o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
Jan Muller
|
aktualizacja

Krwawy finał wyścigów w Cheltenham. 5 koni nie żyje

84
Podziel się

Zwierzęta startujące na angielskim torze z przeszkodami w przypadku urazów były usypiane. Najmłodszy z koni przed śmiercią dobiegł do mety ze złamaną nogą.

Krwawy finał wyścigów w Cheltenham. 5 koni nie żyje
(Justin Setterfield /Getty Images)
bDUAqnFN

Dwa konie zabito pierwszego dnia, czyli 13 marca, trzy konie na finał wyścigów - 16 marca. Według serwisu monitorującego przypadki śmierci tych pięknych zwierząt, z powodu urazów uśpiono trzy wierzchowce z Irlandii (Mossback - pęknięta łopatka, Report To Base - złamane kręgi szyjne, Dresden - ranny po upadku), jednego z Anglii (North Hill Harvey - ranny po upadku) oraz jednego z Francji (Sandsend - złamana noga). Ten ostatni koń w swoim 5 letnim życiu ścigał się na zawodach 4 razy, z czego trzy razy wygrywał. Wola walki była w nim tak wielka, że bez dosiadającej go dżokejki i z widocznie złamaną nogą dobiegł do mety. Tam go uśpiono.

Dosiadająca Sandsenda Katie Walsh wyszła incydentu bez szwanku, tylko z siniakami. Jej brat Ruby, także dżokej, musiał opuścić zawody w Cheltenham po odnowieniu się dawnego złamania. Nagrania z tragicznego wypadku wierzchowca Walsh trafiły do sieci.

bDUAqnFP

Rok temu w Cheltenham obstawiający wyścigi widzieli śmierć 4 koni. W sumie, od 2007 roku (odkąd działa horsedeathwatch.com) uśpiono na tym angielskim torze 36 zwierząt.

Ten przypadek dobitnie pokazuje brutalność tego napędzanego przez rządzę zysku sportu. Patrzenie na złamaną nogę Sandsend było straszne, ale pomyślcie o horrorze jaki przeżywało samo zwierzę. I to nie z własnej winy. Ile jeszcze koni musi umrzeć, żeby ktoś powstrzymał tę falę? - pytała Isobel Hutchinson, szefowa organizacji Animal Aid, sprzeciwiającej się wyścigom konnym w obecnej formule.

bDUAqnFV
Zobacz także: Zobacz także: Rewolucja na aukcji koni Pride of Poland 2017

Widziałeś lub słyszałeś coś ciekawego? Poinformuj nas, nakręć film, zrób zdjęcie i wyślij na redakcjao2@grupawp.pl.

bDUAqnGq
KOMENTARZE
(84)
ja
3 lata temu
dlaczego jak dzokej ranny to go nie usypiaja tez?
gość
3 lata temu
Pieprzona próżność, pieprzonego człowieka ! Już lepiej, żeby przegrani homo sapiens byli usypiani.
Poks
3 lata temu
Ilu takich ludzi jest ? tzw koniarze. jak to oni kochają konie a jadą w teren i naparzają palcatem z całych sił bo głupi koń nie ma siły galopować w upał przy np 30 stopniach.. pełno takich ludzi
bDUAqnGr
Miła
3 lata temu
Cóż nie bez przyczyny mówi się że człowiek to najgorsze zwierzę na świecie, odwróćmy sytuację gdy dżokej zawiedzie albo co gorsza zostanie ranny powinien dostać taki sam zastrzyk jak te biedne zwierzęta. Gwarantuje że zawody by się nie odbyły z braku chętnych. Szkoda że zwierzęta nie mają takiego wyboru jak MY. Jest mi wstyd że reprezentuje rodzaj ludzki. Naprawdę.
To nieźle
3 lata temu
Widzę podobny okrutny sport jak w Hiszpanii Szkoda że tych dżokejów też się nie usypia na mecie
Najnowsze komentarze (84)
Pl
3 lata temu
Mordercy sadysci utylizowac takich śmieci
Fredek
3 lata temu
Angielski chłód uczuciowy zachwyca mnie. Zdanie sie na wyroki losu.
gnz
3 lata temu
Szkoda, że dżokejka nie zdechła
Pleban
3 lata temu
Dlaczego nikt nie krzyczy że wilk zjada żywcem sarne Jelenia lub inne zwierzę że sam zjada kury gęsi kaczki świnki cielaczki,kon że złamana noga nie jest w stanie tego przeżyć to lepiej ma cierpieć czy to upić wybur jest prosty
Ja
3 lata temu
Ale denerwują mnie te płaczki które porównują konia z człowiekiem...
Violla
3 lata temu
To usypianie polega na tym, że strzela się zwierzęciu w głowę.
obserwator
3 lata temu
Ludzie to jednak barbarzyńcy
J-23
3 lata temu
Jak to usypiaja- zabijaja! Uspic mozna pacjenta przed operacja a potem wybudzic. Tych koni juz nikt nie obudzi!
bDUAqnGj
Nike
3 lata temu
To jest chore. Bogaci ludzie się bawią, a konie giną. Tylko człowiek jest tak okrutnym stworzeniem, że bawi się śmiercią innych zwierząt. Straszny jest ten obecny świat
ronin
3 lata temu
Ludzie w Wielkiej Brytanii planują stworzyć fundusz obrony koni po wyścigach.Wspaniała inicjatywa. To piękne zwierzęta, rozumne, mają niezwykłą pamięć. Jest wiele ras koni, nie tylko pełnej krwi angielskiej czy araby,czyli koni gorącokrwistych. Są też zimnokrwiste wielkie konie, które we Francji hodowane są już tylko na mięso. Ogarniam ten ból, bo odeszło wielu moich końskich przyjaciół. Ale chylę czoła, nie zawaham się tego powiedzieć - przed Stadami, Stadninami, Ośrodkami, że jeszcze dzisiaj w 2018 roku mogę widzieć konie. Nikt już nie uprawia pól, nikt nie wysypuje końsko-krowiego obornika, żeby rosły zdrowe owoce i warzywa, bez tego sztucznego amerykańczańskiego syfu. Dla nas to abstrakcja, nam wszystko to śmierdzi! Chcemy widzieć piękno, a nikt o dawanie życia i utrzymywanie go nie dba. One pracują na swój chleb na wystawach na wyścigach, skokach,ujeżdżeniu,powożeniu,rekreacji. Ludzie są różni potrafią zakatować zwierzę. Dyskredytując ośrodki, to my sami pozbawiamy konie życia.
adam
3 lata temu
ja bym wszystkich organizatorów uśpił
Sting
3 lata temu
Nie udawajcie , że nie wiecie - każdy koń i każdy królik kończy jako mięso a z wyścigów jako karma. . Czy to arab czy to szkapa .
NIKT
3 lata temu
ZWIERZĘTA niestety ZAWSZE SÀ EXPLOATOWANE ... tylko niektòre majà szczęscie być u dobrych ludzi ... NIE BIERZ UDZIALU W TAKIM BIZNESIE - np. NIE WSIADAJ u gòrali do MORSKIEGO OKA
AP
3 lata temu
A wszystko przez głupiego człowieka, jak zawsze!
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić