Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
EKO
|

Krzyczeli, że toną. Kiedy ich wyciągnięto, powiedzieli coś szokującego

46
Podziel się:

Do skandalicznej sytuacji doszło na kąpielisku w Mrzeżynie (woj. zachodniopomorskie). W pewnym momencie dwaj mężczyźni, którzy wypłynęli na dmuchawcu. W pewnym momencie zaczęli krzyczeć i prosić o pomoc, ponieważ zaczęli tonąć. Finał był wstrząsający.

Krzyczeli, że toną. Kiedy ich wyciągnięto, powiedzieli coś szokującego
Wołali o pomoc. Nikt nie spodziewał się, co powiedzą po akcji ratunkowej (OSP Mrzeżyno)

Jak informuje portal Gryfice24, do akcji ratunkowej doszło przy zejściu nr 1. Kiedy mężczyźni zaczęli prosić o pomoc, zaniepokojeni świadkowie zdarzenia zaczęli dzwonić po służby ratunkowe.

Krzyczeli, że się topią. Ich słowa rozwścieczyły ratowników

Dyspozytorzy numeru alarmowego potraktowali sprawę bardzo poważnie. Na miejsce czym prędzej wysłano Zespół Ratownictwa Medycznego, śmigłowiec LPR oraz zastęp OSP Mrzeżyno.

Kiedy Grupa Wodno-Nurkowa była jeszcze w drodze, mężczyźni zostali wyciągnięci z wody. Jednak została cofnięta z trasy, kiedy dopiero co uratowani panowie oświadczyli, że tak naprawdę nie znajdowali się w niebezpieczeństwie, a wołali o ratunek w ramach " żartu".

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Zobacz też: Pies bohater. Uratował drugiego psa przed utonięciem w basenie

"Kawalarze" prawdopodobnie gorzko pożałowali, że wygłupiali się w podobny sposób. Jak czytamy na oficjalnej stronie Polskiej Policji, takie zachowani jest niezgodne z prawem. Według artykułu 66 kodeksu wykroczeń osoba, która wprowadza w błąd instytucję użyteczności publicznej albo organ ochrony, podlega karze aresztu, ograniczenia wolności, a nawet grzywny w wysokości do 1500 złotych.

Sytuacja staje się jeśli poważniejsza, jeżeli wykroczenie spowodowało niepotrzebną czynność. Wtedy można orzec nawiązkę, która wynosi nawet 1000 złotych.

1. Kto chcąc wywołać niepotrzebną czynność, fałszywą informacją lub w inny sposób wprowadza w błąd instytucję użyteczności publicznej albo organ ochrony bezpieczeństwa, porządku publicznego lub zdrowia, umyślnie, bez uzasadnionej przyczyny, blokuje telefoniczny numer alarmowy, utrudniając prawidłowe funkcjonowanie centrum powiadamiania ratunkowego – podlega karze aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny do 1500 zł.
§ 2. Jeżeli wykroczenie spowodowało niepotrzebną czynność, można orzec nawiązkę do wysokości 1000 zł – czytamy w kodeksie wykroczeń.
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(46)
baba
2 tyg. temu
Ludzie za takie wygłupy tylko 1500 zl? ,podliczyc koszty akcji niech zaplaca + kara ale nie w wymiarze jak nie zatrzymanie się przed pasami jak zbliża się pieszy
pokolenie JP2
2 tyg. temu
No to żartownisie dostali żarcik w zamian czyli mandaciki po tysiaku, ciekawe czy przejdzie im humopr.
naprawdę
2 tyg. temu
w artykule p. Śmigulec przekleństwa bez ostrzeżenia, liczne błędy też merytoryczne, dlatego wyłączyli komentarze
verree
2 tyg. temu
mandat po 1500 i zwrot kosztów wszystkich służb.
nic nie pomoż...
2 tyg. temu
tylko po 50 batów ( na wstępie )
ivo
2 tyg. temu
Powyższy artykuł,pełen błędów stylistycznych i literówek...W ten sposób upowszechniacie wtórny analfabetyzm wśród Polaków.Wstyd.
sal
2 tyg. temu
dla nich to drobne na kawę. Powinno być 100000
jacol
2 tyg. temu
za niskie te mandaty.
................
2 tyg. temu
To teraz już na poważnie, a nie w ramach żartu, obarczyć ich kosztami niedoszłej akcji i zapamięta jeden z drugim na całe życie, jak im się dowali po kilkanaście tysiaków na łeb.
Renata
2 tyg. temu
1. Proponuję sprawdzić w słowniku znaczenie słowa "dmuchawiec". Dla niewtajemniczonych to roślina!!!!! 2. "W pewnym momencie dwaj mężczyźni, którzy wypłynęli na dmuchawcu. - brak zakończenia tego zdania Skąd Wy bierzecie tych złotoustych redaktorów, którzy nie potrafią sklecić poprawnie jednego zdania. Dalej jest jeszcze gorzej, ale szkoda mojego czasu.
gpg
2 tyg. temu
Mnie raz policjant zażartował jak odpinałem rower, że go kradnę, takie żarty.
sondor
2 tyg. temu
No to tak dla żartów powinni dostać mandaty po 25 tys.zł każdy i dodatkowo pracę społeczną - 7 dni czyścić plażę, oczywiście też tak dla żartów!!!
Korektor
2 tyg. temu
Zgodnie ze słownikiem języka polskiego dmuchawiec to "przekwitły mlecz lub mniszek o owocach pokrytych białym puchem". Ciekawe jak oni mogli na tym płynąć?
suv
2 tyg. temu
Koszty akcji ratunkowej należy dokładnie wyliczyć i pozwać solidarnie ,,dowcipnisiów''. Jak komornik zagrozi egzekucją to może im mózgi odrosną .
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić