o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
HNM
|

Ksiądz Dariusz Oko wywołał burzę w Niemczech. Polski rząd go broni

372
Podziel się

Niemiecki rząd ukarał ks. Dariusza Oko za "podżeganie do nienawiści" w stosunku do mniejszości seksualnych LGBT. Teraz polski rząd atakuje wyrok niemieckiego wymiaru sprawiedliwości, twierdząc, że ten nie dorównuje standardom UE.

Ksiądz Dariusz Oko wywołał burzę w Niemczech. Polski rząd go broni
Ks. Dariusz Oko został ukarany za podżeganie do nienawiści (PAP)
bECGQbfV

Ks. Dariusz Oko otrzymał karę w Niemczech za podżeganie do nienawiści. Sprawa dotyczy artykułu opublikowanego w czasopiśmie katolickim "Thelogisches". Artykuł traktował m.in. o wpływach homoseksualnych duchownych na decyzje w Watykanie, zwanych przez niego "lawendową mafią".

O wszystkim zawiadomił niemiecki wymiar sprawiedliwości inny ksiądz - Wolfgang Rothe z Monachium. Sąd chce, aby ks. Dariusz Oko zapłacił za swój artykuł odszkodowanie w wysokości 4,8 tys. euro. Może także spędzić 120 dni w areszcie.

bECGQbfX

Polski rząd wstawia się za ks. Dariuszem Oko

Nieoczekiwanie za ks. Dariuszem Oko wstawił się polski rząd. Według wiceministra sprawiedliwości Marcina Romanowskiego wyrok nie spełnia standardów, jakie występują w UE. Romanowski mówi o "tendencjach antywolnościowych w systemie ochrony prawnej" w Niemczech.

Nakładanie kar za działalność naukową stanowi zagrożenie dla podstawowych wolności i standardów europejskich - stwierdził Romanowski, cytowany przez "Politico".

W swoim artykule ks. Dariusz Oko nazywa duchownych o orientacji innej niż heteroseksualna "wrzodem". Coraz większe prawa homoseksualistów w Kościele katolickim natomiast określone zostały mianem "homo herezji".

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bECGQbgy
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(372)
gość
2 miesiące temu
Niech Niemiecki Rząd zajmie się wypłatą REPARACJI dla Polski w związku z zagładą w 1939 roku Polski i Narodu Polskiego. LGBT było , jest i będzie kojarzone ze zboczeniem, które trzeba eliminować z życia publicznego.
ździś
2 miesiące temu
Polski kościół i tak jest nieporównywalnie lepszy niż Niemiecki faszyzm sprzed laty.Można go olać.
wikary
2 miesiące temu
jak się jest w obcym kraju to trzeba przestrzegać obowiązującego tam prawa to samo muszą robić obcokrajowcy w Polsce w Niemczech jest inne prawo zwyczaje i kultura polityczna a ten gostek w sutannie tego nie rozumie i myśli, że mu wszystko wszędzie wolno i wszędzie będzie bezkarnie propagował polski narodowo katolicki faszyzm, a pisuary i czarna mafia w Polsce teraz rozdzierają szaty i leją krokodyle łzy
bECGQbgz
Chrzescijanin
2 miesiące temu
Takich księży nam potrzeba!
KAT
2 miesiące temu
NASTEPNY PRZYKLAD SZERZENIA NIENAWISCI PRZEZ "SWIETEGO".CHORY TEN KOSCIOL
sygnały dnia
2 miesiące temu
W Polsce kościół katolicki jest najgorszym złem i można go poniżać spokojnie nawet w Niemczech albo przy pomocy V medialnej kolumny ( o2) natomiast "kościoła katolickiego" w Niemczech nie wolno krytykować bo postawy homoseksualne nie podlegają żadnej krytyce i sa wspierane i promowane przez tamtejszy pseudokościółek.
Jaja
2 miesiące temu
8🌟
Bartek
2 miesiące temu
Czy ksiądz nie powinien być a-seksualny?? A nie homo czy hetero.. przecież składają te śluby czystości i jak to się ma do rzeczywisyosci..
w imię Boga
2 miesiące temu
niemcy z powstałej na wartościach katolickich nazistowskiej ideologii która kazała im mordować ideologie LGBT w komorach gazowych wyleczyli się skutecznie
kalipso
2 miesiące temu
on krytykuje u siebie niech zrobią porządek darmozjady w sukniach 90 %, księży to całe zło na tym świeci
fyzyk
2 miesiące temu
Izajasz 48,22" "«Nie ma pokoju dla bezbożnych» - mówi Pan" Izajasz 57,21: "Nie ma pokoju - mówi Bóg mój - dla bezbożnych" Oko spoko
abeoko?
2 miesiące temu
skutecznie zniechęca do wiary
el-ka
2 miesiące temu
Wolność słowa kończy się tam ,gdzie zagraża się i grozi innym. Obojętnie jakiej są orientacji seksualnej.
bECGQbgr
Adam
2 miesiące temu
Nie ten ksiądz wynalazł termin lawendowa mafia... Używano go od dawna. Tak o nich mówi także mój zaprzyjaźniony prałat. No, on przynajmniej pozbył się ich ze swojego otoczenia. Dla nich istniała kiedyś po prostu krótka ścieżka kariery w Kościele.
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić