Wróć na
Łukasz Dynowski
|

Koronawirus. Ks. Roman Kneblewski dziękuje wiernym. "Nie daliście się ogłupić"

1979
Podziel się

Pomimo epidemii koronawirusa ksiądz Roman Kneblewski nadal odprawia msze. Po ostatniej, która miała miejsce w niedzielę, kapelan narodowców podziękował zgromadzonym za to, że "nie dali się ogłupić" i przyszli do kościoła.

Koronawirus. Ksiądz Roman Kneblewski podziękował wiernym, że "nie popadli w histerię" i przyszli do kościoła
Koronawirus. Ksiądz Roman Kneblewski podziękował wiernym, że "nie popadli w histerię" i przyszli do kościoła (Agencja Gazeta, Arkadiusz Wojtasiewicz)
bCGGBLbF

Msza miała miejsce w kościele Najświętszego Serca Pana Jezusa w Bydgoszczy. Ks. Roman Kneblewski był w nim wcześniej proboszczem, ale w ubiegłym roku decyzją biskupa bydgoskiego Jana Tyrawy został odwołany z tej funkcji i wysłany na przedwczesną emeryturę.

Ksiądz nie dołączył do akcji "Zostań w domu". Nadal co niedzielę odprawia mszę w rycie trydenckim. Ostatnia odbyła się 22 marca.

Uczestnikom dzisiejszej Mszy Świętej Wszechczasów w bydgoskim Sacre-Coeur pragnę z serca podziękować. Kochani, nie zawiedliście. Nie daliście się ogłupić, zastraszyć, nie poddaliście się psychozie i nie popadliście w histerię. Jak zwykle licznie i po katolicku przyjęliście Komunię św. Jestem z Was dumny. Deo gratias! – oświadczył ksiądz po mszy (zachowano oryginalną pisownię).

bCGGBLbH

Zobacz też: Kościół podjął działania w związku z koronawirusem. "Za późno i za mało"

Ksiądz upublicznił też wpis nt. "włoskiego cyrku". We Włoszech z powodu koronawirusa zmarło już ponad 5 tys. osób. Autor grafiki, którą ks. Roman Kneblewski udostępnił na Facebooku, dziwi się: "Czy przez te dodatkowe 5 000 [zgonów – przyp. red.] trzeba było wzywać wojsko do utworzenia konwojów ze zmarłymi?".

Po co ten cyrk? O co w tym chodzi. Przecież to jest jakiś absurd – stwierdził.

bCGGBLbN

Ks. Roman Kneblewski jest również aktywny na YouTube. Podczas niedawnej rozmowy, która się pojawiła na kanale "Tuba Cordis", stwierdził, że "Pan Jezus nie zaraża, przeciwnie – leczy". Dodał, że nie słyszał, aby ktokolwiek podczas przyjmowania komunii świętej się zaraził.

Jeśli ludzie się boją, to jest to oznaką przede wszystkim małej wiary – oświadczył, dodając, że "oczywiście należy środki ostrożności zachować, ale bez przesady".

Komunia na rękę? Weto. W związku z epidemią koronawirusa Rada Stała Konferencji Episkopatu Polski zaleciła, by wierni przyjmowali komunię na rękę, a nie do ust. Ks. Kneblewski stanowczo się temu sprzeciwia.

Ta komunia na rękę to jest jakieś jedno wielkie nieporozumienie - oznajmił, stwierdzając chwilę później, że to "profanacja", a "poza tym o wiele bezpieczniejsza, bardziej higieniczna jest komunia święta do ust".

bCGGBLbO

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

bCGGBLci
KOMENTARZE
(1979)
Wyrocznia
3 miesiące temu
Taka piękna szczera twarz polskiego kościoła.... jakie głębokie przemyślenia..... strach pomyśleć na jakim poziomie są jego odbiorcy....
przyrodnik
3 miesiące temu
przyjdź do kościoła żeby się zarazić !! to się nazywa "selekcja naturalna"
Bydgoszcz
3 miesiące temu
MAMONKA SIE ZGADZA A I ZA POGRZEB COŚ WPADNIE :)
bCGGBLcj
NagrodDarwina
3 miesiące temu
Bardzo dobrze ! Proszę,jedź do Włoch i odprawiaj tam msze !
niewierny
3 miesiące temu
widać z tej wypowiedzi że ten ksiądz bardziej lubi dawać do ust niż do ręki
Najnowsze komentarze (1979)
danielak
3 miesiące temu
Ksiądz Kneblewski to wzór do naśladowania dla innych "politycznie poprawnych" księży których strach paraliżuje i ta ściema wirusowa...
dani
3 miesiące temu
Brawo , prawdziwie oddany Bogu i wiernym Ksiądz Kneblewski trwa na swym Bożym stanowisku .Bóg zapłać.
Gość
3 miesiące temu
Popieram w 100% tak trzymać a zaraza sama odejdzie
od niechcenia
3 miesiące temu
Znowu komuś nie podobał się mój komentarz.Inne są bardziej"gorszące" pod względem treści.
Korona
3 miesiące temu
Super jest przynajmniej nadzieja że już niedługo wszystkich ich szlag trafi.
irtur
3 miesiące temu
Udostępniono same "słuszne" komentarze, gratulacje cenzorom, he he he
Jonasz
3 miesiące temu
To jeden z ostatnich prawdziwych księzy, patrząc na komentarze - zyje wśród ogłupialych biedakow mających telewizor zamiast glowy. Kraków wieczorem pusty i wystarczy 10 policjantów aby spacyfikowac cale miasto - tragedia
systshs
3 miesiące temu
Czy ktoś z was pomyślał czemu Chiny, Iran, Włochy? Trump groził żółtym wojną handlową, Iran wiadomo, Włochy to Rzym/Watykan Wielkanoc, Coloseum w Wielki Piątek, pielgrzymi. Tak w ogóle to zakładając, że te 22 tysiące naprawdę zmarło na coronę - dlaczego częściej w bogatych krajach Zachodu? Murzynów, którzy żyją w syfie, biedzie i brudzie kostucha zabardzo nie bierze.
bCGGBLcb
ndhdhdhd
3 miesiące temu
W roku 2017, kiedy wyjątkowo na świecie nie było żadnej epidemii, we Włoszech zmarło 650 tysięcy osób. We Włoszech mieszka ponad 60 milionów osób. Czyli całkowita liczba zmarłych stanowiła wtedy 1,08% mieszkańców. Z tej liczby 53 tysiące zmarły na choroby infekcyjne układu oddechowego. Czyli dziennie umierało z tego powodu we Włoszech 146 osób. Jak podają Włosi, w tym roku w przeciągu 80 dni licząc od 1 stycznia zmarło 5 476 osób z powodu koronawirusa. Czy byli to wszyscy, którzy zmarli ze względu na niewydolność układu oddechowego? Prawdopodobnie tak. Czyli o tej niekorzystnej dla układu oddechowego każdego człowieka porze roku umierało dziennie 68 osób. Jeżeli zdarzyło się, że zmarły także osoby na niewydolność układu oddechowego spowodowanego innymi przyczynami, niż koronwirus, to pozostaje jeszcze liczba ponad 78 osób, żeby osiągnąć poziom śmiertelności z roku 2017. Ale gdzie epidemia?
Staś
3 miesiące temu
Osobiście uważam że msze, litanie, procesje, święcenie pokarmów powinno się normalnie odbywać, bez względu na zagrożenie wirusem. Kościół zawsze był roznosicielem epidemii, dlaczego to zmieniać ?
Natka
3 miesiące temu
No i ma rację co mówi . Ciężki żal czytać co niektórzy komentujących brak słów na to chyba nigdy ich niezrozumiem z tego co z resztą widziałam na komentarzach to tylko sama nienawieść . Jeszcze raz napisze że trochę zrozumienia na to co się dzieje 👿🤢
Piotr79
3 miesiące temu
A oni mogą norma
Liki
3 miesiące temu
Na szczęście coraz mniejsza ilość Polaków słucha tego bełkotu
talik
3 miesiące temu
Ludzie pobłądzili pokładając nadzieję w budynku a nie w Bogu, który ich stworzył i w nich mieszka.Św. Paweł pisze: "Azaż nie wiecie iż Kościołem Bożym jesteście, a Duch Boży mieszka w was?"(Kor III; 16BG)."Bo Bóg co uczynił świat i wszystko,co na nim, ten będąc Panem nieba i ziemi nie mieszka w kościołach ręką uczynionych"(Dzieje XVII; 24BG)."Ty zaś gdy chcesz się modlić, wejdz do izdebki swojej i zamknąwszy drzwi módl się do Ojca twego, który obecny jest w skrytości, a Ojciec twój, który będzie także w skrytości odpłaci ci za to" (Ew. Mateusza VI;6) Ale tego ci zmanipulowani nie usłyszą.
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić