Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
Ewelina Kolecka
|

Koronawirus aktualnie nie jest największym problemem w Indiach

87
Podziel się

Pandemia koronawirusa to nie jedyny problem, z jakim w ostatnim czasie borykają się mieszkańcy Indii. Poza COVID-19 spadły na nich również inwazja szarańczy oraz fala upałów. Zbiegły się one z okresem, gdy władze zaczęły przygotowywać się do zniesienia ograniczeń związanych z koronawirusem.

Mieszkańcy Indii zmagają się z falą upałów oraz inwazją szarańczy
Mieszkańcy Indii zmagają się z falą upałów oraz inwazją szarańczy (Getty Images)
bEUudkGJ

Jak podaje "The Globe and mail", liczba zarażeń wśród mieszkańców Indii wciąż rośnie. Od miesiąca obowiązuje ich ścisłe przestrzeganie zasad dystansu społecznego. Rząd planował w najbliższym czasie zniesienie części obostrzeń, jednak ostatnie wydarzenia skłoniły jego członków do ponownego rozważenia decyzji.

Inwazja szarańczy i fala upałów w Indiach

W Indiach panuje jedna z największych na przestrzeni ostatnich 30 lat inwazja szarańczy. Klęska dotknęła również inne państwa Afryki Wschodniej jak m.in. Jemen czy Pakistan.

bEUudkGL

Kolejny poważny problem stanowi fala wysokich temperatur. Władze Indii są zmuszone jednocześnie zapewnić opiekę zdrowotną osobom zarażonym koronawirusem, chronić mieszkańców przed skutkami upałów, a także zwalczać szarańczę i ratować przed nią plony.

Zobacz także: Zobacz też: Atak szarańczy. Niczym biblijna plaga

W ramach złagodzenia obostrzeń nastąpi m.in. otwarcie obiektów publicznych. Mieszkańcy będą mogli znowu odwiedzać parki oraz robić zakupy na rynkach, istnieje jednak obawa, że ze względu na trudne okoliczności nie zdołają przestrzegać zasad dystansu społecznego.

bEUudkGR

Wielu mieszkańców Indii boryka się z brakiem bieżącej wody. Nie mają również do dyspozycji klimatyzacji, a otwieranie okien niesie za sobą niebezpieczeństwo bycia ukąszonym przez komary, które przenoszą choroby. Dodatkowo im wyższa temperatura, tym osobom noszącym maseczki ochronne jest trudniej oddychać.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

bEUudkHm
KOMENTARZE
(87)
Mick
2 lata temu
Czyżby WP swoich redaktorków pozyskiwał z łapanki pod podstawówką?
Bicz Boży
2 lata temu
Pakistan i Jemen jest w Afryce wschodniej? To czego oni uczyli mnie na tej geografii? Wychodzi na to że samych kłamstw! :-) Bój się Boga panno/pani Ewelino.
opi
2 lata temu
jak to nie koniec świata, to co???
bEUudkHn
Wera <3
2 lata temu
Hej tu Wera wbijaj na moje nocne ero.tyczne igraszki wystarczy ze sie zarejestrujesz i znajdziesz mnie pod nickiem Wersooww3 czekam na ciebie przed nami długa noc choć tu https://ô.cc/Kamerrki.Onnlinee
Inteligentny
2 lata temu
Manipulacja i szerzenie dezinformacji i zastraszanie i fejkniusy to już są normalnością wszystkich mainstreamowych mediów
hris
2 lata temu
Gdy byłem mały to łapałem takie szarańcze do słoika lub częściej do plastikowej puszki. Wtedy jeszcze były pod nazwą Pasikonik Zielony. One tak ładnie grały i latały. Lubiłem biegać za nimi, lub ich słuchać.
hahaha
2 lata temu
"państwa Afryki Wschodniej jak m.in. Jemen czy Pakistan." hahahahaha
nak
2 lata temu
wpuscic hinczyków oni wszystko zjedza szarańcze tez
joda
2 lata temu
Natura broni się przed człowiekiem jak tylko może. Jak widzimy może wiele i jeszcze wiele ma w zanadrzu. Uważam, że z nami wygra.
Mózgi z o2
2 lata temu
Kołecka, Woźniak, Dynowski artykuły zawsze na najwyższym poziomie...
heh
2 lata temu
Paradziennikarstwo czy zmuszanie do pisania małoletnich dzieci: "Klęska dotknęła również inne państwa Afryki Wschodniej jak m.in. Jemen czy Pakistan."?
DR NAUK GEO
2 lata temu
Klęska dotknęła również inne państwa Afryki Wschodniej jak m.in. Jemen czy Pakistan. NO COMMENT
Normalny
2 lata temu
Kto redaguje te teksty ?? żenada. ostatni raz tu zaglądam Jemen-Południowo-zachodnia Azja, Pakistan- Południowa Azja .
bEUudkHf
Krzych
2 lata temu
Jakoś nie umiem żałować tych ludzi. Mnożą się na potęgę. Dzieci biegają jak psy po ulicach. Jak kogoś nie stać na dziecko, to nie powinien go mieć. Rodziny z 12 dziećmi utkane po szałasach, które poza suchą kukurydzą nic innego do jedzenia nie widziały. Jak sobie pościelesz ...
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić