Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
BA
|

Kobieta znajdowała się w stanie hipotermii. Uratował ją dron

2
Podziel się:

65-letnia kobieta, która zaginęła w Beskidzie Wyspowym, została odnaleziona przy pomocy drona z kamerą termowizyjną — podają Ratownicy Grupy Podhalańskiej GOPR. "Gdyby kobieta została w takich warunkach odnaleziona 2-3 godziny później, jej szanse przeżycia byłyby bliskie zeru" - mówią ratownicy.

Kobieta znajdowała się w stanie hipotermii. Uratował ją dron
Podczas nocnej akcji z użyciem drona goprowcy odnaleźli zaginioną 65-latkę (Facebook)

Do zdarzenia doszło w sobotę 2 kwietnia. Kobieta wyszła z domu w godzinach popołudniowych, ale nie wróciła. Około 22:00 zaniepokojona rodzina zwróciła się do policji, która poprosiła o pomoc ratowników podhalańskiego GOPR. Jak się okazało, kobieta sama wyszła w góry.

Znaleźli poszukiwaną dzięki dronowi z termowizją

Ratownicy użyli nowoczesnego sprzętu, aby znaleźć kobietę. Dzięki dronowi z termowizją udało się ustalić, że poszukiwana przebywa u podnóża góry Golców w Beskidzie Wyspowym w rejonie miejscowości Stara Wieś-Wola. Kobieta została odnaleziona w trudnym terenie i przy trudnych warunkach pogodowych.

Szacujemy, że z uwagi na lekki ubiór i warunki pogodowe, gdyby została w takich warunkach odnaleziona 2-3 godziny później, jej szanse przeżycia byłyby bliskie zeru – relacjonował PAP Paweł Konieczny prezes Zarządu Głównego GOPR.

Pierwsze takie odnalezienie

W poszukiwania zaangażowano 33 ratowników GOPR. Poszukiwana została odnaleziona o godzinie 0:35. Karetka ratunkowa przewiozła kobietę do szpitala. Na szczęście jej życiu nic nie zagraża. Działania ratowników zakończyły się o godz. 2.00. Jak informuje Grupa Podhalańska GOPR, to pierwsze odnalezienie w tej grupie przy użyciu drona.

Zobacz także: Lodowe wulkany na Plutonie. Spektakularne odkrycie NASA
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(2)
Ula
3 miesiące temu
Dlaczego ONZ nie przekarze do Rosji, że każdy dzień wojny z ukrai a będzie ja kosztował 10 mld USD. Płatne z majątku Rosji skonfiskowanego za granicą.
gula
3 miesiące temu
Nie wiem czy dobrze rozumiecie wypowiedz pana Adama Podolskiegozwrócił tylko uwagę że nie można komentować doniesień o sytuacji na Ukrainie ani sytuacji w Rosji bo taka jest prawda po prostu nie można a tu o GOPR można Mjm to już szczyt nie zrozumienia wypowiedzi przecież gdy ktoś napisze komentarz ubliżający jest takie coś jak stop hejtu i taki wpis się nie pojawi tak myślę chociarz myślę błędnie bo takie komentarze się pojawiają pomimo tego zapisu.
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić