albo stoją) i dlaczego?
Esculap
miesiąc temu
Skąd w Polsce mają być karetki pogotowia skoro nie produkujemy pojazdu dostawczego i nie potrafimy go wyposażyć w potrzebne sprzęty, w tym nosze hybrydowe kompatybilne z wózkiem transportowym. Oszczędności są czynione na zakupach karetek i jest ich symboliczną ilość, do tego ciągłe oszczędnościowe reorganizacje spowodowały że karetek wystarczy jedynie dla VIP-ów. Za miesiąc lub dwa podobna sytuacja jak na Śląsku przytrafi się w wielu regionach kraju.
nemo
miesiąc temu
TO SCHEDA po rządach po-psl !!!! DLACZEGO te przekręty którzy W TAMTYCH słusznie minionych czasach malwersowali ŚRODKI PUBLICZNE - JESZCZE NIE siedzą ????!!!!
vds
miesiąc temu
bo karetki pogotowia sa zajete czekaniem po 10 godzin pod szpitalem w korku!!!!
Olo
miesiąc temu
Ale warszawka ma limuzyny....
aaaa
miesiąc temu
We Wrocławiu stawia sie arlekina kilka blach pomalowanych pstrokato i to kaszyuje miasto milion zł, jakby to namalowali pijani portierzy z ASP to by zainkasowali 2000.
Joseph
miesiąc temu
Niech kupują limuzyny. Tych im akurat nie brakuje chociaż co chwile rozbijają.
Rado
miesiąc temu
Gdzie prywatne karetki? Życie dzielimy na ruwatne szpitale i państwowe? Super prywaciarze!!
Bruce Lee
miesiąc temu
Kretek nie ma?, ale Rząd na 300 nowych bmw Ma:). Terytorialsi powinni biegać i nosić chorych, wkońcu by sie do czegoś nadali. Błaszczak kupił im nowe kompasy to namierzali by chorych w mgnieniu oka
Marcin G.
miesiąc temu
Karetki powinny jezdzic TYLKO do stanow zagrozenia zycia i NAGŁEGO pogorszenia stanu zdrowia!!!Kazdy inny wyjazd jest nieuzasadniony a skoro Pan Wojewoda apeluje to znaczy, że wie o tym,że karetki jeżdżą do wszystkiego.
bDYWXfLL
Rado
miesiąc temu
Kit
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić