o2-logo
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
Ewelina Kolecka
|

Koronawirus aktualnie nie jest największym problemem w Indiach

87
Podziel się

Pandemia koronawirusa to nie jedyny problem, z jakim w ostatnim czasie borykają się mieszkańcy Indii. Poza COVID-19 spadły na nich również inwazja szarańczy oraz fala upałów. Zbiegły się one z okresem, gdy władze zaczęły przygotowywać się do zniesienia ograniczeń związanych z koronawirusem.

Mieszkańcy Indii zmagają się z falą upałów oraz inwazją szarańczy
Mieszkańcy Indii zmagają się z falą upałów oraz inwazją szarańczy (Getty Images)
bDgikszV

Jak podaje "The Globe and mail", liczba zarażeń wśród mieszkańców Indii wciąż rośnie. Od miesiąca obowiązuje ich ścisłe przestrzeganie zasad dystansu społecznego. Rząd planował w najbliższym czasie zniesienie części obostrzeń, jednak ostatnie wydarzenia skłoniły jego członków do ponownego rozważenia decyzji.

Inwazja szarańczy i fala upałów w Indiach

W Indiach panuje jedna z największych na przestrzeni ostatnich 30 lat inwazja szarańczy. Klęska dotknęła również inne państwa Afryki Wschodniej jak m.in. Jemen czy Pakistan.

bDgikszX

Kolejny poważny problem stanowi fala wysokich temperatur. Władze Indii są zmuszone jednocześnie zapewnić opiekę zdrowotną osobom zarażonym koronawirusem, chronić mieszkańców przed skutkami upałów, a także zwalczać szarańczę i ratować przed nią plony.

Zobacz też: Atak szarańczy. Niczym biblijna plaga

W ramach złagodzenia obostrzeń nastąpi m.in. otwarcie obiektów publicznych. Mieszkańcy będą mogli znowu odwiedzać parki oraz robić zakupy na rynkach, istnieje jednak obawa, że ze względu na trudne okoliczności nie zdołają przestrzegać zasad dystansu społecznego.

bDgiksAd

Wielu mieszkańców Indii boryka się z brakiem bieżącej wody. Nie mają również do dyspozycji klimatyzacji, a otwieranie okien niesie za sobą niebezpieczeństwo bycia ukąszonym przez komary, które przenoszą choroby. Dodatkowo im wyższa temperatura, tym osobom noszącym maseczki ochronne jest trudniej oddychać.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

bDgiksAy
KOMENTARZE
(87)
janosik
5 miesięcy temu
redaktory do szkoły!!!!!
Yezory
5 miesięcy temu
Covid do szaranczy ma sie jak Pakistan do Afryki.
Czytelnik74
5 miesięcy temu
Ciekawe kto zatrudnił autora? Skoro Jemen i Pakistan leżą w Afryce Wschodniej, to pewnie wg autora Europa leży w Australii. Szok. Dawniej dziennikarz był po filologii polskiej lub historii.
bDgiksAz
PiotrN
5 miesięcy temu
ja pierniczę, ale ekspansja terytorialna Indii i Pakistanu !!! - już Afrykę między sobą podzieliły, a TVP 1 nawet tego nie zauważyło.!!!
Leming
5 miesięcy temu
Czy autor się czegoś nawąchał?
Najnowsze komentarze (87)
Mick
5 miesięcy temu
Czyżby WP swoich redaktorków pozyskiwał z łapanki pod podstawówką?
Bicz Boży
5 miesięcy temu
Pakistan i Jemen jest w Afryce wschodniej? To czego oni uczyli mnie na tej geografii? Wychodzi na to że samych kłamstw! :-) Bój się Boga panno/pani Ewelino.
opi
5 miesięcy temu
jak to nie koniec świata, to co???
Wera <3
5 miesięcy temu
Hej tu Wera wbijaj na moje nocne ero.tyczne igraszki wystarczy ze sie zarejestrujesz i znajdziesz mnie pod nickiem Wersooww3 czekam na ciebie przed nami długa noc choć tu https://ô.cc/Kamerrki.Onnlinee
Inteligentny
5 miesięcy temu
Manipulacja i szerzenie dezinformacji i zastraszanie i fejkniusy to już są normalnością wszystkich mainstreamowych mediów
hris
5 miesięcy temu
Gdy byłem mały to łapałem takie szarańcze do słoika lub częściej do plastikowej puszki. Wtedy jeszcze były pod nazwą Pasikonik Zielony. One tak ładnie grały i latały. Lubiłem biegać za nimi, lub ich słuchać.
hahaha
5 miesięcy temu
"państwa Afryki Wschodniej jak m.in. Jemen czy Pakistan." hahahahaha
nak
5 miesięcy temu
wpuscic hinczyków oni wszystko zjedza szarańcze tez
bDgiksAr
joda
5 miesięcy temu
Natura broni się przed człowiekiem jak tylko może. Jak widzimy może wiele i jeszcze wiele ma w zanadrzu. Uważam, że z nami wygra.
Mózgi z o2
5 miesięcy temu
Kołecka, Woźniak, Dynowski artykuły zawsze na najwyższym poziomie...
heh
5 miesięcy temu
Paradziennikarstwo czy zmuszanie do pisania małoletnich dzieci: "Klęska dotknęła również inne państwa Afryki Wschodniej jak m.in. Jemen czy Pakistan."?
DR NAUK GEO
5 miesięcy temu
Klęska dotknęła również inne państwa Afryki Wschodniej jak m.in. Jemen czy Pakistan. NO COMMENT
Normalny
5 miesięcy temu
Kto redaguje te teksty ?? żenada. ostatni raz tu zaglądam Jemen-Południowo-zachodnia Azja, Pakistan- Południowa Azja .
Krzych
5 miesięcy temu
Jakoś nie umiem żałować tych ludzi. Mnożą się na potęgę. Dzieci biegają jak psy po ulicach. Jak kogoś nie stać na dziecko, to nie powinien go mieć. Rodziny z 12 dziećmi utkane po szałasach, które poza suchą kukurydzą nic innego do jedzenia nie widziały. Jak sobie pościelesz ...
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić