Kobieta wskoczyła do Odry. Sama wypłynęła na brzeg

551

Do dramatycznej sytuacjo doszło nad Odrą w Głogowie (woj. dolnośląskie). Kobieta skoczyła z Mostu Tolerancji do zatrutej rzeki. Na szczęście o własnych siłach wyszła z wody. Została przetransportowana do szpitala.

Kobieta wskoczyła do Odry. Sama wypłynęła na brzeg
Odra jest poważnie skażona (PAP, Marcin Bielecki)

Do zdarzenia doszło w czwartek 18 sierpnia tuż przed godz. 19. Służby ratunkowe w Głogowie zostały zawiadomione, że kobieta skoczyła z Mostu Tolerancji do Odry. Na miejsce wysłano karetkę, patrol policji i ratowników WOPR.

Chwile grozy. Kobieta skoczyła do Odry

Jak przekazuje portal glogow.naszemiasto.pl, kobieta o własnych siłach wyszła z wody. Jej obrażenia nie były poważne. Została zabrana do szpitala na obserwację.

To już kolejny taki przypadek. W czerwcu do wody z mostu skoczył 63-latek, któremu także udało się wyjść na brzeg o własnych siłach. Na początku lipca w Szczecinie do Odry wskoczyła natomiast starsza kobieta.

Obecnie Odra jest poważnie skażona. Ma rekordowo niski poziom wody, a od początku sierpnia masowo umierają w niej ryby oraz inne stworzenia. Wciąż nie ma pewności, co jest tego przyczyną. Minister klimatu i środowiska Anna Moskwa przekonywała początkowo, że winny jest wysoki poziom zasolenia, jednak w czwartek 18 sierpnia napisała na Twitterze, iż z najnowszych badań wynika, że za wymieranie ryb odpowiedzialne są toksyczne algi.

Wyniki badań naszych ekspertów z Instytutu Rybactwa Śródlądowego wskazały obecność w wodzie z Odry mikroorganizmów (złotych alg). Ich zakwit może spowodować pojawianie się toksyn zabijających ryby i małże. Nie są szkodliwe dla człowieka - napisała na Twitterze minister klimatu i środowiska Anna Moskwa.

W mediach pojawiły się także informacje, że za zatrucie rzeki odpowiada zakład przemysłowy z Głogowa. KGHM Głógów między 29 lipca a 10 sierpnia zrzucił ogromne ilości słonej wody z flotacji rud i kopalni. Zakład zaprzeczył jednak, że takie działanie mogło mieć cokolwiek wspólnego z dramatyczną sytuacją na Odrze.

Zobacz także: Tak teraz wygląda Odra. Lepiej się nie zbliżać. Alert ws. wody pitnej
Autor: ABA
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić