Mateusz Domański
Mateusz Domański| 

Koronawirus. Czy w strefach żółtej i czerwonej dzieci pójdą do szkoły?

5

Koronawirus atakuje coraz mocniej. W piątek padł nowy dobowy rekord zakażeń. W związku z niepokojącymi wzrostami infekcji wdrażane są nowe obostrzenia. Czy uderzą one również w uczniów?

Koronawirus. Czy w strefach żółtej i czerwonej dzieci pójdą do szkoły?
Koronawirus w Polsce. Co ze szkołami w strefach czerwonej i żółtej? (Pixabay)

1 września uczniowie znów poszli do szkół. W niektórych placówkach szybko pojawił się jednak koronawirus, co poskutkowało ich ponownym zamykaniem. Takich przypadków było już bardzo dużo. Do kwarantanny trafiali zarówno uczniowie, jak i nauczyciele. Konieczne było wracanie do nauczania zdalnego.

Co do zasady, w strefach żółtej i czerwonej uczniowie chodzą i będą chodzić do szkół. Takie wytyczne podano już pod koniec wakacji. Jednocześnie pojawiły się sugestie, by zadbać o to, żeby dzieci i nastolatkowie mogli bezpiecznie się uczyć.

Jeżeli jakaś szkoła jest szczególnie zagrożona, wówczas może zainterweniować sanepid. Po odpowiednich rekomendacjach placówka może zostać zamknięta. Dyrektorzy nie mogą jednak samodzielnie decydować o przejściu z trybu tradycyjnego na zdalne nauczanie.

Koronawirus w Polsce. Najnowsze dane

W piątek poinformowano o 2292 nowych przypadków koronawirusa w Polsce. Jest to kolejny rekord! Poprzedni padł dzień wcześniej, kiedy to odnotowano aż 1967 infekcji.

Do tej pory w naszym kraju potwierdzono 95 773 przypadków zakażenia koronawirusem, w tym 2 570 ofiar śmiertelnych.

Dzienny raport o koronawirusie mówi o tym, że zakażeni zajmują 2 702 łóżka w szpitalach. Zajętych jest też 166 respiratorów. 139 056 osób przebywa w kwarantannie, a 20 876 objętych zostało nadzorem epidemiologicznym. Do tej pory wyzdrowiało 71 353 zainfekowanych wirusem z Chin.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić