aktualizacja 

"Kłaniam się". Tylko jemu podał rękę Kaczyński

39

W piątek (15 marca) Jarosław Kaczyński stanął przed komisją ds. Pegasusa. Lider PiS nie dość, że zjawił się z opóźnieniem, to na dodatek podał rękę tylko jednej osobie. Kto nim był?

"Kłaniam się". Tylko jemu podał rękę Kaczyński
"Kłaniam się". Tylko jemu podał rękę Kaczyński (PAP, Paweł Supernak)

Jarosław Kaczyński miał odpowiadać przed komisją śledczą m.in. na pytania o to, czy wiedział o inwigilowaniu przez służby polityków ówczesnej opozycji (z szefem sztabu KO Krzysztofem Brejzą na czele).

Według polityków obecnie rządzącej koalicji, musi posiadać szeroką wiedzę na temat użycia Pegasusa w Polsce - był bowiem wicepremierem ds. bezpieczeństwa.

Jarosław Kaczyński spóźnił się na posiedzenie kilka minut, jednak ostatecznie dotarł do sali po 12:00. Szybko obstawili go dziennikarze, którzy chcieli sfotografować prezesa. - Już dawno nie miałem takiego zainteresowania. Dziękuję bardzo - powiedział Kaczyński i przywitał się tylko z jedną osobą.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Obajtek był podsłuchiwany? Wąsik: Dalej nie mam takiej wiedzy

Kandydat na prezydenta i dziennikarz

Komu prezes podał dłoń na oczach dziennikarzy i członków komisji? Tą osobą okazał się Zenon Ryszard Nowak. W 2015 roku został kandydatem na prezydenta RP z ramienia nowo powstałej partii politycznej - Dzielny Tata. Teraz jest kandydatem do Parlamentu Europejskiego z ramienia Solidarnej Polski.

Oprócz tego ma swój kanał na YouTube "Studio ZN", na którym zgromadził 12,9 tysięcy subskrybentów.

Autor: JAR
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić