Robert Czykiel| 

Koronawirus w Polsce. Tymczasowy szpital powstaje na Stadionie Narodowym

33

W polskich szpitalach brakuje łóżek dla osób z koronawirusem, więc wdrażany jest plan awaryjny. W efekcie Stadion Narodowy zamieni się w wielki szpital polowy.

Koronawirus w Polsce. Tymczasowy szpital powstaje na Stadionie Narodowym
Stadion Narodowy zamienia się w szpital polowy (Getty Images)

Polska służba zdrowia nie jest przygotowana na drugą falę koronawirusa, o czym świadczy sytuacja w szpitalach. W wielu częściach kraju zaczęło brakować łóżek dla osób zakażonych, które wymagają hospitalizacji. Dlatego konieczne jest wprowadzenie nowych rozwiązań.

Koronawirus w Polsce. Szpital na Stadionie Narodowym

Ministerstwo Zdrowia ma w planach budowę nowych, tymczasowych szpitali. Jeden już powstaje i to w miejscu, które wszystkim Polakom jest dobrze znane. Jak poinformowała w niedzielę Wirtualna Polska, w szpital polowy zamienia się Stadion Narodowy.

Na początek obiekt sportowy będzie wyposażony w 500 łóżek dla chorych. Z czasem będzie ich znacznie więcej. W pracach pomaga wojsko, a łóżka są rozstawiane na płycie stadionu. Na obiekcie powstaną także chłodnie.

Zobacz także: Koronawirus. Prof. Simon o antycovidowcach: ja im współczuję

Jest plan, aby tymczasowy szpital na Stadionie Narodowym był gotowy już w tym tygodniu. Docelowo ma tam być nawet dwa tysiące łóżek. W dodatku rząd planuje już kolejne takie miejsca dla zakażonych koronawirusem.

W momencie, kiedy zaczyna w stacjonarnych szpitalach brakować łóżek, będą uruchamiane szpitale polowe. W Agencji Rezerw Materiałowych jest ponad 80 tysięcy łóżek. Będą one sukcesywnie przekazywane kolejnym otwieranym szpitalom polowym - mówi WP osoba z otoczenia Kancelarii Premiera.

Od kilku tygodni w Polsce w szybkim tempie przybywa osób z COVID-19. W niedzielę było ponad 8,5 tys. nowych potwierdzonych przypadków. Niebawem pęknie bariera 200 tys. zakażonych od początku pandemii.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić