Chwila grozy na drodze. Kierowcy zderzyli się z sarną

12

W ciągu kilku godzin na terenie powiatu bialskiego (woj. lubelskie) doszło do dwóch groźnych zdarzeń drogowych spowodowanych przez nagłe wtargnięcie sarny przed jadący pojazd. Jedna osoba trafiła do szpitala, a uszkodzone zostały dwa samochody.

Chwila grozy na drodze. Kierowcy zderzyli się z sarną
Chwila grozy na drodze. Kierowcy zderzyli się z sarną (Policja)

Do pierwszego zdarzenia doszło w czwartek (4.08) około godziny 4:30 na drodze krajowej K-63 w miejscowości Polubicze Wiejskie Drugie. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierująca oplem 73-latka, chcąc uniknąć zderzenia z sarną, zjechała na pobocze, gdzie ostatecznie dachowała.

Jak ustalili policjanci, kierująca samochodem kobieta była trzeźwa. W wyniku zdarzenia seniorka doznała obrażeń ciała i trafiła do szpitala.

Po godzinie 10.00 policjanci otrzymali kolejne zgłoszenie. Z ustaleń mundurowych wynika, że w miejscowości Pogorzelec kierujący mazdą 67-latek potrącił sarnę, która nagle wybiegła na jezdnię.

W wyniku zdarzenia kierowca nie doznał obrażeń ciała i skończyło się jedynie na uszkodzonym pojeździe. Zwierzę uciekło z miejsca. Policjanci ustalają okoliczności zdarzeń oraz apelują o rozwagę i bezpieczeństwo na drodze.

Policja przypomina również, iż dzikie zwierzęta potrafią nagle wtargnąć na jezdnię, która przecina ich utarte ścieżki i trasy. Wiele zwierząt w starciu z samochodami ginie na drogach. Zniszczeniom ulegają pojazdy, ranni zostają ludzie podróżujący samochodami.

Dbajmy o bezpieczeństwo na drodze i nie lekceważmy znaków ostrzegających przed zwierzętami leśnymi - podkreśla komisarz Barbara Salczyńska-Pyrchla.

Liczne wypadki z sarnami

Od potrąceń może uratować zwierzęta tylko człowiek i jego czujność. Zwracanie uwagi przez kierowców na znak ostrzegawczy A-18b "zwierzęta dzikie" to podstawa. Stosuje się go do oznaczenia miejsc, gdzie zwierzęta przekraczają drogę. To na przykład wjazd do lasu lub w miejscu przecięcia przez drogę dojścia do wodopoju. Jeśli takiego znaku nie ma w pobliżu obszarów leśnych, trzeba zwolnić wtedy nogę z gazu.

Zobacz także: Podwyżki cen po sankcjach na Rosję. Będą dalsze wzrosty?
Autor: JAR
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić