Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
Jan Manicki
Jan Manicki
|

Koronawirus u katechety. 9 klas na kwarantannie

30
Podziel się:

W szkole w Łomży potwierdzono zakażenie koronawirusem. Objawy COVID-19 wystąpiły u jednego z nauczycieli. 9 klas trafiło na kwarantannę domową

Koronawirus u katechety. 9 klas na kwarantannie
W liceum w Łomży potwierdzono przypadek zakażenia koronawirusem (Pexels, Arthur Krijgsman)

W I Liceum Ogólnokształcącym w Łomży wykryto koronawirusa. Zakażenie potwierdzono u katechety. W związku z tym uczniowie zostali wysłani do domów na kwarantannę.

We wtorek odwołano w szkole wszystkie zajęcia. Skorzystano z tak zwanego dnia nauczycielskiego. Jak podaje serwis mylomza.pl, od 30 września szkoła przechodzi na nauczanie zdalne.

Koronawirus w Łomży. 9 klas na kwarantannie

Zastępca prezydenta Łomży Andrzej Stypułkowski poinformował, że liceum jest w stałym kontakcie z sanepidem. Zakażony katecheta miał kontaktować się z 9 klasami. Wszyscy uczniowie zostali skierowani na kwarantannę.

Urząd miejski poinformował, że "objawy COVID-19 wykryto u jednego z nauczycieli". Zarażony pedagog miał również styczność z jednym nauczycielem i trzema uczniami Szkoły Podstawowej nr 7 w Łomży. Oni także trafili na kwarantannę.

Koronawirus w Polsce. Nowe przypadki zakażeń

We wtorek Ministerstwo Zdrowia poinformowało o odnotowaniu 1326 nowych przypadków zarażenia koronawirusem. W ciągu ostatniej doby przez COVID-19 zmarło 36 osób. Kolejne rekordy zakażeń odnotowywane są także w innych krajach europejskich.

Obejrzyj także: Czy nauczyciele i pracownicy oświaty powinni mieć wykonywane bezpłatne testy na obecność koronawirusa?

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(30)
anty
2 lata temu
Nie wysyłajcie dzieci na religię, nawet na etykę nie wysyłajcie, do knjapy, baru, parku ze starszymi kolegami wysyłajcie, tam wam dzieci wychowają, ale potem nie płaczcie w domach starców porzuceni.
artur
2 lata temu
Odprawiajcie Nabożeństwo Pięciu Pierwszych Sobót Miesiąca jako wynagrodzenie składane Niepokalanemu Sercu Maryi. Prosiła o nie Maryja w Fatimie i w Pontevedra. Warunki jakie muszą być spełnione w ramach tego Nabożeństwa to niżej wymienione warunki: 1. Spowiedź w pierwszą sobotę miesiąca (do spowiedzi należy przystąpić z intencją zadośćuczynienia za zniewagi wobec Niepokalanego Serca Maryi - w kolejne pierwsze soboty można przystąpić do spowiedzi w intencji wynagrodzenia za jedną z pięciu zniewag, o których mówił Jezus; można wzbudzić intencję podczas przygotowywania się do spowiedzi lub w trakcie otrzymywania rozgrzeszenia). 2. Komunia Święta w pierwszą sobotę miesiąca. Po przyjęciu Komunii Św. należy wzbudzić intencję wynagradzającą. 3. Różaniec wynagradzający w pierwszą sobotę miesiąca. Należy wzbudzić na początku intencję wynagradzającą, powiedzieć Matce Najświętszej, że będziemy się modlić, by ratować grzeszników i dać dowód miłości do swej Matki. Jeśli modlimy się prywatnie, spróbujmy to zrobić własnymi słowami. 4. Piętnastominutowe rozmyślanie nad tajemnicami różańcowymi w pierwszą sobotę miesiąca. Chodzi o 15 minut rozmyślania o ściśle określonej przez niebo tematyce: mamy pochylić się nad jedną (lub kilkoma) z tajemnic różańca (dowolną tajemnicą, również nowymi tajemnicami światła). Wzbudźmy intencję wynagradzającą za grzeszników, którzy nie chcą słuchać Matki Najświętszej ani być Jej dziećmi, którzy okazują Maryi obojętność, a nawet Ją nienawidzą i wiele czynią, by pomniejszyć Jej chwałę. Duszom, które w ten sposób starają się mi wynagradzać – mówi Matka Najświętsza – obiecuję towarzyszyć w godzinie śmierci ze wszystkimi łaskami potrzebnymi do zbawienia.
Polak
2 lata temu
Nie będzie Polski bez wiary w Boga i kosciola katolickiego...tak jest zapisane ...Polska z Misja albo zostanie stracona,...wirus to Masonska gra zabawa ludzmi ...
norbertino
2 lata temu
pedagog. nie rozśmieszajcie mnie. Katecheci są największym obecnie zagrożeniem dla szkół, ponieważ najczęściej są to osoby duchowne, stykające się z wieloma wiernymi i współmieszkańcami (zakonnicy i zakonnice). Ponadto wielu z nich sądzi, że wiara jest tarczą ochronną i pełniona funkcja uchroni ich przed wirusem. Należy przerwać lekcję religii w szkołach, choćby na czas pandemii. nie wszyscy uczniowie chodzą na religię, ale wszyscy cierpi.
łomżynianka
2 lata temu
religia szkodzi nie tylko psychicznie ale też fizycznie
ciekawska
2 lata temu
Nie uczestniczący w lekcjach religii też ?
Piotrek
2 lata temu
A dleczego w innych wypadkach nie ma informacji, że np. matematyk czy biolog miał koronawirusa? Piętnowanie katechetów nie nie jest manipulacją? wp.pl - Wasz "obiektywizm" i Wasze szczucie przeraża...
bolo
2 lata temu
Najważniejsze, ze w porę to wykryto i jest jeszcze szansa na wyleczenie sie tego katechety z choroby covid19, a dyrekcja postąpiła roztropnie, że jako władza szkolna zarządziła dla uczniów na wszelki wypadek ta kwarantannę w domu, żeby nie rozsiewali wirusa, albo samo sie nim nie zarazili. Bardzo madra decyzja dyrektora tej placówki szkolnej
jaaa
2 lata temu
Czas przepisać się na etykę :).
BógJędraszka
2 lata temu
KATOLICYZM to WIRUS GORSZY OD NAZIZMU.
karola
2 lata temu
co to jest dzień nauczycielski ? A może o dni dyrektorskie chodziło ? :) Doczytajcie najpierw drodzy redaktorzy...
pytanko
2 lata temu
nauczyciel powiedział na zebraniu że w Shratonie lepiej niż u Kreglickich zrobić studniówkę. Sam nie wiem bo nie bylem i tu i tu.
Nauczyciele
2 lata temu
myślą tylko o imprezach, studniówka, najlepiej w Shratonie, już w pierwszej klasie sugerują bookować terminy
wirus
2 lata temu
u nauczycielki u 9 uczniów kiła
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić