Robert Czykiel| 

Koronawirus zbiera śmiertelne żniwo w Radomiu. Nie żyje dwóch księży

625

W Domu Księży Seniorów w Radomiu wykryto ognisko koronawirusa. Niestety, zbiera on śmiertelne żniwo. Łącznie już trzech duchownych zmarło w szpitalu.

Koronawirus zbiera śmiertelne żniwo w Radomiu. Nie żyje dwóch księży
Zdjęcie ilustracyjne (Getty Images)

Problemy zaczęły się na początku lipca. Wówczas w Domu Księży Seniorów w Radomiu u jednego z duchownych potwierdzono zakażenie koronawirusem. Od razu wykonano testy wszystkim mieszkańcom, a pozytywny wynik miało kilkunastu z nich.

Koronawirus w Polsce. W Radomiu zmarło dwóch księży

Do szpitala trafili ci z objawami. Niestety, szybko pojawiła się ofiara śmiertelna. 5 lipca zmarł ksiądz, który miał 75 lat. Koronawirus jednak nadal zbiera śmiertelne żniwo.

Jak informuje Diecezja Radomska, we wtorek 14 lipca wzrosła liczba zgonów. W szpitalu zmarli kolejni dwaj duchowni. Mieli 84 i 92 lata. Możliwe, że na tym się nie skończy.

Zobacz także: Sezon grypowy na jesieni. Janusz Cieszyński: zalecamy szczepienie

Zmarli to ksiądz Bogumił Orłowski i Andrzej Sasin. Pierwszy z nich pracował w parafiach w Krynkach, Opatowie, Szydłowcu, Ptkanowie, Wiązownicy i Jasieńcu Solecki. Drugi służył w Beszowie, Goźlicach, Bliżynie, Starachowicach, Solcu nad Wisłą, Gowarczowie, Górze Puławskiej, Opatowie, Zemborzynie, Nadolnej oraz Krynkach.

W radomskim szpitalu zakaźnym przebywa jeszcze siedmiu księży. Trzech z nich jest w ciężkim stanie. Pozostali powoli wracają do zdrowia.

Czytaj także:

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić