Mateusz Domański
Mateusz Domański| 

Koronawirus w Polsce. Co z 1 listopada? Wiceminister o Wszystkich Świętych 2020

30

Koronawirus wciąż szaleje po Polsce. Liczba zakażeń wzrasta w niepokojącym tempie, co sprawia, że zaostrza się zasady obowiązujące w strefach żółtej i czerwonej. Czy dodatkowych restrykcji należy się spodziewać z okazji Wszystkich Świętych (1 listopada)?

Koronawirus w Polsce. Co z 1 listopada? Wiceminister o Wszystkich Świętych 2020
Wszystkich Świętych a koronawirus (Pixabay)

1 listopada w Kościele katolickim obchodzona jest uroczystość Wszystkich Świętych. Z tej okazji Polacy gromadzą się przy grobach bliskich. Bardzo często dochodzi też do rodzinnych spotkań w domach.

W związku z tym pojawiły się obawy, że te okoliczności mogą sprzyjać rozprzestrzenianiu się koronawirusa. Wiceminister zdrowia Waldemar Kraska został zapytany podczas czwartkowej konferencji prasowej, czy resort szykuje jakieś dodatkowe obostrzenia na 1 listopada.

Rzeczywiście, za miesiąc będzie 1 listopada, Dzień Wszystkich Świętych, kiedy Polacy gremialnie przemieszczają się po całym kraju, odwiedzają groby swoich najbliższych. Być może trzeba będzie ten ruch przemieszczania ograniczyć, ale to jeszcze jest przed nami. Musimy to na bieżąco analizować, w jaki sposób do tej kwestii podejść - wyjaśnił, cytowany przez rmf24.pl.

Koronawirus w Polsce. Najnowsze dane

W czwartek padł nowy dobowy rekord zakażeń koronawirusem. W Polsce odnotowano aż 1967 przypadków COVID-19. To budzi duży niepokój.

Do tej pory w naszym kraju potwierdzono 93 481 przypadków zakażenia koronawirusem, w tym 2 543 ofiar śmiertelnych.

Czwartkowy raport o koronawirusie mówi o tym, że zakażeni zajmują 2 560 łóżek w szpitalach. Zajętych jest też 159 respiratorów. 133 981 osób przebywa w kwarantannie, a 16 891 objętych zostało nadzorem epidemiologicznym. Do tej pory wyzdrowiało 70 401 zainfekowanych wirusem z Chin.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić