"Kevin sam w domu" we Włoszech. Rodzina wyjechała na urlop, dziecko zostało na ulicy

29

Sytuacja, do której doszło w Bolonii, niemal do złudzenia przypomina historię z kultowej komedii "Kevin sam w domu". 7-letniemu chłopcu jednak nie było do śmiechu, gdy wyjeżdżający na wakacje rodzice zostawili go samego przed domem. Zrozpaczone dziecko zauważyli przypadkowi przechodnie.

"Kevin sam w domu" we Włoszech. Rodzina wyjechała na urlop, dziecko zostało na ulicy
Rodzice zostawili chłopca przed domem. Zdj. ilustracyjne (Getty Images, Louis-Paul St-Onge)

Do nietypowego incydentu doszło w okolicach San Ruffillo w Bolonii. Historia brzmi jak fabuła uwielbianego przez Polaków filmu "Kevin sam w domu", opowiadającego o chłopcu, którego rodzice w pośpiechu zapominają zabrać na świąteczny wyjazd. Niestety, ta sytuacja wydarzyła się naprawdę.

W sobotni poranek 9 lipca przypadkowi przechodnie zwrócili uwagę na płaczącego chłopca, stojącego samotnie na ulicy. O niepokojącej sytuacji natychmiast powiadomili karabinierów.

Jak się okazało, rodzice malucha wyjechali na wakacje, a dziecko zostawili przed domem. Jak mogło do tego dojść? Przybyłym na miejsce funkcjonariuszom udało się odtworzyć prawdopodobny przebieg zdarzeń.

Otóż rodzice siedmiolatka postanowili wybrać się na wycieczkę dwoma pojazdami - kobieta miała prowadzić samochód osobowy, a mężczyzna kamper. Chłopiec miał jechać z tatą dużym autem, jednak marudził i nalegał, by podróżować z mamą.

Mężczyzna w tej sytuacji uległ maluchowi i jak ustalili policjanci, wysadził go z kampera, kazał wsiąść do samochodu matki, po czym odjechał. Nie miał świadomości, że kobieta też oddaliła się już z miejsca zamieszkania. Oboje myśleli, że dziecko jest bezpieczne z drugim rodzicem. W rzeczywistości zostało przed domem zupełnie samo, nie wiedząc, co ze sobą począć.

Na szczęście karabinierom udało się skontaktować z rodzicami chłopca, którzy wkrótce wrócili po pociechę. Za swoją nieodpowiedzialność mogą jednak ponieść konsekwencje. Jak podaje portal globalist.it, sprawa została zgłoszona do prokuratury do spraw nieletnich.

Zobacz także: Tanie wycieczki na wakacje 2022? Ekspertka zdradza najlepsze daty
Autor: SSŃ
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić