Mateusz Domański
Mateusz Domański| 

Koronawirus w Polsce. Czarny scenariusz eksperta. "Tak nie damy sobie rady z epidemią"

41

Koronawirus wciąż szaleje, a wiele osób lekceważy wprowadzane obostrzenia. Tym faktem zbulwersowany jest profesor Krzysztof Simon, dolnośląski konsultant w dziedzinie chorób zakaźnych.

Koronawirus w Polsce. Czarny scenariusz eksperta. "Tak nie damy sobie rady z epidemią"
Ekspert mówi o czarnym scenariuszu (Pixabay)

W ostatnich dniach pojawiły się kolejne spore wzrosty zakażeń koronawirusem. Z dnia na dzień przypadków COVID-19 jest coraz więcej. Mimo to nie brakuje osób, które zupełnie lekceważą wprowadzane obostrzenia.

Wzrasta liczba zakażeń, bo ludzie łamią obostrzenia, nie przestrzegają niczego. Pojechali nad morze pociągiem czy autobusem. Tam były tłumy i nikt niczego nie przestrzega, a na ludzi w maskach patrzy się jak na wariatów. Tak nie damy sobie rady z epidemią, a nasza służba zdrowia na pewno tego nie wytrzyma - zaznaczył profesor Krzysztof Simon w programie "Newsroom" Wirtualnej Polski.
Zobacz także: Koronawirus w Polsce. Czy powrót dzieci do szkół jest bezpieczny?

Koronawirus w Polsce. Nadchodzi sezon grypowy

Jesienią Polacy walczą z grypą. W tym roku dojdzie jeszcze COVID-19. Wielu ekspertów przewiduje, że to może być niemałe wyzwanie dla służby zdrowia.

By zmniejszyć skalę problemu, zalecane jest szczepienie przeciwko grypie. Takie rozwiązanie propaguje też prof. Simon.

Jest to racjonalne, celowe i konieczne. Proszę pamiętać, że mniej więcej od 3 do 5 milionów ludzi co roku wypada z funkcjonowania z powodu grypy. To jest gigantyczna strata finansowa i zdrowotna - podkreślił.

Czytaj także:

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić