Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
JAR
|
aktualizacja

Ksiądz Woźnicki nie chce eksmisji z domu zakonnego. Niedługo wyrusza na pielgrzymkę

31
Podziel się:

Ksiądz Michał Woźnicki z Poznania decyzją sądu będzie eksmitowany ze swojej celi, która mieści się w domu zakonnym salezjanów. Problem w tym, że duchowny nie zamierza poddać się eksmisji.

Ksiądz Woźnicki nie chce eksmisji z domu zakonnego. Niedługo wyrusza na pielgrzymkę
Ksiądz Woźnicki nie chce odejść z domu zakonnego. Niedługo wyrusza na pielgrzymkę (Youtube)

Kilka lat temu ksiądz Michał Woźnicki został wyrzucony z zakonu salezjanów za niesubordynację. Zakonnicy już dawno wzywali Woźnickiego do opuszczenia obiektu, jednak ten wcale nie zamierza się wyprowadzać. Ponadto ks. Woźnicki codziennie rano odprawia msze w rycie rzymskim, mimo że Woźnicki jest suspendowany, czyli jest księdzem, który nie powinien odprawiać mszy. W ubiegłym roku rozpoczęto procedurę usunięcia księdza ze stanu duchownego.

Jak ustaliła "Gazeta Wyborcza", do salezjanów trafiło już pismo od komornika, z którego wynika, że ksiądz Michał Woźnicki zostanie eksmitowany z domu zakonnego 8 września o 9.00 rano. We wtorek ksiądz zapowiedział, że nie podda się eksmisji.

Księdza Michała należało albo znosić, albo wynieść mu rzeczy za drzwi, zamknąć, zmienić zamki i koniec. A nie pięć lat cyrku. Zatrudnianie autorytetu państwa, angażowanie pieniędzy państwowych, żeby toczyć proces o eksmisję, który ma polegać na tym, że wejdzie pan komornik, rzeczy zabierze i sąd będzie decydować, co z nimi zrobić. I to jest triumf księdza Szymczaka i zgromadzenia Salezjańskiego? To jest żałosne - powiedział duchowny.

"Podróż księdza zajmie kilka lat"

Jak tłumaczy Michał Woźnicki, istotne jest dla księdza, że musi udać się w drogę, czyli do grobów apostolskich. - Ksiądz musi udać się do grobów apostolskich i ważne, żeby wiedział, że ten szlak jest długi - podkreślił, tłumacząc, że droga wiedzie z Poznania, przez Wiedeń do Rzymu. Jego podróż pieszo może zająć mu nawet kilka lat.

Duchowny podkreśla, że "schodzi z pola", by jego bracia Salezjanie nie cieszyli się widokiem, "że księdza stad wynoszą, że gdzieś mu mieszkanie zapewnili na miesiąc, a później sobie bracie radź".

Zobacz także: Sklepy bez obsługi. Przyjmą się w Polsce? "Mamy kilkadziesiąt tys. klientów"
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(31)
Gosia
miesiąc temu
To juz nie aktualne, nigdzie sie nie wybiera .
POLAK
2 miesiące temu
Całe życie przeszedł za darmoche bez dnia pracy-do kamieniołomu jego i każdego batmana żeby się nauczyli porządnej pracy a nie tylko siać nienawisc w imię Boga i wyłudzać kasę od naiwnych
Ojciec Mateus...
2 miesiące temu
Nie znacie człowieka - nie oceniajcie. Tyle w temacie.
ministrant
2 miesiące temu
Dwóch policjantów z pałkami ustawi księżulka do pionu. Miejmy nadzieję, że następnych też.
birton
2 miesiące temu
salezjanie to zapewne heretycy janopawłowi , albo posoborowi, jak większość księży
Signum
2 miesiące temu
Jest chyba pogubiony. Mowa go zdradza, bo nazwal jednego z interweniujących policjantów bezbożnikiem, a Biblia zakazuje tego, jest napisane że jesli ktoś nazwie kogoś bezbożnikiem podlega pod Sąd. Ten ksiadz niestety obraża ludzi bezpodstawnie.
LECIWY.
2 miesiące temu
Ten pan pokazuje do czego doprowadza religia. ON WINIEN BYĆ WYKWATEROWANY DO TWOREK LUB PODOBNEGO ZAKŁADU. AMEN.
Logik1953
2 miesiące temu
Całe życie zylna koszt innych, a w tej pieszej kilkuletniej wycieczce do Rzymu kto go będzie utrzymywał
Nie ma to jak...
2 miesiące temu
żyć całe życie na koszt innych.
Poeta
2 miesiące temu
Sprawa to jest oczywista: każdy ksiądz to onanista!
Zosia gienia
2 miesiące temu
I dlaczego ludzie odwracają się od kościoła bo księża pokazują że należy chodzić po sadach lajdaczyc się baby a jeżeli ktoś chce żyć zgodnie z nauką kościoła I Boga nie ma dla niego wśród podłych miejsca jestem za Woznickim
Piotrek Sokol...
2 miesiące temu
Ten zakon jest ciekawy do tego kościoła nie pójdę bo współbracia widać jak żyją słowem Bożym sądy nienawi i problemy a gdzie miłosierdzie
Ewa
2 miesiące temu
Nie krytykujcie Woznickiego jeżeli nie znacie prawdy był jest i będzie kapłanem a mszą swieta która sprawuje jest właściwą taka była od ustanowienia przez Jezusa dlaczego i kto zmienił proszę się dowiedzieć kto stał na czele soboru
Zosia
2 miesiące temu
Szkoda Woźnickiego to prawdziwy kaplan
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić