Facebook

mmc, 25 listopada 2020 14:52

Koronawirus. Minister zdrowia ostrzega. "To nasza ostatnia linia obrony"

Tweetnij Komentuj

Minister zdrowia Adam Niedzielski podczas konferencji w środę przybliżył aktualną sytuację epidemiologiczną w kraju. Zabrał też głos ws. szpitali tymczasowych, których funkcjonowanie od kilku dni jest szeroko komentowane.

W środę ministerstwo zdrowia zorganizowało konferencję, na której przybliżono aktualną sytuację epidemiologiczną w kraju. Minister Adam Niedzielski poinformował o wprowadzeniu nowego, efektywniejszego systemu raportowania liczby zakażeń i zgonów. Ma ona aktualizować się jeszcze szybciej i podawać dokładniejsze dobowe informacje.

Czytaj także: Lekarz mówi, jak wygląda praca na Narodowym. "Czuję się jak frajer"

Nowe systemy pojawią się również w karetkach. Ratownicy medyczni będą mieli teraz przy sobie testy antygenowe, które mają usprawnić proces diagnozowania pacjenta w karetce. Pojawią się też systemy, które mają pokazywać, w którym szpitalu covidowym są wolne miejsca.

Czytaj także: Ostatnia rozmowa braci Kaczyńskich. Gruchnęła sensacyjna wiadomość

Adam Niedzielski o szpitalach tymczasowych

Kilka dni temu media obiegły informacje o tym, jak funkcjonuje szpital tymczasowy na Stadionie Narodowym. Od tego czasu pod lupę wzięto szpitale polowe i tymczasowe, które powstają w każdym województwie w kraju. Minister Adam Niedzielski zabrał głos w tej sprawie i wytłumaczył, dlaczego szpitale te pracują w tym momencie tak, a nie inaczej.

Szpitale tymczasowe są naszą ostatnią linią obrony, którą będziemy wykorzystywali w momencie, gdy pojawi się trzecia fala zachorowań. Trzeba to powiedzieć głośno - wisi nad nami takie widmo. Może się ona nałożyć ze szczytem wiosennej epidemii zachorowań na grypę - powiedział minister zdrowia podczas konferencji w środę.

Czytaj także: Straszna przepowiednia! Mówi, co się wydarzy przed świętami

Trzecia fala zakażeń przewidywana jest na luty. Choć minister zdrowia stwierdził, że nie jest ona nieunikniona, to szpitale tymczasowe mają poczekać na nastanie właśnie tego okresu. By go uniknąć według ministra, kluczem jest przestrzeganie obostrzeń i zasad sanitarnych. Zaapelował także, by w ferie pozostać w domu.

Jak pandemia COVID-19 wpłynęła na płatności online i bezpieczeństwo w sieci?

Pokaż...

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło: o2.pl

Tagi: koronawirus adam niedzielski ministerstwo zdrowia epidemia pandemia

Komentuj artykuł

Wybrane dla Ciebie

< Przejdź na wp.pl
Informujemy, iż w naszych serwisach internetowych korzystamy z informacji zapisanych za pomocą plików cookies na urządzeniach końcowych użytkowników. Dalsze korzystanie z naszych serwisów, bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej oznacza, iż użytkownik akceptuje Politykę prywatności .