Mateusz Domański
Mateusz Domański| 

Koronawirus w Polsce. Nowe zasady opieki nad pacjentem. Sprawdź, co się zmienia

1

Epidemia koronawirusa na terenie naszego kraju rośnie w siłę. Nic więc dziwnego, że rząd dokonuje pewnych zmian w dotychczasowej taktyce walki z zarazą. Wprowadzono m.in. nowe zasady opieki nad pacjentem.

Koronawirus w Polsce. Nowe zasady opieki nad pacjentem. Sprawdź, co się zmienia
Koronawirus w Polsce. Nowe rozporządzenie dot. opieki nad pacjentem (PAP)

Ostatnie wzrosty zakażeń koronawirusem szalenie mocno niepokoją. W Polsce pada rekord za rekordem. Niestety, nie chodzi tylko o pozytywne przypadki, ale i liczbę zgonów. Sytuacja jest niepokojąca.

W związku z tym kolejne działania podejmuje polski rząd. Zdecydowano się wprowadzić zmiany w działalności opieki medycznej.

Nowe rozporządzenie dotyczące standardu opieki nad pacjentem podejrzanym o zakażenie lub zakażonym wirusem SARS-CoV-2 obowiązuje już dziś - poinformował na Twitterze minister zdrowia Adam Niedzielski.

Koronawirus. Nowe rozporządzenie. Co się zmienia?

Nowe rozporządzenie określa standard organizacyjny opieki zdrowotnej. Chodzi tutaj o kierowanie pacjentów do izolacji, a także zlecanie badań diagnostycznych.

W przypadku pacjenta podejrzanego o zakażenie lekarz, "kierując się aktualną wiedzą medyczną, podejmuje działania mające na celu zapobieganie szerzeniu się zachorowań na chorobę wywołaną zakażeniem wirusem SARS-CoV-2 (COVID-19), w tym udziela pacjentowi świadczeń opieki zdrowotne".

Rozporządzenie precyzuje kwestie, które do tej pory nie były jednoznaczne. Ma ono doprowadzić do usprawnienia działalności służb medycznych.

Zobacz także: Żółte strefy w całym kraju. Paweł Mucha: zdecydowane działania przynoszą wymierne efekty
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić