Ewelina Kolecka
Ewelina Kolecka| 

Koronawirus dotarł do Europy już w grudniu. Odkrycie lekarza

318

Francuski lekarz uważa, że do pierwszego przypadku zarażenia koronawirusem w jego kraju doszło już w grudniu. Pacjent zgłosił się w tym samym okresie, kiedy Chiny zaczynały informować o pierwszych zachorowaniach na COVID-19.

Pierwsi pacjent z COVID-19 zgłosił się do lekarza już w grudniu
Pierwsi pacjent z COVID-19 zgłosił się do lekarza już w grudniu (Getty Images)

Spostrzeżenia przedstawił doktor Yves Cohen. Lekarz udzielił wywiadu dla francuskiej telewizji BFMTV. Opowiedział o przypadku 24 pacjentów, którzy zgłosili się do jego szpitala w Paryżu w grudniu 2019 roku. Wówczas u chorych zdiagnozowano zapalenie płuc.

Koronawirus: COVID-19 pojawił się w Europie już w grudniu?

Dr Yves Cohen przetestował próbki pobrane od pacjentów, których leczył w grudniu – przeprowadził genetyczne badania przesiewowe. Jak podaje "Reuters" po badaniach okazało się, że jedna z 24 leczonych osób była zarażona koronawirusem. Dla pewności cały proces został kilkakrotnie powtórzony.

Pacjent z COVID-19 trafił do szpitala 27 grudnia 2019 roku. Tymczasem oficjalnie pierwszy przypadek zarażenia koronawirusem we Francji miał miejsce około miesiąca później – 25 stycznia 2020 roku. Zdiagnozowano wówczas dwoje pacjentów z Paryża i jednego z Bordeaux w południowo-zachodniej części kraju.

Zobacz także: Zobacz też: Amerykański lotniskowiec. Wolny od koronawirusa

Mężczyzna zarażony koronawirusem przeżył. Dr Yves Cohen poinformował, że pacjent chorował przez 15 dni i zaraził dwoje swoich dzieci. Jedyną osobą w rodzinie, która uniknęła COVID-19, była jego żona i zarazem pracownica supermarketu.

Był chory przez 15 dni i zaraził dwoje swoich dzieci, ale nie żonę, która pracuje w supermarkecie. Był zdumiony, nie rozumiał, jak został zainfekowany. Próbujemy ułożyć puzzle – nie odbył żadnych podróży, a jedyną osobą, z jaką miał kontakt, była jego żona – powiedział dr Yves Cohen w wywiadzie dla BFMTV.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przezdziejesie.wp.pl.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić